999 rezultate për

wikileaks

Wikileaks hap "dosjet" e Kosovës Vlerësimi i plotë për kryeministrin e Kosovës ka qenë: “Në fakt, kjo e paraqiste Thaçin në formën më të keqe–emocional,
WikiLeaks: Pesë gratë më të fuqishme në Kosovë Në një kabllogram, Ambasada Amerikane në Kosovë ka evidentuar se presidentja aktuale e Kosovës, Atifete Jahjaga, para ka
Wikileaks publikon raportin e Millovanoviç për Maqedoninë Maqedonia nuk ka shanse të marrë ftesën për fillimin e negociatave për në bashkimin Europian, shkruan Wikileaks. “Qeveri
Wikileaks: Pritet kthimi i Fatos Nanos Wikileaks vazhdon publikimin e kabllogrameve duke bërë publike të fshehtat e politikës shqiptare. Një kabllogram i datës
Wikileaks: Berisha shmangu përgjegjësinë për Gërdecin Kobllogramet e publikuara të shtunën nga Wikileaks, përfshijnë edhe një raport lidhur me tragjedinë e Gërdecit, ku thuhe
Wikileaks publikon dosjen për Shqipërinë Për hërë të parë, Wikileaks lancon në media, një dosje për Shqipërinë duke u bazuar në raportimet e ish ambasadorit amer
Wikileaks: Pesë gratë më të pushtetshme në Shqipëri Wikileaks publikon emrat e pesë grave më me influencë dhe më me shumë pushtet në Shqipëri. Wikileaks publikoi të premten
Wikileaks-i dhe marrëdhëniet ndërshqiptare Pak ditë më parë, mediat e hapësirës shqiptare botuan një informacion të Wikileaks-it, në lidhje me marrëdhëniet e zyrta
Thaçi: Nuk trembem nga Wikileaks Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, nuk është i shqetësuar nga publikimi i raportit të “Wikileaksit”, i cili para pak
Wikileaks: Thaci fears from Berisha Kosovo Prime Minister, Hashim Thaci, the political impact fears from the Albanian Prime Minister, Sali Berisha and his
Wikileaks: Thaçi i trembet Berishës Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi i trembet ndikimit politik të kryeministrit shqiptar Sali Berisha në Kosovë. Një pa
Wikileaks: Gruevski ka shfrytëzuar institucionet Rrjeti i internetit Uikiliks zbardhi sot dokumente tjera plotësuese lidhur me funksionimin e Qeverisë së deritanishme të
Wikileaks: Facebook është spiun Facebook , është një instrument shumë i fuqishëm në shërbim të zbulimeve sekrete, kështu ka deklaruar themeluesi i Wikil
Al Kaeda përgatiste sulme pas 11 shtatorit Wikileaks publikon të tjera dokumentë, të cilat vërtetojnë se pas 11 shtatorit 2001, një grup i vogël, pjesëtarë të Al K
Wikileaks: DASH financon fshehurazi opozitën siriane Departamenti Amerikan i Shtetit financon në mënyrë të fshehtë opozitën siriane, zbuloi një kabllogramë e Wikileaks e pub
Film për Wikileaks Regjisori amerikan, Steven Spielberg, i tërhequr prej fenomenit "Wikileaks" vendosi të krijojë një film për të. Spielber
Asanzh rikthehet në gjyq të premten Seanca gjyqësore për ekstradimin e themeluesit të WikiLeaks-it, Xhulian Asanzh, do të rifillojë të premten. Gjykatësi Ha
Wikileaks: Prapaskenat për Kosovën Pas një ndërprerje disa javore organizata Wikileaks ka rinisur publikimin e kabllogramëve të diplomacisë amerikane duke
WikiLeaks-i kandidohet për çmimin Nobel për Paqe WikiLeaks-i është kandiduar për çmimin Nobel për Paqe për vitin 2011. Deputeti socialist norvegjez, Snorre Valen e ka in
Së shpejti OpenLeaks, faqja rivale e WikiLeaks-it Daniel Domshait Berg, një nga themeluesit e WikiLeaks-it, tha se ka filluar aktivitetin OpenLeaks, një faqe interneti ri