Përgjimet e "Bild":Pjerin Ndreu: Të votojë hapur PS ose ikën nga puna
999 rezultate për

vjetor

Ju kujtohet torta e 100-vjetorit? Pas 5 vitesh shqiptarët lënë sërish nam në shesh (VIDEO) Ju kujtohet torta e pavarësisë së 100-vjetorit? Më shumë se torta, të gjithë na kujtohen imazhet e shkrepura atë di
Amelia feston 2 vjetorin, ditëlindje princeshash (FOTO LAJM) Vajza e Albanit dhe Miriamit, dje ka marrë dhuratën më të çmuar nga prindërit e saj. Dje çifti ka publikuar këngën '
Me legenë dhe kova, si e festuam 100-vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë (FOTO LAJM) Shqipëria po feston 105-vjetorin e Pavarësisë të shpallur në Vlorë në vitin 1912. Dita e djeshme përfundoi me aktivi
Thaçi: Vitin 2018, një vit evropian për shqiptarët Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë me rastin e festës së 28 nëntorit se duhet punuar që viti 2018 të shndërrohe
Xherdan Shaqiri uron për 105 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë (FOTO LAJM) Xherdan Shaqiri, lojtari që aktualisht luan në kampionatin anglez me Stoke Cityn nëpërmjet rrjetit social “Instagram” u
105-vjetori i pavarësisë, Berisha uron shqiptarët me 3 dedikime të veçanta (FOTO LAJM) Ish- kryeministri Sali Berisha ditën e sotme ka uruar sot të gjithë shqiptarët, për 105 vjetorin e Pavarësisë. Berish
Urimi i këtyre fëmijëve është më i veçanti për 105 Vjetorin e Pavarësisë (VIDEO) Shqiptarët festojnë sot në të gjitha trevat brenda apo jashtë territorit etnik të tyre. Shqipëria bën sot 105 vite sh
Rexhep Selimi kujton 20 vjetorin e daljes publike të UÇK-së 28 nëntori nuk shënohet vetëm si festë e pavarësisë së Shqipërisë. Kjo datë në vetë ngërthen edhe histori të tjera të po
105-vjetori i pavarësisë së Shqipërisë bën bashkë PS-LSI në Elbasan PS-LSI janë bërë bashkë në Elbasan. Festat e 28-29 Nëntorit duket se kanë “thyer akujt” mes tyre ku kryetarja e LSI-së,
105-vjetori i pavarësisë, Rama bashkon flamujt dhe uron shqiptarët (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama ka uruar me anë të një postimi në Facebook festën e pavarësisë së Shqipërisë. Sot në 105-vjet
Gianni De Biasi nuk e harron Shqipërinë, i uron 105-vjetorin e pavarësisë (FOTO LAJM) Që Gianni De Biasi do të mbetet një i paharruar për të gjithë shqiptarët kjo gjë është e sigurtë. Madje dhe fatki që ai
FOTOT / Festimet për 105-vjetorin në Tiranë, vendosen kurora me lule te Monumenti i Pavarësisë Tirana përkujton sot 105-vjetorin e shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë, datë kur Ismail Qemali dhe udhëheqësit e tjer
105-vjetori i pavarësisë, vendosen kurora me lule te Monumenti i Pavarësisë Tirana përkujton sot 105-vjetorin e shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë, datë kur Ismail Qemali dhe udhëheqësit e tjer
Urimi plot emocion i Metës për 105-vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë (VIDEO) Presidenti i vendit, Ilir Meta ka zgjedhur t’a festojë pavarësinë e Shqipërisë në Medvegjë. Me anë të një videoje n
105-vjetori i pavarësisë, Trump mesazh të ndjerë për shqiptarët Dita e sotme është ditë feste për popullin shqiptar. Sot është 105 vjetori i shpalljes së pavarësisë së Shqipërisë në Vl
Sot, 105-vjetori i shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë Shqipëria feston sot 105-vjetorin e shpalljes së Pavarësisë. Më 28 Nëntor të vitit 1912, Ismail Qemali dhe udhëheqës
Sekretari amerikan i shtetit, mesazh Shqipërisë me rastin e 105 vjetorit të Pavarësisë Me rastin e 105 vjetorit të Pavarësisë edhe sekretari amerikan i Shtetit Rex W. Tillerson, ka uruar Shqiperinë dhe refor
Rita Ora feston 27 vjetorin e saj në Afrikën e Jugut Këngëtarja me famë botërore Rita festoi dje 27-vjetorin e lindjes në Afrikë. Dhe ka ‘ngritur temperaturat’ ndërsa u
Veseli: 105 vjetori i pavarësisë i gjen shqiptarët si komb më të fortë se kurrë Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka marrë pjesë në pritjen e Ambasadës së Shqipërisë në Kosovë, për nder të
Universiteti i Tetovës shënoi 109 vjetorin e Kongresit të Manastirit Në një akademi solemne, sot në Universitetin e Tetovës u shënua 109 vjetori i Kongresit të Manastirit, e njohur ndër shq