999 rezultate për

vendkalimet

Rradhë të gjata në vendkalimet kufitare (VIDEO) Për festat e fundvitit, mërgimtarët ia kanë mësyrë vendlindjes. Siç mund të shihet në vendkalimet kufitare shihen ko
KORONAVIRUSI/ Nga nesër kufizime në tre pikat kufitare me Maqedoninë e Veriut Ministria e Brendshme raporton se shërbimet kufitare të Shqipërisë kanë marrë informacione që duke filluar nga nesër, 13
Orë të tëra në pritje, fluks në pikat doganore Me të mbaruar pushimet e festave, emigrantët po largohen nga Kosova duke iu drejtuar vendeve ku jetojnë e punojnë. Kj
Policia bën "namin" në Tiranë, procedon 67 shoferë në flagrancë (VIDEO) Policia Rrugore e Tiranës raporton se ka proceduar 67 drejtues mjetesh për mosdhënie përparësie ndaj këmbësorëve. S
Serbët vazhdojnë shpifjet, nxjerrin emrat që do të goditen nga Kosova Mediat serbe vazhdojnë me propagandën e fuqishme kundër Kosovës, veçmas pas aplikimit të taksës doganore për mallrat e S
Gjendja e rrugëve në Maqedoni Trafiku rrugor zhvillohet në rrugë me lagështi, dhe disa nga vendet më të larta në pjesët perëndimore dhe jugperëndimore
Nuk ka më pritje të gjata në vendkalimet kufitare të Maqedonisë Në vendkalimet kufitare sot pasdite nuk ka pritje të gjata për hyrje dhe dalje nga shteti. Nuk ka pritje të gjata as
Kjo është gjendja e rrugëve në vendkalimet kufitare Komunikacioni në rrugët shtetërore të Maqedonisë po zhvillohet nëpër rrugë të thata. Intensiteti në akset rrugore jas
Ndalesa të reja për automjetet në akset rrugore të Maqedonisë, ja rrugët që duhet të shmangni Qarkullimi në rrugët e Maqedonisë po zhvillohet me vështirësi, në kushte dimri, nëpër rrugë të lagështa dhe me mbetje të
Ngricat, ja akset rrugore ku duhet të bëni kujdes Komunikacioni në rrugët shtetërore po zhvillohet pa pengesa, nëpër rrugë të lagështa. Për shkak të temperaturave të ulta
Rradhë të gjata në vendkalimet Kosovë-Serbi Kolona dhe pritje janë regjistruar në vendkalimet kufitare mes Kosovës dhe Serbisë, në këto ditë të para të vitit. Polic
Paviçeviç: Serbia dhe Kosova janë një I ashtequajturi oficer për Ndërlidhje mes Kosovës dhe Serbisë, Dejan Paviqeviç është shprehur se pikat kufitare mes Serb
Kufiri me Kosovën i bllokuar deri në mesnatë Për shkak të bllokadës në vendkalimet kufitare Bllacë dhe Jazhincë nga ana e transportuesve maqedonas, komunikacioni për
Mbeten të bllokuara vendkalimet kufitare me Kosovën Ndonëse përpjekjet për të qetësuar situatën dhe për të zhbllokuar kufirin Kosovë-Maqedoni nuk mungojnë nga të dyja vende
Marrëveshja për doganat, hap për instalim të autonomisë serbe Kryeministri i Serbisë Ivica Daçiq në një intervistë për për gazetën e sotme “Politika” është shprehur se marrëveshja
Serbia nuk i do doganierët shqiptarë në vendkalimet administrative Shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Aleksandar Vulin është shprehur se sskush nuk duhet të presë që Serbia
Në vendkalimet “administrative”, nuk do të ndryshojë asgjë Me shkëmbimin e letrave për marrëveshjen Beograd – Prishtinë, për Menaxhimin e Integruar të Kufirit në vendkalimet “admi
Serbët përdorin rrugët jolegale Serbët e veriut të Kosovës vazhdojnë t’i shfrytëzojnë rrugët alternative, të cilat e lidhin këtë pjesë të vendit me Repu
Cooper: Jam i lumtur që kemi marrëveshje Është dashur kohë, por jam i lumtur që kemi marrëveshje, ka thënë Robert Cooper. Marrëveshja për udhëheqjen e integruar
Edhe Stefanovic ka paralajmëruar se të hënën nis dialogu Edhe shefi i delegacionit serb në bisedimet me Serbinë, Borislav Stefanovic, ka paralajmëruar të mërkurën mbrëma se dial