999 rezultate për

zaev

Zaev i kërkon falje edhe rusëve pas skandalit me telefonatën Pasi kërkoi falje nga presidentet e Kosovës dhe Serbisë, i erdhi rendi ta ulë topin edhe me ruset. Kryeministri Zora
Zaev i zbuloi tradhtinë, Thaçi thotë se i kërkoi falje (VIDEO) Presidenti Hashim Thaçi në një deklaratë për mediat, tha se ka pasur një bisedë telefonike 20 minutëshe me Zaev, të kërk
Ra në kurth, Zaev nesër takon ambasadorin rus në Shkup Deri kur doli përgjimi, kryeministri Zoran Zaev nuk e ka ditur se nuk ka biseduar me presidentin e vërtetë të Ukrainës P
Publikimi i bisedës për planin rus e për ndarjen e vendit, reagon Haradinaj (FOTO LAJM) Kryeministri i Kosovës, Ramush Hardinaj ka reaguar pas deklaratave të mbrëmshme të kryeministrit të Maqedonisë Veriore,
Si ra Haradinaj në kurthin e komedianëve rusë që zbuluan tradhtinë ndaj Kosovës përmes Zaevit Dy homologët, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj e ai i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ishin të fundit që ranë p
PËRGJIMI/ Prapaskenat, si u zbulua tradhtia Rama-Thaçi ndaj Kosovës me bekimin e Erdoganit dhe Putinit Një lojë e dy komedianëve rusë ka zbuluar planin sekret për ndarjen e Kosovës të mbështetur nga Rusia, Vuçiç, Hashim Tha
Zaev-Poroshenkos: Kosova i jep 10 komuna Serbisë Menjëherë pasi i dëshiron të gjitha të mirat Ukrainës, kryeministri maqedonas Zoran Zaev, u rrëfehet 2 komedianëve rusë,
"Zaev plasi 'bombën'", Berisha ka një përgjigje për Ramën Përgjimet e kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, i cili shprehej i shqetësuar për planet e presidentëve të
Zaev bie në përgjim "fals"; Rama, Vuçiç, Putin, Erdogan plan për ndarjen e Kosovës (VIDEO) Komikët rusë Vovan (Vlladimir Kuzencov) dhe Leksus (Aleksej Stollarov) kanë publikuar video në emër të ish-presidentit t
Zaev: Presim datë në tetor, zgjerimi mund të ecë në mënyrë paralele me reformat në BE Kryeministri Zoran Zaev pret që premtimi për nisjen e bisedimeve në tetor të këtij viti të realizohet dhe se vendi më në
Zaev: Kërkojmë të vazhdoni motivimin tonë për në BE (VIDEO) Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria shfrytëzuan edhe Samitin e Poznanit në Poloni për të kërkuar datë për fillimin e negoci
Zaev paralajmëron operacionin fshesa edhe te drejtorët Kryeministri Zoran Zaev paralajmëron rikonstruim të gjerë të eshalonit të dytë dhe të tretë deri në fund të kësaj jave.
Ndryshime në parlamentin e Maqedonisë së Veriut, 3 nga 5 ministrat e rinj janë shqiptarë Pas debatesh që zgjatën dy ditë, parlamenti i Maqedonisë së Veriut miratoi të enjten para mesnate ndryshimet në kabineti
Zaev: Gruevski ishte kryeministër, kryetar Kuvendi, redaktor lajmesh Kryeministri Zoran Zaev në seancën e djeshme kuvendore tha se Qeveria po dëgjon kritikat e opozitës maqedonase. Ai bë
Zaev nuk mund të jetë ministër i Financave Komisioni për parandalimin e korrupsionit ka vlerësuar se propozimi që kryeministri, Zoran Zaev të ushtrojë edhe funksio
Zaev publikon emrat e ministrave të rinj, njërën ministri e merr vetë në drejtim Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka bërë publikë emrat e ministrave të rinj që ai propozon. Në një dekla
VMRO: BE konfirmoi se Zaev e çoi Maqedoniinë pas Në kumtesën e VMRO-së thuhet se “Republika e Maqedonisë nuk fitoi datë për bisedime për shkak se udhëhiqet nga një pusht
Menduh Thaçi në takim me kryeministrin Zaev Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi sot në mëngjes në selinë e qeverisë zhvilloi një takim pune me Kryeministrin e vendit,
Zaev konfirmon se nuk ka zgjedhje, por riformatim të kabinetit Lidhja social-demokrate ka vendosur që të mos ketë zgjedhje të parakohshme parlamentare edhe pse kryeministri Zoran Zaev
Zaev thirrje BE-së: Na jepni datën e bisedimeve për antarësim Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, u ka bërë thirrje vendeve anëtare të Bashkimit Evropian që të caktojnë