999 rezultate për

vlerat

Vala e të nxehtit afrikan në Shqipëri, priten temperatura të larta deri në fund të javës Shërbimi Meteorologjik Ushtarak njofton se në orët e para të mëngjesit moti mbi vendin tonë ka nisur i kthjellët ndërsa
Ideal për plazh, moti gjatë javës Një lajm i mirë për të gjithë! Moti do të vijojë që të jetë i kthjellët edhe në ditët në vijim, duke iu larguar temperat
Temperaturat në ditët në vijim? Meteorologët kanë një super lajm Moti do të vijojë që të jetë i kthjellët edhe në ditët në vijim, duke iu larguar temperaturave ekstreme që pushtuan vend
Parashikimi i motit për sot, kthjellime në të gjithë territorin Edhe dita e sotme do të jetë me mot të kthjellët dhe ideale për të bërë plazh. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak
Diell i nxehtë paradite, zonat ku do të ketë vranësira gjatë pasdites Sipas MeteoAlb, kthjellimet mbizotërojnë në të gjithë Shqipërinë gjatë pjesës së parë të ditës. Por pjesa e dytë e ditë
Erë e fortë në bregdet dhe ulje temperaturash, si do jetë moti sot Vendi ynë gjatë gjithë ditës mbetet në ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike duke bërë që moti i kthjellët të j
Këto janë vlerat ushqyese të bozës Boza ka katër përbërës kryesorë: miell misri e gruri, sheqer dhe ujë. Në Shqipëri, boza është prodhuar kryesisht në z
Njihuni me vlerat shëruese të nektarinës Përveç përdorimit në kuzhinë për përgatitjen e ëmbëlsirave të ndryshme, nektarina renditet edhe si një frut kurues. Në m
Basha takon kreun e Komitetit Amerikano-Hebraik: Në vend të heshtjes vazhdojmë betejën për demokraci Kryedemokrati Lulzim Basha është takuar me delegacionin e Komitetit Amerikano- Hebraik. Basha shprehet se gjatë takimit
Ja u shpifin jargët e kërmillit, nuk do i besoni vlerat kuruese që ka Kërmijtë janë të shpifur dhe jargët e tyre edhe më të shpifura. Por ato kanë veti shumë të mira për të hidratuar trupin
I nxehti afrikan godet Greqinë, e mërkura mbi 42 gradë Celsius Shërbimi meteorolog në Greqi paralajmëron se vendi do të përballet me temperatura të larta gjatë 48 orëve në vijim.
7 vlerat ushqyese të shalqinit Na e bën verën më të lehtë, ky frut është një eliksir i mirëqenies për trupin tonë dhe një aleat i çmuar kundër mbajtjes
3 bimët kurative që ju mbrojnë nga ankthi, depresioni dhe Alzhaimer Shpeshherë kemi dëgjuar për bimë kurative të disa tipeve të ndryshme dhe që arrijnë të mbrojnë organizmin e njeriut maks
Vlerat ushqyese të pjeshkëve Ky frut i embel eshte freskues, me pak kalori dhe i shendetshem. Ai eshte i perbere nga 90% uje dhe mineraleve te ndrysh
Mesazhi i NATO-s: Dhuna politike është e papranueshme Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka dhënë mesazhin se dhuna politike bie ndesh me vlerat demokratike.
Si të gatuani brokolin pa i humbur vlerat ushqyese Brokoli është një ndër perimet të pasura me vlera të fuqishme ushqyese. Por shpesh mënyra e konsumimit të saj, në formën
Mot i vranët, por si do të jenë temperaturat sot Mot i vranët dhe intervale kthjellimesh dominojnë Shqipërinë këtë të hënë. Më të dendura vranësirat paraqiten në zonat v
S'ka më reshje shiu! Sa do shkojnë temperaturat Alternime kthjellimesh dhe vranësira të shpeshta dominojnë në territor, më të dukshme paraqiten në qendër dhe juglindje
Keni bërë plane për fundjavën? Kështu do të jetë moti Orët e para të ditës do të kushtëzohen nga mot me kthjellime dhe vranësira kalimtare. Më të dukshme vranësirat paraqiten
Pak ia dinë vlerat, ananasi shëron shumë sëmundje Ananasi është një frut tepër i shijshme dhe i shëndetshëm tropikal. Ananasi filloi të përdorën në Amerikën e Jugut, k