999 rezultate për

vendimin

PD e vendosur për të mos liruar bashkitë, gjykata jep vendimin Kryebashkiakët e djathtë prej kohësh kanë deklaruara se në mos njohje të zgjedhjeve të 30 qershorit, nuk do t’i lirojnë
Vrau shokun për 40 mijë euro, gjykata jep vendimin për 29 vjeçarin Gjykata e Shkallës së Parë në Shkodër ka lënë në "arrest me burg" 29-vjeçarin Artan Koçeku, i arrestuar pak ditë më parë
U arrestua si terrorist, gjykata e Durrësit merr vendimin për rusin Gjykata e Durrësit ka dhënë masën e sigurisë arrest me burg për shtetasin rus Rasul Mislaev 34 vjec, me qëllim ekstradi
Skëndërbeu në gjendje të mjerë në këto momente, pa trajner dhe me vetëm 10 lojtar Prishen të gjitha planet për të rikthyer Ilir Dajën në pankinën e Skënderbeut. Pakti që ai kishte bërë me drejtuesit
Dënimi i Skënderbeut, reagon UEFA: Shenjë besimi për Sistemin e Zbulimit të Mashtrimit me Bastet UEFA ka reaguar pas vendimit të CAS-it, për të hedhur poshtë apelimin e Skënderbeut duke lënë kështu në fuqi dënimin e i
Shansi i fundit: Kjo është e vetmja mënyrë që klubit të Skënderbeut t' i hiqet dënimi Skënderbeu pam minuta më parë mori një goditje të madhe me vendimin e KAS-it, i cili la në fuqi dënimin e UEFA-s me 10 v
Zbulohet arsyeja pse CAS rrëzoi sot kërkesën e Skënderbeut Vendimi për të rrëzuar apelimin e Skënderbeut në lidhje me dënimin 10-vjeçar nga Kupat e Europës si dhe gjobën prej 1 mi
CAS merr vendimin drastik: Përjashton Skënderbeun për 10 vite nga Europiani (FOTO LAJM) Pritjes i vjen fundi. Futbolli shqiptar ka marrë një goditje të rëndë dhe një njollë të zezë për opinionin sportiv.
Ditë historike për Skënderbeun, CAS sot jep vendimin final E premte, 12 korrik 2019. Ditë historike për Skënderbeun dhe futbollin shqiptar. Skuadra korçare është njoftuar nga Gjyk
PD merr vendimin e papritur pë kryebashkiakët Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Oriola Pampuri, ka deklaruar, se opozita do të vijojë gjatë gjithë verës aksionin k
Cipras flet pas zgjedhjeve: Respektoj vendimin e popullit Kryeministri në detyrë i Greqisë, Alexis Cipras, ka reagaur pas mbylljes së procesit zgjedhor dhe pas daljes së sondazhe
Demokracia e Re siguron fitoren, reagon Tsipras: Respektoj vendimin e popullit (FOTO LAJM) Pas përfundimit të procesit zgjedhor në Greqi, duket se nga sondzhet e para fituese renditet partia e Mitsotakis, Demokr
Lewandowski merr vendimin për të ardhmen Për Robert Lewandowskin nuk do të ketë ekip tjetër në të ardhmen përveçse Bayern Munich. Sulmuesi polak do të ndjekë
UNESCO merr vendimin e rëndësishëm për liqenin e Ohrit Ditën e sotme UNESCO-s ka zhvilluar një takim në Baku, ku është marrë vendimi nga Komiteti i Trashëgimisë për trajtimin
Pendarovski nënshkruan vendimin për riemërimin e ARM-së Presidenti i Maqedonisë së Veriut Stevo Pendarovski ka nënshkraur vendimin për riemërimin e Armatës së Maqedonisë. Emri
ZYRTARE/ Chelsea merr vendimin për Higuain Tashmë është zyrtare. Higuain nuk do të blihet nga Chelsea. Në një postim në faqen e tyre klubit, Chelsea i dha lamtumi
KiE tërheq vëzhguesit, reagon Berisha: Goditje fatale e farses elektorale moniste Ish kryeministri Sali Berisha e quan një goditje fatale për farsën elektorale të Ramës vendimin e Këshillit të Europës p
Gjyqtari i Kolegjit Zgjedhor bën lapsusin epik, ngatërron datën e 30 Qershorit Kolegji Zgjedhor ka rrëzuar vendimin e Partisë Uniteti Kombëtar me kryetar, Idajet Beqiraj, i cili kërkoi çregjistrimin
Kolegji Zgjedhor hedh poshtë vendimin e Metës, reagon presidenca Pas rrëzimit të dekretit të presidentir Meta për shtyrjen e zgjedhjeve ka reaguar presidenca me anë të një postimi të
Ish-kryetari i KQZ-së tregon se Kolegji Zgjedhur është i pafuqishëm për të shqyrtuar Dekretin e Presidentit Ish-kryetari i KQZ Kristaq Kume ka reaguar lidhur e situatën politike në vend dhe vendimin e Presidentit Ilir Meta për t