999 rezultate për

veprimtari

Nuk u lejohet veprimtaria OJQ-ve që promovuan ekstremizmin Që nga paslufta në Kosovë kanë vepruar shumë organizata joqeveritare ndërkombëtare, në emër të rimëkëmbjes së vendit nga
PD letër Metës: Të zgjatet afati i hetimit për serverin e tatimeve PD i ka dërguar një shkresë kreut të Kuvendit, Ilir Meta, duke i kërkuar që të zgjatet afati i hetimit për serverin e ta
Isa Mustafa ngushëllon familjen Kryeziu Kryeministri Isa Mustafa ka ngushëlluar familjen Kryeziu pas ndarjes nga jeta të veprimtarit, ish deputetit dhe delegati
Gruevski: Duhet parandaluar veprimtaria e ISIS në Maqedoni Nikolla Gruevski në fjalimin e tij në OKB theksoi se është e nevojshme një demonstrim konkret i politikave preventive pë
Telefonata me trafikantin fierak nxjerr sheshit numrin e Frederik Ndocit Gjatë hetimeve të kryera nga prokurorët hollandezë, të cilët po investigonin veprimtarinë e një shqiptari i dënuar për n
Qeveria identifikon tre grupe potenciale për veprimtari terroriste ​Është zbardhur Strategjia për parandalimin e ekstremizmit të dhunshëm dhe radikalizmit që shpie në terrorizëm.
Aksionet kundër veprimtarive të paligjshme, pranga nëntë personave Policia e Shtetit vijon prej kohësh aksionet e shtrira në mbarë vendin për të parandaluar dhe goditur veprime të shumta
Shuhet akademik Pajazit Nushi, ja veprimtaria e tij Edhe Akademia e Shkencave dhe e Arteve e Kosovës ka njoftuar opinionin se sot, në orët e pasdites, në shtëpinë e tij, u
Shuhet veprimtari nga Struga, Imet Ziba Eshtë ndarë papritmas sot nga jeta, inxhinjeri i bujqësisë, ndër të parët e rajonit të Strugës, Imet Ziba. Kontributi i
Qeveria miraton pr/ligjin për vlerësimin e gjyqtarëve Projektligji i propozuar nga Ministria e Drejtësisë “për vlerësimin e gjyqtarëve” është miratuar nga Këshilli i Ministra
Sali Berisha: Fatos Klosi zhvilloi veprimtari kriminale gjatë luftës së Kosovës Ish-kryeministri Sali Berisha është përfshirë në debatin mes Isa Mustafës dhe Fatos Klosit, lidhur me rolin e SHISH-it n
Ambasada e SHBA: Largoni të inkriminuarit dhe të korruptuarit Ambasada e SHBA-së në vendin tonë ka nënvizuar apelin drejtuar partive politike në Shqipëri, qe të largojnë individët e
Sot protesta civile para Kuvendit! Aktivistë të shoqatave civile në vend kanë lajmëruar se sot në orën 12.00 do të mbahet një protestë përpara selisë së qe
Në hetim 45 vjeçari për transaksionet financiare Blutë e Durrësit po hetojnë një 45 vjeçar lidhur me dyshimet mbi transaksionet financiare. Ndërsa ka kryer transaksione
30 ditë paraburgim për ish kreun e Komunës Ohër 30 ditë paraburgim për ish kryetarin e komunës së Ohrit Aleksander Petreski. E njëjta masë dënimi u mor edhe për tre bas
Vdes veprimtari i çështjes kombëtare, Osman Shemsiu Ka vdekur në moshën 84-vjeçare Osman Shemsiu, xhaxhai i dëshmorit të kombit, Zija Shemsiu. Osman Shemsiu ishte pjesëm
Korçë, aksion kundër shkatërrimit pyjeve Inspektorati Shtetëror i Mjedisit, Pyjeve dhe Ujërave ka nisur një aksion mëngjesin e sotëm, për të ndaluar shkatërrimin
“Credins”, Korkurti zëvendëson Artan Santon Në zbatim të statutit dhe kuadrit rregullativ në vijim të veprimtarisë për të garantuar dhe siguruar vazhdimësinë e vepr
Operacioni në Lazarat, priten debate në seancën e Kuvendit Pritet debate në seancën e sotme të Kuvendit për shkak të ndërhyrjes së policisë në Lazarat. Rendi i ditës i seancës së
Visho Ajazi refuzon kërkesën e Kuvendit për kontrolle në zyrat e SHISH Kreu i Shërbimit Informativ shtetëror Visho Ajazi refuzon kërkesën e Komisionit të Sigurisë për të zhvilluar kontrolle n