999 rezultate për

varreza

Rrëshqet toka, varrezat drejt përroit Në Cerujë të Bashkisë Klos në Mat ku si pasojë e rrëshqitjes së tokës, ka bërë që varret jo vetëm të dëmtohen e çahen më
Në Tiranë s’ka më hapësira për varrime Ndërmarrja e Shërbimit Funeral ka njoftuar sot se nuk ka më asnjë hapësirë për të kryer varrime. Sipas njoftimit të Bash
Barani: Në Mitrovicë mund të jenë dhjetë varreza masive Halit Barani, kryetari i Qendrës Rajonale të KMLDNJ-së në Mitrovicë, është shprehur se qyteti i Mitrovicës ka dhjetë ven
Tiranë, nis ndërtimi i varrezave murale (VIDEO) Në Tufinë ka nisur ndërtimi i varrezave murale, dhe sipas projektit brenda vitit parashikohet që kryeqyteti t’i ketë kët
Ndërtimi i varrezave murale Bashkia e Tiranës ka nisur nga puna në terren për ndërtimin e varrezave murale në brendësi të varrezës publike të tufinë
"Varrezat", Bashkia: Justifikimi i Tahirit, i turpshëm Pas ministrit Tahiri, i menjëhershëm ka qenë reagimi i Bashkisë së Tiranës. Me anë të një deklarate për shtyp, Bashkia e
Tani mund të vdisni të qetë Në Shqipëri jemi mësuar tashmë që pasojat e mosmarrëveshjeve mes qeverisë dhe pushtetit lokal t'i vuajnë qytetarët por r
"Varrezat", qeveria vendim për shpronësimin e tokës Qeveria miratoi vendimin për shpronësimin e banorëve të cilët preken nga rehabilitimi dhe zgjerimi i varrezave publike S
MPB: Bashkia po bën politikë me varrezat Nisur nga ndjeshmëria që shkakton mungesa e vendeve në dy varrezat publike të Tiranës, Ministria e Punëve të Brendshme k
Varreza e tankeve ukrainase (FOTO-LAJM) Mbase tani Ukraina mund të kishte shumë nevojë për këto tanke, por ata thjeshtë janë grumbulluar në një varrezë gjigante
Qeveria serbe akuzon policinë e Kosovës për diskriminim Qeveria serbe akuzoi të shtunën policinë e Kosovës për diskriminim, pasi pretendon se forcat e rendit ndaluan pelegrinët
Treni përplas një veturë në “Gjorçe Petrov” Treni i linjës Kërçovë-Shkup, ka goditur sot një veturë të tipit “Mercedes” me targa të Shkupit. Si pasojë e kësaj përpl
Dyshohet edhe për dy varreza masive në Rashkë Pas konfirmimit se në Rashkë të Serbisë janë gjetur mbetje mortore të civilëve shqiptarë, reagon Drejtori i Departamenti
Nxirren katër trupat e parë nga varreza masive në Rashkë Ka filluar zhvarrosja e trupave nga varreza masive e Rashkës në Serbi. Fillimi i nxjerrjes së trupave ka sjellë shpresë
Gjendje alarmante në varreza Bashkia e Tiranës përmes një deklarate për mediat shpreh shqetësimin për gjendjen në varrezat e Sharrës dhe Tufinës në k
Zbulohet një varrezë masive në Mali Është zbuluar sot një varrezë masive në afërsi të kryeqytetit të Bamako në Mali, varreza besohet se është mbuluar gjatë
“Ndalohen varrimet, pronë private” “Ndalohen varrimet, prone private”. Kjo është tabela e vendosur nga një prej pronarvë të tokës në varrezat e tufinës në
Dita e Çlirimit, krerët e shtetit homazhe tek Varrezat e Dëshmorëve Me rastin e 29 Nëntorit Çlirimit të Shqipërisë, krerët më të lartë të shtetit kanë vendosur sot kurora me lule në Monume
Pavarësia dhe Çlirimi, PD homazhe në Varrezat e Dëshmorëve Partia Demokratike ka zhvilluar sot homazhe në Varrezat e Dëshmorëve duke kremtuar në një ditë festën e Pavarësisë dhe t
Varrezat 4 mijë vjeçare në rrezik (FOTO-LAJM) Në vitin 1950-1960, Bahreini ishte vendi ku ndodhej trashëgimia më e madhe e varrezave antike që sipas arkeologëve daton