999 rezultate për

vdesin

Kriza humanitare, 16 milionë njerëz mund të vdesin nga uria Kriza më e madhe botërore humanitare në 70 vjetët e fundit mund të sjellë vdekjen e 16 milionë njerëzve nga uria në disa
Aksident tragjik në Rodos, vdesin babë e bir nga Shqipëria Një aksident tragjik ka ndodhur gjatë mbrëmjes së djeshme në ishullin e Rodosit në Greqi ku kanë humbur jetën dy shqipta
Helikopteri rrëzohet në mes të Stambollit, vdesin pesë persona (FOTO LAJM) Një helikopter civil është rrëzuar para pak minutash në Stamboll duke shkaktuar vdekjen e pesë personave. Aksidenti
Kriza në Somali, 110 persona vdesin nga uria në 48 orët e fundit Kryeministri i Somalisë ka njoftuar se 110 persona kanë ndërruar jetë në një rajon të vetëm nga uria në 48 orët e fundi
Kujdes! 55 përqind e pacientëve me diabet vdesin nga sëmundjet e zemrës Diabeti dhe sëmundjet kardiake janë të lidhura ngushtë me njëra tjetrën. Vetë diabeti është faktor rreziku për sëmundjet
Tmerrohen banorët e fshatit, vdesin meshkujt që u fillon emri me "S" Në fshatin e Prokuples, Gornje Kordince (Serbi) banorët po përjetojnë një tmerr të madh pasi që për tre muaj aty vdiqën
"Turp, Bashën e le, fukarenjve i çove policët", Rama kryqëzohet nga komentuesit Përplasja e djeshme e protestuesve të Zharrëzës me policinë e cila nuk lejoi ngrintjen e çadrës së tyre për të kaluar na
Dite aksidentesh: Vdesin dy në Gjirokastër, kamioni përfundon në kanal në Durrës (FOTO LAJM) Dita e sotme nisi me shi dhe lagështirë duke u bërë këhstu shkak për disa aksidente në të gjithë vendin. Një i tillë
Vdesin dy te rinj tek ura e ish-Bllokut. U përplasën me motor Një incident i rëndë ka ndodhur rreth orës 21:20, në bulevardin "Bajram Curri", pranë urës së "Bllokut", ku drejtuesi i
Çifti i martuar prej 74 vjetësh vdesin në të njëjtën ditë Leonard Cherry dhe bashkëshortja e tij, Hazel ishin dashuruar që në shkollë të mesme dhe ishin martuar në janar 1942 në
Horror në burg / 25 të mitur vdesin pas një përleshje Të paktën 25 të mitur kanë mbetur të vdekur si pasojë e një përleshje mes dy fraksioneve rivale në një burg të mbipopull
Shokon Trump: "Të sëmurët të votojnë për mua pastaj të vdesin" Republikani Trump ka shokuar edhe njëherë me deklaratat e tij të pazakonta, ku i drejtohet të sëmurëve të jetojnë deri m
Dashuri e përjetshme, cifti i lidhur që fëmijë vdesin në krahët e njëri tjetrit Ky çift i ngjan filmit ‘Notebook’, veçse këta janë realë. Ato u martuan para 75 vitesh dhe vdiqën vetëm me disa orë di
Këmbanë alarmi/ Ja sa shqiptarë vdesin nga ndotja (VIDEO) Përmes rrjetit social Facebook, deputeti rebel Ben Blushi ka publikuar një foto, ku tregon se sa shqiptarë vdesin nga nd
Zjarr në një depo, vdesin 8 zjarrfikës Një zjarr gjigand ka përfshirë një depo me mallra plastikë dhe mallra të tjera, duke rrezikuar njësitin zjarrëfikës në t
Artikull rrëqethës i vitit 1913, "Sa më shumë shqiptarë që vdesin, aq më mirë" Ky shkrim i Edith Durhamit është botuar në revistën "The Near East", me 1 gusht të vitit 1913. Durham ka reaguar kundër
Çifti i të moshuarve me 60 vite martesë vdesin në një ditë Një çift i moshuar, i martuar prej më shumë se 60 vjetësh, kanë ndërruar jetë në të njëjtën ditë, gjysmë ore diferencë n
Tërmeti në Itali/ Vdesin 2 të plagosur, shkon në 297 numri i viktimave Zyra e Mbrojtjes Civile ka informuar ditën e sotme se kanë ndërruar jetë në spital dy të plagosur rëndë, duke e çuar kës
Ganë/ Gratë të akuzuara si shtriga, mbyllen në kamp derisa të vdesin Komisionari i lartë britanik për Ganën ka apeluar te Qeveria për mbylljen e kampeve ku jetojnë të të ashtuquajturat shtr
Studim/ Burrat rrezikojnë të vdesin nëse u “thyhet zemra” Studimi më i fundit i kryer në më shumë se 7, 500 gra dhe burra të moshës 50 vjeç, ka rezultuar që burrat janë më të pri