999 rezultate për

ushqimeve

Konsumimi i këtyre ushqimeve shkakton plakjen para kohe Në organizëm pasqyrohet kultura jonë e të ushqyerit dhe për këtë duhet të kemi kujdes se çfarë hamë apo pijmë. Cilat
Disa fakte interesante rreth ushqimeve Dita jonë përfshin aktivitete të ndryshme, por një kohë relativisht të gjatë dhe rëndësi goxha të madhe i japin ushqimit
Kombinimet më të mira të ushqimeve, për një trup të shëndetshëm Çdo ditë mundohemi të ushqehemi shëndetshëm dhe të zgjedhim ushqimet të cilat përveç shijes së mirë kanë dhe vlera ushqy
Kombinimet ideale të ushqimeve për anemikët Hekuri është lënda ushqyese që duhet të konsumohet më shumë nga personat që vuajnë nga anemia. Ai ndihmon trupin të prod
Reklamimi i ushqimeve me përmbajtje sheqeri, shkaktari kryesor i obezitetit tek fëmijët Prej një kohe të gjatë si prindërit ashtu edhe ekspertët e shëndetit kanë qenë të shqetësuar mbi ndikimin që kanë te fëm
Konsumimi i këtyre ushqimeve parandalon atakun në zemër Ka shumë faktorë që mund të rrisin rrezikun e atakut në zemër, duke përfshirë mungesën e lëvizjes, stresi, dhe dieta e g
Ushqeni foshnjat për të shmangur alergjitë ndaj ushqimeve Nëse fëmijët hanë disa ushqime të veçanta në fazat e hershme, ushqime që shumë prej njerëzve përfundojnë të jenë alergji
Si të largoni lodhjen përmes ushqimeve Një ditë e gjatë punë është dhe një fund i lodhshëm për të gjithë prandaj është e rëndësishme që të gjeni një zgjidhje n
Ja cili do të jetë shkaktari i gjysmë milion vdekjeve në vitin 2050 Ekspertët paralajmërojnë se në vitin 2050 të paktën një gjysmë milioni personash do të ndërrojnë jetë për shkak të ndiki
Punëtorët grekë protesta masive kundër qeverisë (FOTO LAJM) Sindikatat e punëtorëve në Greqi kanë thirrur një protestë kombëtare që zhvillohet në Athinë, por edhe në qytete të tjer
Ushqimet që shkaktojnë dhimbje koke Rrushi është një ndër frutat i cili përmban vitaminë C dhe fibra, gjithashtu ai përmban sasi të konsiderueshme të substa
Kombinimet më të mira të ushqimeve Ushqimi është një element me të cilin ne duhet të bëjmë kujdes në çdo moment. Shpesh është e rëndëishme që ne përmes kom
Rëndësia e ushqimeve të forta te fëmijët Sipas një studimi më të fundit zbulohet se fëmijët që hanë ushqime të forta që nga muaji i katërt i jetës, kanë më pak m
Arrestohet 25 vjeçari i dënuar, i çuan drogë në çantën e ushqimeve Një i ri i cili vuante dënimin në burgun e Peqinit, është kapur me një sasi lënde narkotike të cilën i'a kishte sjellë n
Luftoni alergjinë përmes ushqimeve Alergjia është një fenomen që shkaktohet nga niveli i lartë i histaminës, e cila mund të zvogëlohet përmes brokolit dhe
Ja çfarë sjell përdorimi i ushqimeve me erëza Ushqimet me erëza (ose pikante) normalisht duan më shumë kohë për t’u tretur dhe kjo bën që ato të mos jenë shumë të mir
Sy të shëndetshëm përmes ushqimeve të duhura Dieta është një mënyrë e mirë për të mbajtur një formë sa më të mirë fizike, dhe si një shans që ne i japim vetes për të
Si të mposhtim stresin përmes ushqimeve Ushqimi është një mënyrë e mirë për tu mbrojtur nga stresi. Duhet të bëni kujdes që të përzgjidhni ato ushqime që ju ndi
Nis shpërndarja e ndihmave në zonat e përmbytura, Rama sot në Novoselë Në Novoselë të Vlorës, uji është tërhequr nga banesat, dhe aktualisht ka nisur shpërndarja e ushqimeve në të gjithë zonë
5 mijë hektarë nën ujë, ndihma në ushqime për familjet e përmbytura Referuar situatës kaotike në të cilën ndodhet vendi, Ministria e Brendshme siguron se gjëndja është nën monitorim, ndërs