999 rezultate për

votat

Çairi, "Stalingradi" i zgjedhjeve në Maqedoni: A do t'ia shtrijnë shqiptarët dorën maqedonëve? Ndërkohë që në qytete të mëdha shqiptare si Tetova, Struga apo Gostivari duket se rezultati është zbardhur disi, situata
Në Strumicë shesin votat për ushqime dhe thasë mielli Një 64-vjeçar nga fshati Sushevë i Strumicës dje ka denoncuar në polici rastin se një person nga fshati Dobrashinci ka p
Kryeprokurori Beka: Vetëm dënimi i pret ata që manipulojnë votat Kanë mbetur edhe pak ditë që të fillojë procesi zgjedhor i nivelit lokal në Kosovë. Për monitorimin e këtij procesi do t
Deputeti i PD-së zbulon skandalin: Si u blenë votat më 25 qershor Deputeti i PD-së Ervin Salianji ka vendosur që në Kuvend të denoncojë hapur dhe me emra të të gjithë ata që janë përfsh
Deklarata e Vuçiq: Kosova nuk do t’i ketë votat për UNESCO as pas dy vjetësh Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka folur për mos aplikimin e Kosovës në UNESCO. Kosova ditë më parë anuloi ap
Vucic: Ndërsa Pacolli thoshte se i kanë votat ne punonim kundër tyre Kosova nuk kishte ndonjë shans për t’u pranuar në UNESCO dhe INTERPOL, tha sot presidenti serb, Aleksandar Vuçiq. Ai
Partitë maqedonase në garë për votat e shqiptarëve Partitë politike maqedonase në zgjedhjet lokale, që do të mbahen në tetor, janë futur në garë që në mënyrë të drejtpërdr
Katalunja mban referendumin e pavarësisë mes përpjekjeve për të prishur votën (FOTO LAJM) Një burrë që përballet me një oficer të Gardës Civile Spanjolle jashtë një qendre votimi për referendumin e ndaluar të p
Të bashkuar kundër Ramës, PD-LSI korrin fitoren e parë në Përrenjas Opozita ka nisur sulmin e saj ndaj qeverisë Rama ndërkohë PD dhe LSI po shkojnë drejt një bashkëpunimi. Pas takimit
Referendumi i Katalonjës, njerëzit në rrugë për të mbrojtur votat Dhjetëra mijëra njerëz kanë dalë në Barcelonë për tubimin e mbylljes së fushatën për referendumin e ndaluar të Katalonjë
Hyseni demanton Haradinajn: I kishim votat për INTERPOL Anëtari i Kryesisë së LDK-së, Skender Hyseni, ka thënë se Ramush Haradinaj ka bërë gabim kur ka vendosur të tërhiqet nga
Daçiçi i kthehet Pacollit: Kosova nuk i ka votat për UNESCO Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç ka thënë se nuk ishte e vërtetë ajo çfarë tha Behgjet Paco
“Para 19 vjetësh na e vranë Azemin, sot na i vjedhin votat në Kuvend” Ditën e sotme demokratët përkujtojnë Azem Hajdarin në 19-vjetorin e vrasjes së tij. Në këtë ditë të rëndësishme për
Votat pro Ruçit në Kuvend, Berisha “kryqëzon” Bashën në mbledhje Ai deri tani nuk ka bërë as ndonjë reagim zyrtar për çfarë ndodhi me votat e demokratëve mbrëmë. Kreu i PD-së Lulzim
Berisha s'ia përton Grida Dumës: Ti nuk mund të flasësh në emrin tonë Rrjedhja e votave të PD-së dhe shkuarja në favor të mazhorancës ka qenë tema e debatit dhe përplasjeve në mbledhjen e gr
Jozefina Topalli sulmon ashpër Bashën: I shiti votat komiku Jozefina Topalli ka reaguar në lidhje me votimin e Gramoz Ruçit dhe rrjedhjen e dy votave nga Partia Demokratike të cila
Gjuriç: Kjo është qeveria e parë e Kosovës që varet nga votat serbe Kreu i të ashtuquajturës Zyra për Kosovën në qeverinë e Serbisë, ka thënë të dielën në mëngjes, se qeveria e re e Kosovë
Dy votat pro Ruçit nga PD, reagojnë ashpër demokratët: E turpshme Gramoz Ruçi është zgjedhur sot kryetari i Kuvendit të Republikës së Shqipërisë me 80 vota pro. Por nga një analizë që bë
PAN-i ende s'ka vota për formimin e institucioneve Koalicioni fitues i zgjedhjeve të parakohshme PAN, ende nuk e ka të qartë nëse i kanë siguruar votat për t'i formuar ins
Dështon sërish seanca konstituive Kryesuesi i Kuvendit Adem Mikullovci mbylli pak çaste më parë seancën e radhës konstituive pasi u pa që PAN nuk kishte v