999 rezultate për

zaev

Zaev: Serbia është miku ynë i madh Në intervistën për agjencinë e lajmeve MIA të Shkupit, kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev, pas takimeve në B
Zaev: Nuk ka më amnisti për ngjarjet në Kuvend Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev sot deklaroi se nuk ka paralajmërime për amnisti të re, as nga Ministria e Drejtës
Zaevi: Mos e hani sallatën maqedonase! Nga Mentor Nazarko Kryeministri maqedonas, Zoran Zaev, vizitoi dy ditë më parë Shqipërinë. Vizita e tij dhuroi plo
Zaev dhe Rama, një bisedë në Tiranë që mund të bëhej edhe me telefon?! Disa orë takim e konferencë për shtyp dhe qëndrim deri në orët e vona të pasdites iu deshën kryeministrit Zoran Zaev dhe
Paguajeni ju drekën! Rama bën batuta me Zaevin Nuk kanë munguar batutat mes Ramës dhe Zaevit gjatë konferencës së përbashkët për shtyp në Tiranë. Teksa mbante fjale
Rama dhe Zaev denoncojnë Rusinë nga Tirana Kryeministri Edi Rama priti sot në një takim homologun e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ndërsa diskutuan për marrëdhë
Rama-Zaev: Të krijojmë një zone “Schengen” Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama pas takimit me kryeministrin Zaev tha se kanë arritur një marrëveshje për të krijuar
Zaev viziton sot Tiranën, zbardhet agjenda e takimeve zyrtare Qeveria e Maqedonisë së Veriut informon se kryeministri Zoran Zaev, i shoqëruar nga ministri i Punëve të Jashtme Nikolla
Zaev udhëton nesër për në Shqipëri Kryeministri i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev pritet të mbërrijë nesër për një vizitë zyrtare në Shqipër
Zaev zbardh takimin me Mickoskin “Tema për të cilat kemi biseduar ishin zgjedhjet presidenciale dhe rrjedha e ardhshme e ligjeve reformuese që janë shumë
Zaev - Ahmeti, pas marrëveshjes përfolen 4 kandidatë Kryeminstri Zaev dhe lideri i BDI-së arritën një marrëveshje që në zgjedhjet presidenciale të shkojnë mee kandidat të pë
Zaev dhe Ahmeti arrijnë dakordësinë për një kanditat të përbashkët Pas takimit me kryeministrin Zoran Zaev dhe kryetarit të BDI-së Ali Ahmeti në lidhje me zgjedhjet presidenciale, Ahmeti
Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut do të lidhen edhe me hekurudhë Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev sot e priti në takim delegacionin e Republikës së
Ahmeti dhe Zaev bisedojnë për një kandidat të përbashkët Kryeministri dhe lideri i LSDM-së Zoran Zaev dhe kryetari i BDI-së Ali Ahmeti sot në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë
Gashi: Jemi afër marrëveshjes me Zaevin Kryetari i Alternativës, Afrim Gashi, deklaroi se janë në fazën finale të negociatave me kryeministrin Zoran Zaev dhe sh
Zaev: Për të mirën e të gjithëve i zgjidhim problemet me BDI-në Kryeministri dhe lideri i LSDM-së, Zoran Zaev tha se në marrëdhëniet me koalicionin qeveritar BDI çdo ditë ndodhin dobës
Zaevi i jep fund polemikave, do të dihet sa shqiptarë jetojnë në Maqedoninë e Veriut Kryeministri Zoran Zaev sot ka konfirmuar se në regjistrimin e popullsisë që duhet të zbatohet në vitin e ardhshëm do të
Jep dorëheqje drejtori i burgut të Shutkës Drejtori i Entit Ndëshkimor Korrigjues “Shkupi”, apo siç njihet - burgu i Shutkës - Gjoko Kotevski sot deklaroi se e pra
Zaev konsultohet me Selën për Presidencialet Kryeministri Zaev edhe sot vijon takimet me partitë shqiptare, për të gjetur një kandidat konsensual, për zgjedhjet pres
Zaev: Kemi 4-6 kandidatë, por s’duam të shpejtojmë Kryeministri dhe kryetari i LSDM-së , Zoran Zaev pas takimit me Afrim Gashin dhe me kryetarin e PDSH-së, Menduh Thaçi th