999 rezultate për

votave

Në këto 3 komuna do të ketë rinumërim të votave Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ka mbajtur sot mbledhjen e rregullt. Ilir Gashi në këtë mbledhje ka thënë se dëshi
Përfundon numërimi i votave: Këto komuna në balotazh Komisioni Qendror Zgjedhor ka përfunduar numërimin e votave të zgjedhjeve lokale që janë mbajtur më 22 tetor. Nga ky
Rezultati përfundimtar në Gjakovë Ka përfunduar numërimi zyrtar i votave në Komunën për komunën e Gjakovës, teksa i pari ka dalë kandidati i AAK-së Ardian
Ronaldo e fitoi bindshëm mbrëmë çmimin, zbulohen përqindjet e votave Ylli portugez, Cristiano Ronaldo është zgjedhur lojtari më i mirë i vitit 2017 nga FIFA, duke mposhtur në garë Lionel Me
Rezultatet për asamble komunale në shtatë komunat kryesore Komisioni Qendror Zgjedhor vazhdimisht po publikon rezultatet e fundit në ueb faqen e saj edhe rezultatet për asamble ko
Lila: Të rinumërohet Gjakova, na kanë vjedhur Ish-kryetarja e Gjakovës Mimoza Kusari-Lila, ka thënë se procesin e zgjedhjeve lokale në Gjakovë e kanë përcjell një mor
Ky kandidat s'ka nevojë për parti, merr 57 % të votave i vetëm Komunën e Hanit të Elezit e ka fituar kandidati i pavarur Rufki Suma i cili ka lënë pas kandidatët e dy partive LDK dhe
Ndryshon rezultati/ Peja nuk shkon në balotazh Janë procesuar tashmë 100 për qind e votave në komunën e Pejës. Sipas rezultateve të KQZ-së, në Pejë ka fituar Gazmen
Selim Pacolli tregon nëse mbështet Shpendin apo Arbanin Kandidati i AKR-së për kryetar të Prishtinës, Selim Pacolli, do të jetë në masë të madhe përcaktues për balotazhin në kr
Kandidati i pavarur ia prish planet PDK-së në Shtime Nga 88.89 për qind e votave të numëruar në Shtime, tregojnë se kjo komunë do shkojë në balotazh. Naim Ismajli nga Par
Këta janë kandidatët që fituan më shumë vota në Kosovë Pas përfundimit të procesit zgjedhor për kryetarë komunash e për asamblistë të 38 komunave, nga 1,890,952 qytetarë me të
NDODH EDHE KJO/ Ky kandidat komunën e fitoi pa asnjë ditë fushatë (FOTO LAJM) Kandidati i pavarur për komunën e Hanit të Elezit, Rufki Suma ka arritur një rezultat mjaft të lartë, madje pa asnjë dit
KQZ afër fundit të numërimit, këto janë rezultatet në të gjitha komunat Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është duke procesuar numërimin e fundit për zgjedhjet për kryetarë komunash. Si rëndom
Ramiz Lladrovci s'e vë në dyshim Drenasin, ja sa vota ka deri më tani Ramiz Lladrovci duket se po e fiton që në raundin e parë komunën e Drenasit duke marrë aktualisht 61.67 për qind të vota
PDK prin në Kaçanik, sa vota e ndajnë nga Vetëvendosja dhe LDK-ja PDK po prin bindshëm garën në komunën e Kaçanikut sipas numrit të votave që janë nxjerrë deri më tani na kutitë. Albe
NUMËRIMI/ LDK po e fiton që në raundin e parë këtë komunë LDK duket se do ta fitojë që në raundin e parë komunën e Vitisë, të paktën sipas rezultatit të dalë nga numërimi i derit
NISMA prin në Malishevë, ja me sa vota e ndjek PDK-ja NISMA vazhdon të prijë në komunën e Malishevës me kandidatin e saj Rakip Begaj, i cili ka marrë 38.71 për qind të votave
NUMËRIMI/ AAK dhe LDK ndahen me pak vota në Suharekë Po vijon numërimi i votave në Suharekë dhe sipas të dhënave të siguruara nga Albeu.com, në këtë komunë kryeson kanditati
NUMËRIMI/ Agim Bahtiri bën "namin" në Mitrovicë, PDK prin me rezultat minimal Gara do të jetë e fortë edhe në raundin e dytë në Mitrovicë pasi asnjëra prej partive nuk ka kaluar nivelin 50 për qind.
LDK "blindon" fitoren në Gjilan, sa vota i ndajnë kandidatët e tjerë Vijon me ritme të kënaqshme numërimi i votave në Gjilan, ku sipas të dhënave të siguruara nga Albeu.com garën deri më ta