999 rezultate për

vjetra

Lunaçek i bën thirrje Serbisë të tërheqë fletarrestet e vjetra Nënkryetarja e Parlamentit Evropian dhe raportuesja për Kosovën, Ulrike Lunaçek, përshëndeti vendimin e gjykatës në Colm
Blushi: Merrjani “presidentin” partive të vjetra, ja ç’të bëni Pas propozimit të Bashës që presidenti i ri të zgjidhet nga populli, kreu i LIBRA-s, Ben Blushi ka ndërmarrë seriozisht
Pritet rritje e madhe e çmimit të naftës dhe benzinës Ministria e Energjisë dhe Industrisë ka kërkuar që pikat e karburanteve që gjendet brenda Bashkisë Tiranë, të paguajnë 3
Vrasja e komisar Cukut, prokuroria hap dosjet e vjetra Vetëm 4 ditë më parë Tirana u trondit nga vrasja e komisar Artan Cukut, i cili u ekzekutua me 7 plumba në hyrje të palla
Tërmeti, reagon kryebashkiaku i Rrëshenit: Kjo është gjendja Pas tërmetit të fuqishëm që tronditi gjithë Shqipërinë, ka reaguar kryetari i Bashkisë Mirditë, Ndrec Dedaj. Ai dekl
E DHIMBSHME/ Humb dy krahët në punë, shteti e lë në mëshirë të fatit (VIDEO) Petrit Disha banues në Çermë të Lushnjës, tregon se në vitin 2007 i ka ndodhur një fatkeqësi. Pasi ra në kabinën e tensi
Zbulohen në Bosnje piramidat më te vjetra në botë të ndërtuara nga Ilirët (FOTO LAJM) Në Bosnje janë zbuluar disa piramida që rezultojnë të jenë ndërtuar nga ilirët. Piramidat, tejet të sofistikuara kane be
Dalin patentat e reja, ja çfarë do të ndodhë me të vjetrat Ka nisur zyrtarisht përdorimi i patentave të reja për drejtuesit e mjeteve. Lejet e drejtimit kanë një kategorizim më
Sot dhe dje, si dukeshin objektet e përditshme në lashtësi (FOTO LAJM) Çdo ditë hasim lajme për zhvillimin e teknologjisë më të fundit dhe risitë e saj. Por rrallë herë mendojmë se objekte
Pensionet e vjetra në Shqipëri, ja si ndryshon masa minimale e përfitimit Nëse një pension në vitin 1996 ka qënë i caktuar 3886 lekë, tashmë do të bëhet 14 mijë lekë. Vendimi i qeverisë për
Sela: Pushteti po nxjerr video të vjetra të miat që të fsheh krimet e tyre Ziadin Sela, nga Aleanca për Shqiptarët ka deklaruar se pushteti dhe mediumet të afërta me ta ditëve të fundit po nxjerr
Hyn në fuqi vendimi, ja sa do të rriten pensionet e vjetra Qeveria ka miratuar ligjin për rritjen e pensioneve të vjetra dhe vendimi është botuar në Fletoren Zyrtare ku parashikon
Rriten sërish pensionet e vjetra, ja kush përfiton Qeveria ka vendosur të rrisë sërish pensionet e vjetra. Të gjithë pensionistët që është caktuar pensioni nga 1 marsi 199
Ja disa nga shtëpitë më të çuditshme në botë (FOTO LAJM) Shpesh, njerëzit kërkojnë të jetojnë në një shtëpi të ndërtuar sipas mënyrës së tyre. Disa kërkojnë një vend të shkr
Skedina e çmendur e lezhjanit, ja sa fitoi dje dhe si do t'i shpenzojë Një lezhjan ka fituar plot 4 milion e gjysmë lekë të vjetra pasi ka parashikuar saktë 9 ndeshje. Ai ka futur 10 mijë
Zbulohet paga e Marinës dhe Luanës. Diçka nuk shkon me jetën që bëjnë (FOTO LAJM) Marina dhe Luana Vjollca janë dy moderatore me audiencë të gjerë, por deri më tani nuk ka patur asnjë informacion në lid
"Shqiptarët votuan maqedonasit për shkak të politikanëve shqiptar të korruptuar" Duke komentuar numrin e madh të votave që LSDM-ja i mori nga shqiptarët në zgjedhjet e 11 dhjetorit, anëtari i Komitetit
GRABITJA/ Nëna e rojes së sigurisë: Lirojeni! Im bir, 12 orë punë për 200 mijë lekë të vjetra Para dy ditësh një grabitje spektakolare ndodhi rrugës për në Rinas, ku dy makina me 5 persona të maskuar arritën të mar
PD: Pronarët e dyqaneve të vjetra nxjerrin zbuluar pazaret e Veliajt Pronarët e dyqaneve të vjetra tek Pazari i ri në Tiranë zbuluan sot planin klientelist të Erion Veliajt për të shembur d
E çuditshme, fiton 140 milionë lekë në Telebingo por nuk shkon t'i marrë (FOTO LAJM) Shorteu i hedhur më datë 1 janar 2017 në Telebingon Shqiptare, që mbahet në emisionin ‘E diela Shqiptare’, ka shpallur n