999 rezultate për

vdesin

Rrëzimi i avionit kthehet në një tmerr, vdesin 102 persona Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kubë. Një avion është përplasur pak minuta më parë në aeroportin Jose Marti në Hava
Pse vdesin femrat t’u thuash shpirt e zemër? Fjalët e ëmbla janë shumë të rëndësishme për një femër pasi jo vetëm i bëjnë ato të ndihen mirë dhe të dashuruar, por ka
Bilanc tragjik nga aksidenti i rëndë në Laç, vdesin 3 të rinj Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Laç. Numri i viktimave ka shkuar në 3 të rinj, të cilët kanë rënë n
Sa njerëz vdesin në Shqipëri nga ajri i ndotur Shumica e popullsisë së botës jeton në zona ku cilësia e ajrit nuk është e shëndetshme. Ky konkluzion vjen nga rapor
Alarm në gjinekologji: Për tre muaj vdesin 35 foshnja Mbi 35 foshnje të porsalindura kanë vdekur për tre muajt e parë të vitit vijues në Klinikën për Gjinekologji dhe akusher
E frikshme, në këtë fshat të Kukësit të gjithë po vdesin nga kanceri Zyrtarisht Shqipëria ka 29 pika të rrezikshme mjedisore apo siç quhen ndryshe hot-spote, ato qëndrojnë në pritje deri sa
Avioni përplaset me shtëpinë, vdesin personat në bord dhe ata në shtëpi Një avion i vogël i pasagjerëve, me pesë njerëz në bord është rrëzuar mbi një shtëpi, vetëm pak kohë pasi ishte nisur ng
Nëna dhe foshnja vdesin në spital Nëna dhe foshnja e saj kanë ndërruar jetë në spitalin e Kukësit. Mësohet se ngjarja e rëndë ka ndodhur gjatë ditës s
Dani Alves: Astori? Çdo ditë mijëra fëmijë vdesin në botë dhe nuk marrin fare vëmendje Ish mbrojtësi i disa skuadrave si: Sevilla, Barcelona, Juventus dhe tani i PSG-së, Dani Alves, është treguar i “ftoftë”
Për çfarë pendohen njerëzit para se të vdesin Ronnie Ware infermiere me profesion ka botuar një libër me titull “Top 5 keqardhjet në prag të vdekjes” në të cilin treg
Në vetëm 3 ditë vdesin 2 foshnja në Tiranë Brenda vetëm 3 ditësh kanë ndërruar jetë dy foshnja në Tiranë. Policia bën me dije se ditën e djeshme ka vdekur në g
13 viktima në një muaj, shqiptarët po vdesin në autostradë Aksidentet rrugore vijojnë të jenë një shkak madhor për humbjen e jetës dhe plagosjeve në vendin tone. INSTAT raporto
Shirat rrëzojnë "malin" me plehra, vdesin tragjikisht 17 persona (FOTO LAJM) Shirat e rrëmbyeshëm shkaktuan rënien e një grumbulli të madh plehrash në kryeqytetin e Mozambikut të hënën, duke vrarë
Aksident i tmerrshëm në Istog, vdesin tre vajza Tre persona kanë vdekur në një aksident që ka ndodhur mbrëmë në magjistralen Istog - Pejë. Shkaktar i aksidentit dyshohe
Rreth 500 kosovarë vdesin çdo vit nga sulmi në tru Mbi 1 mijë e 300 kosovarë për çdo vit pësojnë "sulm në tru”, apo aksident vaskular trunor, siç njihet ndryshe me termat
Shuhet familja nga aksidenti në Shkodër, bashkë me babain vdesin edhe tre fëmijët Tragjedia e dhimbshme në Shkodër ka shuar thuajse të gjithë familjen. Vajza, djali dhe babai janë ndarë nga jeta, ndë
Pësuan atak kardiak, burrë e grua vdesin brenda 30 minutash Një çift i moshuar nga Turqia vdiqën brenda 30 minutave në të njëjtin spital nga një atak në zemër duke lënë pas gjashtë
OBSH tregon numrin e njerëzve që vdesin nga ndotja e ajrit Organizata Botërore e Shëndetësisë ka dhënë numrin e vdekjeve në bota nga ajri i ndotur. Sipas këtyre të dhënave, janë m
Zbardhet shifra, sa shqiptarë vdesin nga përdorimi i drogës Raporti Evropian i Drogave 2017 tregon se Estonia është vendi me numrin më të madh të vdekjeve të shkaktuara nga drogat,
12 refugjatë sirianë vdesin nga i ftohti në Liban Sipas zyrtarëve, numri i refugjatëve sirianë që humbën jetën nga i ftohti në stuhinë e dëborës në lindje të Libanit ësht