999 rezultate për

vendime

Vendimet për studentët, kategoritë që përfitojnë bursa (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama ka ndarë një tjetër postim në rrjetet sociale, pas vendimit të qeverisë për studentët të përmbledh
Rama sërish dorëzohet përballë studentëve, në këtë orë jep lajmin e madh Kryeministri Edi Rama përmes në statusi në rrjetet sociale njofton se qeveria ka zhvilluar një mbledhje me fokus tetë kë
HOROSKOPI/ Bëni kujdes me vendimet, sot duhet të merrni një hap të rëndësishëm Ky është horoskopi për ditën e premte, 23 nëntor 2018. Dashi Jeni të rrethuar nga një atmosferë pozitive e cila ju
Januzaj flet për situatën te Man Utd Ish-lojtari i skuadrës së Manchester United, Adnan Januzaj ka folur për situatën në skuadrën e “djajve të kuq”. Ai tha s
Nëse harroni shpesh mos u merzisni, jeni intiligjentë A iu ka ndodhur shpesh të harroni për ndonjë gjë apo mos të iu kujtohet ku keni fshehur a lënë diçka? Ndoshta shpesh
Skandali i gjyqtares, dy vendime të ndryshme për të njëjtën pronë Fiks Fare faktoi veprimet e gjyqtares Brikena Ukperaj Lubonja, e cila ka dhënë disa vendime të ndryshme për një pronë.
Këto janë vendimet e VMRO-DPMNE, a u përjashtua kushëriri i Gruevskit? Në mbledhje ishte propozuar Kongresi i jashtëzakonshëm i partisë VMRO me qëllim verifikimin e besueshmërisë së kryetarit
Hazard tregon arsyen pse nuk kaloi te Reali Sulmuesi i skuadrës së Chelseat, Eden Hazard vazhdimisht ka thënë se ëndërron që të luaje te skuadra e Real Madrid. Së f
Vendimet e Komisionit të Disiplinës, dënohen të “voglat” Federata Shqiptare e futbollit ka publikuar sot vendimet e Komisionit të Disiplinës për javën që sapo lam pas. Asnjë nga
Nimic: Udhëheqësia dhe politikanët në Shkup janë para vendimeve të mëdha Udhëheqësia dhe politikanët në Maqedoni do të duhet të sjellin vendime të mëdha për të ardhmen e vendit të tyre, deklaro
Vendimet e Këshillit Bashkiak, ngrihet qendra e pestë sociale në Tiranë Pas hapjes së katër qendrave të para sociale, në Kombinat, në Laprakë, në Bulevardin "Zogu i Parë" dhe në Njësinë 4, kry
Rikthehet vetingu, dy vendimet që do të japë sot Sot Komisioni i Pavarur i Kualifikimit do të shpallë vendimin e parë pas sezonit të pushimeve. Bujar Hoti, prokurori
Gashi: Vendimet nuk i merr Vjosa Osmani por LDK-ja Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, ka thënë se për idenë e bashkëpartiakes së tij, Vjosa Osmanit, p
Thaçi nuk është stabil në vendime, dje ishte më serbët kurse sot me nënat gjakovare Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi edhe një herë tregon se është i paqartë në vendime dhe flet në bazë të emocioneve.
Pajtim Kasami tregon momentet e errëta në Greqi Pajtim Kasami është një nga shumë lojtarë shqiptarë që luajnë jashtë Shqipërisë. 26-vjeçari ka luajtur për plot 3 sezone
Njerëzit e stresuar i marrin vendimet më shpejtë Njerëzit e stresuar i marrin disa vendime më shpejt, por jo ato të cilat e prisni. Duket se njerëzit e stresuar janë
35 rrugë të reja në bllokun e banimit te Dogana Një vit më parë, blloku i banimit në zonën e Doganës i ngjante një zone lufte, ku kalimi në dimër ishte tejet i vështirë
Bletët e mjaltit mund të ndihmojnë për të shpjeguar se si njerëzit marrin vendime Hulumtimi i ri, i botuar në revistën Scientific Raportes, studion sjelljen e kolonisë së bletës së mjaltit dhe gjen se a
Përplasje mes Nismës dhe PDK-së, shkak bëhet dogana Në mbledhjen e sotme të Qeverisë pati goxha përplasje, sidomos ndërmjet ministrave të Nismës dhe atyre të PDK-së. Kjo
Drejtori i OEA: Vendimet e qeverisë për zonat ekonomike janë thjesht politike Numri i madh i zonave ekonomike dhe parqeve biznisore, vendosja e tyre në vendet prej nga vijnë ministrat e koalicionit