999 rezultate për

vendime

Meta nënkupton ikjen e Tahirit nga Vlora: Duhet të marrim vendime të rëndësishme Ilir Meta, kreu i LSI njëherësh edhe kreu i Kuvendit ditën e sotme nga Vlora ka folur mbi situatën politike në vend.
Berisha: Ivanov i mori vendimet nën presion të Gruevskit Presidenti Ivanon të gjitha vendimet e rëndësishme i merr nën presion të kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, k
ANALISTET“Kryeministri qe i frikësohet vendimeve të mëdha” Njohës të çështjeve politike vlerësojnë se presidenti Hashim Thaçi po e shfrytëzon mungesën e guximit të kryeministrit I
FSHF dënon ashpër Partizanin për incidentet, nuk shpëton as Kukësi Komisioni i Disiplinës është mbledhur sot, teksa ka marrë vendimet në lidhje me ndeshjen mes Kukësit e Partizanit, duke
Te Napoli tërbohen me arbitrin pas ndeshjes: Vendime të turpshme Fitorja e Juventusit në sfidën e parë ndaj Napolit një shifrat 3-1 ka tërbuar drejtuesit e të kaltërve, të cilët kanë mb
Calavera iu përgjigjet kritikëve: Ja roli i OMN dhe kush i merr vendimet Genoveva Ruiz Calavera, kryesuesja e ekspertëve të Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit me anë të një letre të hapur
Rama sulmon Administrativen: Vendime absurde, gjykatat kanë grabitur shtetit Kryeministri Edi Rama në takimin që po zhvillohet “Sipërmarrësit në mbështetje të Reformës në Drejtësi” ka folur mbi vje
Llalla: Vetingu s'mund të përmendet për t'iu imponuar vendimeve të prokurorëve Prokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla ka folur sot nga Shkodra për Reformën në Drejtësi dhe çështjen e trafikut të dr
Apeli jep vendimet për Perisic dhe Icardin Gjykata Apelit sportiv në Itali ka refuzuar ankesën e Interit për pezullimin me dy ndeshje të Icardit për fyerjet ndaj R
Ahmeti: I kemi parasysh interesat kombëtare dhe interesat e Maqedonisë Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka komentuar zhvillimet e fundit në BDI dhe ka sqaruar vendimet
Henry: Gjyqtarët po vendosin ndeshjen në Premier League Thierry Henry pas shumë studimeve që ju ka bërë disa prej ndeshjeve në Premier Ligë, ka dalë në konkluzionin, se futboll
PSP-ja pret materialet e seancës kundër Gruevskit Kanë kaluar katër javë nga përfundimi i seancës së parë në PSP, por ende nuk kanë arritur në gjykatë procesverbalet, akt
Gjyqet në FIFA, Vllaznia reagon për vendimet e përfolura Sot në disa media qarkulloi një lajm në lidhje me Vllazninë dhe dy gjyqe që ajo ka në FIFA. Në të shkruhej se shkodranët
Rexhep Hoti i kthen përgjigje Mustafës për demarkacionin Pas deklaratave të bëra ditën e sotme nga Kryeministrit Isa Mustafa për demarkacionin, ka reaguar Rexhep Hoti, zëvendësm
10 vendimet e bujshme të qeverisë që janë rrëzuar nga Gjykata Kushtetuese Gjykata Kushtetuese vendosi sot të rrëzojë për të disatën herë qeverinë shqiptare për sa i përket ccështjes së vetingut.
Sokol Jareci mbron "të urryerin" Aytekin: Vendimet e gjyqtarit, konform rregullave (VIDEO) Dy kartonë të kuq me Shqipërinë që e mbylli ndeshjen me Izraelin më 9 lojtarë. Dy 11-metërsha të akorduar për miqtë. Ajo
MOVIOLA/ Ish-gjyqtari Jareci analizon dy rastet e vendimeve të arbitrit gjerman Ajo që ndodhi në sfidën kualifikuese në Elbasan Arena duket e pabesueshme, megjithatë arbitri turko-gjerman, Aytekin nuk
Humbi 95 kg, e braktis i fejuari për shkak të vendimeve të saj (FOTO LAJM) 29-vjeçarja Mallory Buettner, mësuese e shkollës fillore, ka veshur bikini për herë të parë në jetën e saj pas humbjes s
Gjykata anulon vendimet e paligjshme të këshillit të prokurorëve Gjykata Qytetare në Shkup rrëzoi vendimin e Këshillit të Prokurorëve Publik si të paligjshëm, ndërsa tani Petar Anevski,
"Drejtorët e bankave luajnë bixhoz me paratë e shqiptarëve" Në takimin e organizuar nga dhoma e Përmbarimit, Kryetari i Shoqatës së Gjyqtarëve, Gerd Hoxha, ka bërë një deklaratë sh