999 rezultate për

ushqimi

Tayna "fëlliq" Kejvinën, publikon videon ku modelja shfrenon fjalorin (VIDEO) Tashmë miqësia e ngushtë me Kejvinës dhe Taynës është e njohur për të gjithë. Përveç komenteve me superlativa për një
Shkaktoi virusin vdekjeprurës, ushqimi me minj të gjallë ndalohet në Kinë Përdoruesit e rrjeteve sociale janë revoltuar nga pamjet e një pjate në një restorant kinez. Aty duket një person që
Ushqimi që nuk duhet të konsumoni në mbrëmje Nëse je akoma me teorinë e vjetër, që pretendon se pas perëndimit të diellit, të gjitha ushqimet nuk kanë limit, atëherë
Si të mbroni veten dhe fëmijët nga helmimi që vjen prej ushqimit Për të mbrojtur shëndetin tonë, është mirë të respektojmë disa rregulla sa i përket mbajtjes dhe përdorimit të ushqimeve
Nepsi i shtatzënisë: Çfarë ushqimi i kërkon bebi Fatmës (VIDEO) Moderatorja Fatma Methasani është në pritje të ëmbël dhe shumë shpejt ajo dhe Alfio do bëhen prindër të një djali. Çi
Njihuni me ushqimin më të konsumuar në të gjithë botën Orizi i pranishëm në qindra varietete në menynë tonë të përditshme dhe shumë i dashur për çdo popull e kontinent mbetet
Ambasadori britanik i dashuruar pas traditave shqiptare, cili është ushqimi i preferuar Ambasadori britanik, Nicholas Abbott mund të lexojë dhe të dëgjojë televizion në gjuhën shqipe, edhe pse ende nuk ndihet
Trajtimet kundër stresit nisin nga ushqimi Mënyra se si ushqehesh dhe ushqimet që ha kanë një ndikim shumë të fortë në nivelet e stresit. Studimet e shumta thonë s
Hiqni dorë nga këto zakone të këqija, ato j'u shkurtojnë jetën Disa zakone mund të na shkurtojnë jetën, pa u bërë të vetëdijshëm. Prandaj, ekspertët paralajmërojnë atë që duhet t’i
Alumini në ushqime, rreziku më i madh nga enët e kuzhinës Alumini i pranishëm në tabakatë metalike dhe fletët e letrës që përdoren për ruajtjen dhe gatimin e ushqimit mund ”të mi
Përse nuk duhet të pini ujë të ftohtë gjatë ushqimit? Hidratimi është një nga elementët thelbësore të një jete të shëndetshme. Çdo ditë trupi ynë humbet dy deri tre litra ujë
Nuk i ka gatuar trahana, shefi i kuzhinës tregon për herë të parë se cili ishte ushqimi i preferuar i Cr7 Alsi Sinanaj është djaloshi me origjinë shqiptare, të cilit i është dashur të udhëtojë dhe të zhvendoset në shtetin fqi
Si të kuptoni sasinë e ushqimit që duhet të hani përmes dorës (FOTO LAJM) Numërimi i rreptë i kalorive është rraskapitës dhe interneti është i mbushur me dieta të ndryshme, por jo të gjitha janë
Ushqimi i vetëm që parandalon gripin Shumë nga ne njohin dikë që duket sikur nuk sëmuret kurrë. Ndoshta është pastor që nuk e kap asnjëherë gripi pavarësisht
Si ja dalin gratë franceze të jenë shumë elegante, por të lidhura me ushqimin Gratë franceze janë një etalon i elegancës dhe sharmit falë disa ritualeve të vogla. Shumë revista të njohura frymëzohen
“Jahja Kemal” institucion i parë arsimor, mori pjesë në Forumin Vjetor për Ushqimin dhe Përfshirjen Sociale në Bruksel ShMP “Jahja Kemal” ishte pjesë e ngjarjes ndërkombëtare Forumi Vjetor për Ushqimin dhe Përfshirjen Sociale – Dialogu mes
Nëse jeni helmuar nga ushqimi, ja si ta merrni veten në kushtet e shtëpisë Efektet e helmimit ushqimor janë të ndryshme për çdo njeri. Disa përjetojnë ngërçe në stomak, kurse të tjerë diarre dhe
Bashkia e Tiranës e harron premtimin për ushqimin falas në shkolla Në 23 nëntor, dy vite më parë Bashkia Tiranë miratoi projektin pilot për 4 shkolla të kryeqytetit që do të funksiononin
"E turpshme", familjen Kardashian e kryqëzojnë për shkak të "talljes" me ushqimin (VIDEO) Vetëm pak orë më parë, Khloe Kardashian ka ndarë me ndjekësit e saj në Instagram një video nga episodi i ardhshëm i “Kee
Ky kek shkakton paralizë? Reagon AKU: Nuk është importuar më në Shqipëri Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka reaguar pas denoncimeve në rrjetet sociale se produkti “Kek Lupo me arrё kokosi”