999 rezultate për

verona

ZYRTARE/ Amir Rrahmani firmos me nënkampionët e Serie A Amir Rrahmani edhe zyrtarisht është futbollist i Napolit. Mbrojtësi kosovar ka nënshkruar kontratën me nënkampionët e
Detaje të reja nga transferimi i Rrahmanit te Napoli Amir Rrahmani së shpejti do të jetë futbollist i ri i Napolit. Gianluca di Marzio nga “Sky Sport” raporton se palët j
Lajm i madh për Milanin, largohet Borini Fabio Borini do t’i bashkohet Amir Rrahmanit te Hellas Verona. Futbollisti italian ka zgjedhur të ndërrojë skuadër pa
Duka flet për median Italiane: Panucci më zhgënjeu, ja pse zgjodha Rejan Aramnd Duka, presidenti i Federatës së Futbollit Shqiptarë në një intervistë për mediat italiane ka dhënë përshtypjet e
Spal-Verona, Kumbulla e Rrahmani fitojnë kundër Etrit Berishës (VIDEO) Hellas Verona ka mposhtur me rezultatin 2-0 Spalin ditën e sotme në transfertë, në ndeshjen e vlefshme për javën e 18-të
Kumbulla dëshira e madhe e Tares Lazio është përfshirë në garë për mbrojtësin e kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla. Futbollisti i Hellas Verona kërkoh
Kjo është paga e Amir Rrahmanit te Verona (FOTO LAJM) Në Itali janë bërë të ditur edhe pagat e futbollistëve, ndërsa tani do të përqendrohemi te Verona. Atje luajnë dy futbol
Dinamo prezanton trajnerin e ri italian Dinamo po kalon një moment shumë të vështirë në këtë kampionat dhe e sheh veten e fundit në Kategorinë e Parë me vetëm n
Salvini reagon ndaj deklaratës së Balotellit: Kemi probleme më të mëdha se racizmi Marrëdhënia mes të dyve nuk është e mirë. Drejtuesi i Lega, Matteo Salvini dhe Mario Balotelli nuk e kanë fshehur asnjëh
"Heshtje" në San Siro, Verona zhbllokon rezultatin (VIDEO) Verona është duke befasuar Interin në shtëpinë e këtyre të fundit. Një ndërhyrje e gabuar e Handanovic shkaktoi penal
Inter-Verona, formacionet zyrtare: Mungon ylli i Kombëtares Janë publikuar formacionet zyrtare për përballjen mes Interit dhe Veronas e vlefshme për janën e 12-të në Serie A. Ek
Racizëm edhe në Kosovë, tifozët e Vushtrrisë fyejnë mbrojtësin e Gjilanit Mbrojtësi i Gjilanit, Jackson Ferreira ka qenë pre e fyerjeve raciste nga tifozët e Vushtrrisë. Në pjesën e dytë, Pol
"Akuzova vetëm gomarët racistë", Balotelli sqaron incidentin në Verona Sulmuesi italian Mario Balotelli i ka kritikuar sërish tifozët që bënë thirrje raciste në drejtim të tij gjatë fundjavës
Ofendoi Balotellin, Verona merr vendim drastik për tifozin Tema më e përfolur ditëve të fundit në futbollin italian është racizmi. Kjo pas ngjarjeve të fundit, ku shënjestër ishte
Fantastike, skuadra me dy qendërmbrojtësit shqiptarë ka mbrojtjen më të mirë në Serie A Verona ka bërë një mbrojtje jashtëzakonisht të fortë këtë sezon. Dyshja shqiptare, Amir Rrahmani dhe Marash Kumbulla
Penalltia e Ronaldos i jep fitoren Juvetusit përballë Veronas (VIDEO) Goli i shënuar nga pika e penalltisë nga Cristiano Ronaldo i dha fitoren Juventusit pas dy barazimeve. Bardhezinjtë arri
Rrahmani firmos zyrtarisht për skuadrën e njohur Tashmë pothuajse e ardhmja e mbrojtësit të Kosovës, Amir Rrahmani vetëm se dihet. Rrahmani tashmë sa ka filluar t'i k
Skuadra e njohur e Serisë A shfaq interes për mbrojtësin kosovar Thashethemet rreth të ardhmes së tij kanë marrë një kthesë të pabesueshme. Amir Rrahmani, ish-mbrojtësi i Partizanit mun
Verona rikthehet në Seria A Verona ka përmbysur disavantazhin e dy golave të ndeshjes së parë duke fituar 3-0 ndaj Cittadella në ndeshjen e kthimit
Shtatë ndeshje pa fitore, Verona shkarkon ish-kampionin e botës Shtatë ndeshje radhazi pa fitore, 3 prej të cilave të humbura dhe 4 barazime, kanë bërë që presidenti i Veronës, Maurizz