999 rezultate për

york

Fashion Week New York, këpucët që ranë më shumë në sy Java e modës në New York tashmë ka nisur dhe stilistë të ndryshëm kanë shfaqur koleksionet e tyre të para ku ashtu si në
Flamurët e Shqipërisë dhe Kosovës shfaqen në ndërtesën më të lartë të New-York-ut (VIDEO) Lojërat Olimpike Dimërore kanë filluar në Korenë Jugore, por njujorkezët kanë shijuar një pjesë të këtyre Lojërave kur E
Reportazhi i New York Times: Askush nuk thotë se Ivanoviq u vra nga shqiptarët Gazetari i “New York Times”, Marc Santor e ka vizituar manastirin Banjska në Kosovë kur presidenti i Serbisë Aleksandar
52-vjeçari vdes një javë pasi fitoi 1 milion dollarë në llotari Një burrë ka vdekur nga kanceri më pak se një javë pasi fitoi 1 milion dollarë në lotari. Donald Savastano ishte vetë
Çështja e emrit, sot takohen në New York grupet negociuese Maqedoni-Greqi Çështja e emrit do të vendoset në tryezë të bisedimeve në raundin e ri i cili do të mbahet sot në Nju Jork. Përfaqës
Gigi Hadid plot stil rrugëve të New York-ut Gigi Hadid është fotografuar rrugëve të New York, derisa ishte nisur për një darkë, të martën pasdite. Modelja 22-vje
Aeroporti i New York-ut përmbytet si në filmat me fundin e botës (FOTO LAJM) Ngricat dhe temperaturat ekstremisht të ulta ndikuan edhe në aeroportn John Kennedy të New-Yorkut duke shkaktuar pëmbytj
New York po ngrin, por Gigi sheh punën e vet! (FOTO LAJM) Veriperëndimi i SHBA-ve po përballet me një dimër të ashpër, sipas sinoptikanëve ky është ndoshta më i geri që ka përfsh
Në New York pritet raundi i ri i bisedimeve Maqedoni-Greqi për çështjen e emrit Kanal 5 bën të ditur se më 19 janar në New York do të ketë takim ndërmjet ekipeve negociuese të Maqedonisë dhe Greqisë,
Zjarr në lagjen e shqiptarëve në New York, 12 viktima (FOTO LAJM) Të paktën 12 persona humbën jetën, mes tyre edhe një fëmijë 1 vjeçar, si pasojë e një zjarri që shpërtheu në një pallat
Rama vjen nga New York me këpucë të reja dhe gëzon si fëmijë (VIDEO) Kryeministri Edi Rama ka dhënë intervistën e fundit për mediat për vitin 2017. Mbrëmë ai ishte i ftuar në studion e
Zjarri shkrumbon pallatin në New York, digjen së gjalli 12 persona Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Neë York ku zjarri ka shkrumbuar një banesë ku kanë mbetur të vdekur të paktën 12 pers
Historia si në përralla e shqiptarit, nga kamarier në sipërmarrës restorantesh në New York Duket se legjenda për shqiptarët që e kanë nisur nga hici dhe kanë përfunduar në sipërmarrës të mëdhenj nuk është një l
Shakira dhe Pique të lumtur për festa në New York Shakira dhe Pique së bashku me dy djemtë e tyre kanë zgjedhur New York-un për të kaluar festat. Në fakt më shumë se Kris
Rama nis pushimet! Cilin destinacion ka zgjedhur për festat e fundvitit? Kryeministri Edi Rama gjendet në New York, aty ku mori pjesë në OKB ku shprehu votën e Shqipërisë kundër Amerikës, dhe p
Princi trashëgimtar blen vilën më të shtrenjtë në botë (FOTO LAJM) Mohammed ben Salmane, njeriu i ri i fortë i Arabisë Saudite që kërkon të jetë imazhi i antikorrupsionit, është blerësi i
Dalin pamjet e sulmit terrorist në metronë e Manhattanit (VIDEO) Autoritete lokale të Neë Yorkut kanë rënë në gjurmë të të dyshuarit si shkaktar i shpërthimit në metronë e Manhattanit p
Sulm terrorist në New York, zbulohet bomba që shpërtheu (VIDEO) Autoritetet lokale e kanë cilësuar një sulm terrorist shpërthimin që ndodhi para pak minutash në një prej metrove të Man
Shpërthim me bombë në New York (VIDEO) Një shpërthim me bombë ka ndodhur pak minuta më parë në një stacion autobusi në New York duke shkaktuar kaos në qytet.
Vanessa me të dashurin rrugëve të New York-ut (FOTO LAJM) Vanessa Hudgens dhe Austin Butler janë parë duke mbajtur duart derisa ishin duke dalë nga një restorant në New York.