999 rezultate për

windows

Windows 8.1 gati për shkarkim më 17 tetor Pas thashethemeve se Windows 8.1 është planifikuar për të dalë në tetor, Microsoft konfirmoi të premten se versioni i ri
Nokia prezanton telefonin më të madh Windows Phone (FOTO-LAJM) Nokia prezanton telefonin më të madh Windows Phone, Lumia 625 4.7 inc. Ai përmban procesor 1.2GHz dual-core Snapdragon S
Nokia prezanton Lumia 1020 PureView me kamerë 41-megapikselë (VIDEO) Nokia edhe zyratrisht ka prezantuar smartphonin Lumia 1020, i parë i këtij lloji me kamerë 41-megapikselë PureView. K
Acer nxjerr në treg tableten 8.1 inch me Windows 8 Acer nxjerr në treg në qershor tabletën e parë me Windows 8 i cili vjen i para-instaluar me Microsoft Office, duke e bë
“Acer Iconia W3”, kompjuteri tabletë më i vogël i Windows 8 Me një çmim për 329 euro vjen në qershor, “Acer Iconia W3” kompjuteri tabletë më i vogël nën menaxhimin e Windows 8. Ky
Bota e smartfonëve, Windows Phone kalon në vend të tretë Beteja e të ashtuquajturës “shtylla e tretë” në botën e smartfonëve vazhdon të zhvillohet midis sistemeve Windows Phone
Microsoft reklamon Windows 8 me këtë reklamë gjeniale (VIDEO) Reklama e re e Microsoft ka arrit të tërheq vëmendje me një ide të shkëlqyer. Ne reklamën në të cilën, Microsoft rekl
Windows Messenger largohet përjetësisht me 15 mars Microsoft ka bërë të ditur që IM servisin e vet Messenger do ta shuaj më 15 mars. Funksionalitetet e Messengerit janë zë
Pas 15 marsit, nuk do të mund të përdorni më Messenger-in Nga 15 marsi i këtij viti, chat-i historik i MSN-së do të mbyllet dhe do të integrohet plotësisht me Skype, gjë e cila p
Nokia shpalos telefonin e ri Lumia 505 (FOTO LAJM) Nokia ka shpalosur zyrtarisht telefonin inteligjent Lumia 505. Pasi është reklamuar si “me ngjyra dhe shumë inteligjent”
Windows Live Messenger drejt fundit Duket se pas më shumë se 10 vite po i afrohet fundi i Windows Live Messenger i Microsoft-it a, kanë bërë të ditur në ‘Th
Windows 8, brenda disa ditësh 4 milionë licenca të shitura Nga prezantimi i sistemit të ri operativ Windows 8 të premten e kaluar, Microsoft ka shitur më shumë se 4 milionë licenc
Gjysma e amerikanëve nuk e dinë se çfarë është Windows 8 Më shumë se gjysma e amerikanëve nuk e dinë se çfarë është Windows 8. Sipas një studimi të kryer nga The Associated Pres
Shfaqet reklama e parë për Windows 8 (VIDEO) Microsoft ka lëshuar reklamën e saj të parë televizive për Windows 8, e cila mund të shihet në postimin e bërë në blogun
25 tetor, Microsoft prezanton Windows 8 Microsoft pritet të prezentojë me 25 tetor sistemin e saj të ri operativ, Windows 8. Publikimi i sistemit operativ Windo
Windows 7 sistemi më i popullarizuar në botë Windows 7 është sistemi më i popullarizuar desktop në botë, duke tejkaluar garuesin e vjetër Windows XP. Windows 7 ka gj
Microsoft prezanton faqen e re SkyDrivee Microsoft-i ka prezantuar një faqe të re shërbimi të ruajtjes cloud (cloud storage), SkyDrivee cila të lejon të ruash fo
Windows RT nuk do të ketë versionin e plotë të Office 2013 Sistemi operativ Windows RT do të dalë me një version të mangët të Office. Sipas disa raporteve nga The Verge, ky sistem
Zbulohet tableti Lenovo ThinkPad Windows 8 Përhapet lajmi për tabletin e ri ThinkPad me sistemin operativ Wndows 8 nga Lenovo. Lenovo ThinkPad Tablet 2 nuk do t
Microsoft vjen me Office 15 Microsoft-i pritet të prezantojë këtë të hënë në San Francisko Office 15, versionin e ardhshëm të paketës productive. Di