999 rezultate për

windows

Siri i iPhone 4S “kopje” e Tellme e telefonave Windows 7 Microsoft pretendon se Siri që erdhi si teknologji e re e prezantuar për herë të pare të telefoni iPhone 4S nuk ishte te
Acer, Asus dhe Dell i bëjnë dalje Androidit Acer, Asus dhe Dell nuk do të përdorin më si sistem operimi për kompjuterët tablet “Androidin” por po presin që të dalë
Nokia kalon nga Symbian tek Windows Phone me Lumia 800 Linja e re e Nokia-s bëri një kalim në sistemin operativ nga “Symbian” tek "Windows Phone". Një hap i rëndësishëm ky ësh
Windows 8 start up për 10 sekonda Mikrosofti pritet të nxjerrë në shitje Windows 8 në fund të vitit 2012-të. Një ndër veçoritë e saj pozitive do të jetë k
Shfaqet tableta Peju e Dell-it Detaje në atë që duket të jetë një tablete e bazuar në Windows nga Dell-i janë shfaqur online nën emrin "Peju". Një f
Windows Phone 8 do të quhet Tango? Sipas burimeve në Taiwan, pas Windows Phone 7.5 të quajtur Mango, Microsoft mund të ketë në plan të lëshojë një rinovim
Windows 8, pranverën e ardhshme? Nëse raportet janë të besueshme, Microsoft mund të nisë versionin e ardhshëm të sistemit të saj operativ prodhuesve në p
Google Chrome 12 me veçori të reja Chrome është një shfletues shumë i mirë i ndërtuar nga Google. Që kur u paraqit për herë të parë, Chrome ka sfiduar denj
Nuk ka mbështetje iCloud për Windows XP Apple paraqiti shëbimin e saj iCloud në WWDC dhe është duke planifikuar për ta përfshirë në iOS 5. Përdoruesit e iPhone,
Microsoft shfaq Windows 8 Para disa ditësh Steve Ballmer kishte lajmëruar për faktin se Microsoft po punonte për Windows 8. Microsoft tashmë ka sh
Microsoft ofron Xbox falas Microsoft ka prezantuar një iniciativë të re që duket të jetë një prej më të fuqishmeve që ka bërë deri më sot, për sa i
Ballmer: Windows 8 debuton në 2012 Steve Ballmer, drejtori ekzekutiv i Microsoft, ka thënë ditën e djeshme se Windows 8 do të bëjë debutimin e saj në 2012,
Konfirmohen versione të ndryshme të Windows 8 Renee James nga Intel ka ofruar disa detaje të mëtutjeshme në lidhje me versionin e radhës të Windows 8. James ka thënë
Microsoft, Windows 7 më e sigurtë se XP Microsoft ka deklaruar se Windows 7 OS është 5 herë më i sigurt se sistemi "i plakur" operativ Windows XP. Sipas një
Microsoft "keqpërdor" patentat për të rrëzuar Android-in Barnes & Noble ka akuzuar Microsoft-in për "keqpërdorimin" e patentave ligjore për të eliminuar konkurrencën ndaj telefo
Windows 7 tejkalon XP-në Pothuajse para një viti, Windows XP ishte mbreti i kompjuterit personal dhe atë në SHBA me një pjesëmarrje tregu prej 43
Së shpejti Windows 8 Nga rrjedhjet e informacionit në Microsoft bëhen të ditura disa nga detajet e produktit të tyre më të ri. Në windows 8 s
Sony Ericsson për Windows Phone 7? Me gjithë paralajmërimet, Sony Ericsson kurrë nuk ka plasuar asnjë aparat për Windows Phone 7, por është përcaktuar për
Dështon Windows Phone 7 Sipas njoftimeve në forumin e Microsoft, edhe tentimi i dytë për vendosjen e Windows Phone 7 nuk ka kaluar në telefonat
Windows Embedded Compact 7 sistem i "shkëlqyer" Zyrtarizohet versioni i posaçëm, i dobësuar, i sistemit operativ Windows 7, pasardhës i sistemit operativ të popullarizu