999 rezultate për

ushtrim

Irani përpiqet të tregohet i fortë para ushtrisë amerikane Irani ka organizuar ushtrime të ushtrisë në ujërat e Gjirit Persik gjatë të shtunës, pasi një aeroplanmbajtëse amerikane
KFOR rrëfen pse i ka dërguar mjetet në veri Zëdhënësi i KFOR-it Vincenzo Grasso ka deklaruar për FoNet se konvoji i automjeteve të KFOR-it drejt veriut të Kosovës,
Me vetëm 2 minuta në ditë humbni gjithë dhjamin në zonën e barkut Jemi këtu sot për t’ju treguar një metodë japoneze, që do t’ju ndihmojë të hiqni kilet e tepërta rreth barkut dhe të ton
4 zakonet kryesore që do t’ju shpëtojnë nga ataku kardiak Sulmet në zemër vrasin cdo ditë njerëz në të gjithë botën. Por ka disa mënyra të cilat mund t'ju ndihmojnë të paranda
Ushtrimet fizike, si dhe sa shpesh duhet t`i bëni Nuk ka rëndësi nëse jeni duke u ushtruar për një maratonë, për një garë atletike apo thjesht doni të përqafoni një stil
Drama e shqiptarit në Zvicër që vodhi disa kacidhe në një dyqan Në pranverën e vitit 2017, Kushtrim E. dy herë kishte hyrë nëpër dyqanet ushqimore në Grenchen për të vjedhur të holla,
Shkrihet spitali i Shkodrës, arrestohen 9 mjekë dhe... Pas nje hetimi dymujor te Prokurorise Shkoder ne bashkepunim me drejtorine e policise me kerkese te Prokurorise Shkoder
Tri zgjidhjet për një trup tëtonifikuar, por pa shkuar në palestër Ditët më të nxehta të verës janë shumë afër, por me siguri jeni në mesin e personave që janë larg nga një trup estetik d
Muç Nano kundër dënimi të prostitutave: Kjo s'të bën burrë Nga Mustafa Nano Herë pas here na jepen lajme mbi ndalimin e burgosjen e prostitutave. Janë lajme që kanë për bu
Gjysma e shqiptarëve nuk bëjnë ushtrime fizike, në rrezik të madh për jetën Deri në 45 % të popullsisë në Shqipëri raportohet të mos kryejë asnjë aktivitet fizik. Ky përfundim, i nxjerrë nga studi
Ecja, kura më e mirë për kancerin e prostatës Ecja dhe ushtrimet mund të jenë ilaçi më i mirë për kancerin e prostatës. Nëse sëmundja kapet në kohë, ushtrimet në
KFOR bën stërvitje në tërë Kosovën, shtohet numri i ushtarëve amerikanë Ushtrimet po zhvillohen për ta ruajtur gatishmërinë dhe aftësinë operative me të cilat garantohet mjedis i sigurt e paqë
Meghan tregoi sekretin e saj, dhe të gjithë u fiksuan Që kur princ Harry shpalli fejesën me Meghan Markle, të gjithë u fiksuan pas pjesëtares së re në familjen mbretërore. Aq
Policia austriake gati për tu përballur me emigrantët Qindra policë e ushtarë austriakë kanë marrë pjesë në ushtrime për kontrollimin e kufirit me Slloveninë kundër imigrantë
Ushtrimet që duhet të bëni për ti mbajtur sytë në gjendje perfekte Sytë kanë të bëjnë me kaq shumë lodhje. Në këtë botë të smartphone dhe digitalization, sytë merren me kaq shumë stres dh
Si të forconi shtyllën kurrizore me këto ushtrime të thjeshta Është aq i lehtë sa që mund ta bëni edhe në 35 gradë, madje mund ta bëjnë edhe njerëzit e moshës së shtyrë. Nëse jeni
Cilat janë ushtrimet më të mira për të humbur peshë? Ne të gjithë e dimë se ushtrimi i rregullt është një mënyrë për të humbur peshë. Megjithatë, zgjedhja më e mirë e ushtri
Keni qëndruar ulur për një kohë të gjatë? Duhet të bëni patjetër këto 3 ushtrime Duhet t’i kushtoni shumë vëmendje qëndrimit, muskujve tuaj. Këto ushtrime të lehta do t’iu shpëtojnë: Ju qëndroni gj
Largoni dhimbjet e shpinës me këtë ushtrim të thjeshtë Është aq i lehtë sa që mund ta bëni edhe në 35 gradë, madje mund ta bëjnë edhe njerëzit e moshës së shtyrë. Nëse jeni
Keni qëndruar ulur për një kohë të gjatë? Duhet të bëni patjetër këto 3 ushtrime Duhet t’i kushtoni shumë vëmendje qëndrimit, muskujve tuaj. Këto ushtrime të lehta do t’iu shpëtojnë: Ju qëndroni gj