999 rezultate për

ushtrim

Testo inteligjencën, cila nga vajzat po stërvitet gabim në palestër? (FOTO LAJM) Testet janë padyshim një mënyrë e zgjuar për të kaluar kohën dhe për të vënë trurin në punë. Fillojmë? Shikoni me vëm
Ushtrimet të bëjnë më të lumtur sesa paratë Gjithmonë kemi njohur që ushtrimet fizike kanë përfitime të mëdha shëndetësore mendore dhe fizike. Studiuesit mblodhë
"Ushtrimet e tua janë m*t", Rooney zbulon çfarë i kishte thënë ish-trajnerit Ish-kapiteni i Manchester Unitedit dhe Anglisë, Wayne Rooney, ka zbuluar se një herë i ishte dashur të përballej me njër
Mos u ushtroni pa parë efekt, disa këshilla për në palestër Ushtrimet mund të përmirësojnë shëndetin tuaj, mirëpo vetëm nëse i bëni siç duhet. Disa ushtrime mund të jenë të rrez
6 mënyra të thjeshta për të shpëtuar përfundimisht nga gusha e varur Gusha është zakonisht e para që tregon shenja të plakjes. Ky është fakt i mirënjohur. Kjo për shkak se lëkura është më e
Shtatë minuta ushtrime në mëngjes për të humbur peshë (VIDEO) Vetëm shtatë minuta ushtrime në mëngjes nevojiten që ju të djegni mjaftueshëm kalori dhe ta ndryshoni plotësisht trupin
10 ushtrime për ta mbajtur trurin ë të ri dhe efektiv Truri nuk është një muskul, por duhet të mbahet në stërvitje që të funksionojë në mënyrë të përkryer. Sa më shumë ta për
Pjesë e bandës së ''të fortëve'' në Shkodër, 23 vjeçari i shtohet listës së të arrestuarëve Policia e Shkodrës ka vijuar operacionin “Maranaj”, ku pas njëë hetimi proaktiv disamujor, u siguruan prova për 19 të dy
Mëngjes apo pasdite, kur është koha ideale për të bërë ushtrime fizike? Nëse doni të keni format e duhura trupore, të digjni më shumë kalori dhe të keni shëndet të mirë duhet të bëni ushtrime
Rrëzimi i Albin Kurtit, Besnik Mustafaj: Kosovë, një ushtrim i pandershëm demokracie Nga BESNIK MUSTAFAJ Në mbrëmje vonë, më 25 mars, Kuvendi i Kosovës votoi me më shumë se dy të tretat në mbështetje të
E dashura seksi e sulmuesit të Interit këshillon se si të ushtrohemi nga karantina (VIDEO) Agustina Gandolfo e dashura seksi e sulmuesit të Interit, Lautaro Martinez, ka vendosur të ndihmojë njerëzit që janë në
Mos pini duhan, kufizoni alkoolin dhe bëni ushtrime: OBSH jep këshilla për jetën në karantinë Mos pini duhan, kufizoni alkoolin, bëni ushtrime dhe përpiquni të mos shikoni shumë lajme. Këto janë disa nga rekoman
Punoni nga shtëpia dhe keni dhimbje shpine? Mësoni këto ushtrime Jo të gjithë punojnë në zyre dhe duhet të zgjohen në të njëjtin orar që të shkojnë në punë, disa nga ne punën e bëjnë ng
Studimi, ushtrimet dhe gjumi i rregullt ndihmon në luftën kundër COVID-19 Dieta e ekuilibruar, ushtrimet dhe gjumi i rregullt janë gjëra të rëndësishme për të luftuar koronavirusin e ri (Covid-1
Juventusi në stërvitje, Ronaldo në Portugali Juventusi nuk e ka ndërprerë stërvitjen në këto momente të vështira për shkak të epidemisë së Coronavirusit. Bardhez
Mëngjes apo pasdite, kur është koha ideale për të bërë ushtrime fizike? Nëse doni të keni format e duhura trupore, të digjni më shumë kalori dhe të keni shëndet të mirë duhet të bëni ushtrime
"Fshinte" kallzimet penale kundrejt shumave të majme, dosja e avokatit shkon në SPAK Policia e Fierit ka arrestuar një avokat, të shpallur në kërkim për “Korrupsion pasiv" dhe "Ushtrim i ndikimit të paligj
As ju nuk do ta besoni, bukuroshja në foto është nëna e djalit (FOTO LAJM) Një djalë 22-vjeçar ka publikuar disa fotografi të nënës së tij, duke i lënë të gjithë pa fjalë. Mirëpo, njerëzit nuk
Mënyra e veçantë e Setien, stërvit lojtarët e Barcelonës me sy mbyllur (FOTO LAJM) Trajneri i Barcelonës, Quique Stien së fundmi ka përduar një metodë të veçantë stërvitore me disa nga futbollistët.
Mëngjes apo pasdite, kur është koha ideale për të bërë ushtrime fizike? Nëse doni të keni format e duhura trupore, të digjni më shumë kalori dhe të keni shëndet të mirë duhet të bëni ushtrime