999 rezultate për

veri

Kishte famën e një Don Zhuani, CIA zbulon të dashurat e diktatorit Enver Hoxha Më 2 nëntor 1962, diku në një kamp refugjatësh në Greqi, CIA, shërbimi sekret më i fuqishëm i Botës, ka kërkuar dhe admi
Publikohen formacionet zyrtare, Maqedonia me 5 shqiptarë nga minuta e parë Kosova është vetëm 180 minuta larg Europianit. Përfaqësuesja e drejtuar nga Bernard Shaland do të ketë shansin që so
UEFA "frikëson" Maqedoninë e Veriut me supergolin e Arbër Zenelit para ndeshjes së sontme (VIDEO) Kosova do ta zhvillojë sonte ndeshjen më të rëndësishme në histori. "Dardanët" do të përballen me Maqedoninë e Veriut
Tre viktima nga COVID-19 në Maqedoninë e Veriut Gjatë 24 orëve të fundit nga 2140 teste të kryera, 364 persona kanë rezultuar pozitiv ndaj Covid-19 në Maqedoninë e Veri
Shqiptarët e Shkupit do të bëjn tifo për Kosovën Media shqiptar nga Maqedonia e Veriut Lajm TV ka bërë sot një anketë me vox-pope në rrugët e Shkupit, aty ku shumica e q
Ndeshja historike ndaj Maqedonisë, kreu i tifo-grupit "Dardanët" tregon shanset për fitore Mbrëmjen e sotme në orën 20:45 do të zhvillohet ndeshja mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës në Shkup, e vlefshme për gj
Ngjela zbulon prapaskenat: PS-PD tentuan të bashkoheshin në një qeveri para një muaji Avokati i njohur Spartak Ngjela zbuloi sot se PS dhe PD kanë tentuar të bëjnë një qeveri të përbashkët deri para 1 muaji
Maqedoni e Veriut-Kosovë, formacionet e mundshme Kosova do të përballet nesër mbrëma me fillim nga ora 20:45 me Maqedoninë e Veriut, në ndeshjen e vlefshme për fazën pla
Muzikantët protestojnë kundër masave të Qeverisë Artistët e estradës, pronarë të restoranteve, klubeve të natës, foto-studiove dhe këndeve të fëmijëve, me kafene të impr
Varhelyi në Tiranë: Reforma Zgjedhore, kusht për konferencën e parë ndërqeveritare Komisioneri për Zgjerimin në BE, Oliver Varhelyi ndodhet sot në Tiranë për një vizitë zyrtare. Nga salla e Parlamenti
Gjetjet kryesore të Raportit për Maqedoninë e Veriut për vitin 2020 Kriteret politike Maqedonia e Veriut vazhdoi të zbatojë reformat evropiane gjatë gjithë periudhës së raportimit.
Nga 12 tetori Maqedonia e Veriut heq testin për shtetet e rajonit (VIDEO) Maqedonia e Veriut i hapi dyert për shtetet e rajonit. Nga 12 tetori (të hënën) qytetarët e Kosovës, Serbisë, Malit të Z
Të pathënat e diktatorit, Enveri e kishte parandjerë vdekjen e tij Duket se Enver Hoxha e ka parandjerë prej kohësh vdekjen e tij. Teksa e ka marrë vesh ndekjen e aktorit Sandër Prosi
Pasaporta e Maqedonisë më e fuqishme se pasaporta e SHBA Indeksi i pasaportave publikoi të dhënat për pasaportat më të fuqishme në botë, me të cilat mund lirshëm të udhëtohet pa
Buzëqesh Kosova, Lazio lejon Muriqin ti bashkohet kombëtares Vedat Muriqi do të jetë në dispozicion për Kosovën në ndeshjen kundër Maqedonisë së Veriut. Kosova do të mund të llog
Osmani kujton zgjedhjet e 6 tetorit: Vullneti i qytetarëve do të rikthehet edhe më i fuqishëm Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se në zgjedhjet e vitit të kaluar qytetarët treguan haptas se nuk
Presidenca sulmon ashpër qeverinë Rama dhe paralajmëron: Nëser do të publikojmë emrat! Presidenca me anë të zëdhënësit të saj, Tedi Blushi ka reaguar ashpër në lidhje me ndryshimet e miratuara sot për Kodin
Maqedonia jep njoftimin e rëndësishëm për vendet e rajonit Maqedonia e Veriut ka vendosur së fundmi që të heqë pengasat në lëvizjen e qytetarëve mes vendeve të rajonit. Ministr
Në Maqedoninë e Veriut edhe pa test Covidi, ja kur diskutohet propozimi në qeveri Komisioni i Sëmundjeve Infektive i Maqedonisë së Veriut, i ka propozuar qeverisë hapjen e kufijve me Kosovën, Serbinë, S
Ambasada amerikane kritikon qeverinë Rama: Dështoi! "Eshtë për të ardhur keq që shumica dështoi të respektonte përkushtimin e deklaruar prej vetë asaj për të kërkuar emërue