999 rezultate për

vatikani

Marrëveshja me Vatikanin/ Një Kishë në Arabinë Saudite Ata pak të krishterë që jetojnë ende në Arabinë Saudite dhe të tjerët që udhëtojnë në këtë vend nuk u lejohet që të prak
"Ferri nuk ekziston", Vatikani sqaron deklaratën e bujshme të Papa Françeskut Vatikani ka mohuar se Papa Françesku i ka thënë një gazetari të njohur italian se "nuk ka ferr". Citimi është bërë në
Këto janë shtetet e botës pa aeroport Nga rreth 196 shtete në botë, janë vetëm pesë vende që nuk kanë aeroport dhe të gjitha këto janë brenda Evropës. Të r
Vend i sekreteve të mëdha, çfarë fshihet në arkivat e Vatikanit? Nëpër botë ka shumë vende me interes, të cilat paraqesin një alternativë origjinale, ndryshe nga destinacionet e njëjta
Pas 60 vjetëve një lider turk viziton Vatikanin Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan do të takohet sot me Papa Françeskua, ku kjo është vizita e parë e një lideri
Pacolli i kërkon Vatikanit njohjen e Kosovës Në Selinë e Shenjtë në Vatikan, Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, sot u takua me sekretarin e Shtetit, Paul
ISIS kërcënon Vatikanin: "Gjak Krishtlindjesh, vetëm prisni!" (FOTO LAJM) Shteti Islamik ka kërcënuar Vatikanin dhe Papa Françeskun në një faqe ëebi “SITE” e njohur si faqja që monitoron sulmet
ISIS kërcënon Vatikanin: Prisni gjak Krishtlidjesh! I ashtuquajturi “Shteti Islamik” ka lëshuar kërcënimin e radhës për Perëndimin në prag të Krishtlindjeve. Portali SI
Nënë Tereza kishte aq shumë para sa mund ta falimentonte Bankën e Vatikanit? Nënë Tereza kishte aq shumë kursime në Bankën e Vatikanit dhe nëse do t’i tërhiqte ato, institucioni do të mund të falim
"Vatikani publikoi dosjen e Saimir Tahirit në Shqipëri" Ish-badigardi i Sali Berishës, Izet Haxhija ka bërë një postim të çuditshëm në Facebook duke theksuar se dosjen e Saimir
Mediat serbe përpiqen ta quajnë dështim vizitën e Thaçit në Vatikan Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi gjatë ditës së enjte u takua me Papa Françesku në Vatikan. Ky takimi u përfol shumë
Sot, Thaçi shkon te Papa por nuk kërkon njohje nga Vatikani Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sot në Vatikan do të pritet në një audiencë nga Papa Françesku. Siç njofton Presid
Vatikani bllokon faqen online që akuzonte Papën për “7 herezi” Sekretaria e Vatikanit bllokoi gjatë ditës së sotme nga kompjuterat e Selisë së Shenjtë ueb-faqen ku ishte publikuar let
Plagoset Papa Françesku, ngjarja konfirmohet nga Vatikani (FOTO) Papa Françesku ka pësuar një dëmtim të lehtë në fytyrë, pasi goditi padashje një pjesë të makinës të tij, gjatë një turn
Kardinali i Vatikanit bekon Ramush Haradinajn I nominuari i koalicionit PDK-AAK-Nisma, Ramush Haradinaj është bekuar nga kardinali shqiptar, që është edhe i dërguari
Kur PAPA do ta vizitojë Kosovën-ja përgjigjia e Vatikanit Kardinali shqiptar Ernest Simoni, ka thënë se ende nuk dihet ndonjë datë se kur Papa Françesku mund ta vizitojë Kosovën
I dërguari i Vatikanit hesht kur e pyesin për njohjen e Kosovës Kardinali shqiptar Ernest Simoni, i dërguar i posaçëm i Papa Françeskut për shugurimin e Katedrales ”Nënë Tereza” në Pri
Sekretari i Thesarit të Vatikanit mohon akuzat për ngacmime seksuale Kardinali George Pell, i cili akuzohet për raste të shumta ngacmimesh seksuale nga prokurorët e Melburnit në Australi, n
Thatësira e madhe, Vatikani mbyll 100 shatërvanet Vatikani ka nisur të mbyllë shatërvanet e tij të famshëm, për shkak të thatësirave në shumë pjesë të Italisë. Radio V
Jep dorëheqje të papritur auditori i parë i përgjithshëm i Vatikanit Auditori i parë i përgjithshëm i Vatikanit, i cili ishte emëruar dy vjet më parë përmes një vendimi që për qëllim kishte