999 rezultate për

uragani

Uragani Irma “gëlltit” gjysmën e ishullit Necker (FOTO LAJM) Mijëra njerëz në të gjithë Karaibet tani po fillojnë procesin e rindërtimit të jetës së tyre pas uraganit Irma, i cili s
Uragani “Irma” mori 45 jetë njerëzish Bilanci i të vdekurve nga uragani “Irma” ka arritur në 45 veta, përfshirë 10 në Shtetet e Bashkuara, pasi stuhia që ka z
Si e ktheu uragani Irma-Floridan në “zonë luftë” (FOTO LAJM) Reportirei i CBS, David Sutta e ka përshkruar Floridan si një “zonë luftë” pas kalimit të Uraganit Irma. Përveç dëmev
40 të burgosur të rrezikshmërisë së lartë arratisen nga burgu pas uraganit “Irma” (FOTO LAJM) Më shumë se 40 të burgosur të rrezikshmërisë së lartë dyshohet të jetë arratisur nga ishujt britanikë Virgin pasi përfit
Uragani “Irma” shkatërron Karaibet (FOTO LAJM) Uragani Irma shkatërroi një nga plazhet më të bukura në botë dhe më të lakmuara nga turistët, Karaibet. 1.800 banorë
Uragani "Irma", meteorologu sfidon erërat e forta për të bërë matje (VIDEO) Uragani “Irma” kaloi mbi Floridan si një stuhi e kategorisë së katërt për t’u zbutur më pas në një stuhi të kategorisë s
"Fytyra" e uraganit Irma, videoja që i mashtroi të gjithë (VIDEO) Një livestream në Facebook që pretendonte se tregonte “fytyrën” e stuhisë tropikale Irma, grumbulloi mbi 6.6 milionë shi
10 të vdekur në uragani "Irma" në Kubë Mediat shtetërore në Kubë raportojnë se 10 persona kanë humbur jetën si pasojë e uraganit “Irma”. Shumica prej viktim
Uragani Irma, kafshët "pushtojnë" rrugët (FOTO LAJM) Uragani Irma ka goditur SHBA-në kafshët kanë gjetur strehë në vendet më të pazakonshme. Disa zogj flamingo u fotograf
Uraganet më të frikshëm në histori, më i fuqishmi vrau 12 mijë njerëz Duke qenë se tashmë edhe rrjetet sociale janë më të organizuara dhe pamjet përhapen me shpejtësinë e erës, duket sikur k
Uragani Irma "prek" Hollivudin (VIDEO) Një video e Washington Post në Miami tregon vendet që u prekën nga uragani Irma. Fort Myers, Miami, Hollywood dhe Flo
Nuk është Irma, ja cilët janë uraganët më të fuqishëm në histori (VIDEO) Një nga uraganet më të dhunshme që historia ka parë, Uragani Irma ka marrë deri tani dhjetëra jetë njerëzish dhe shumë t
Nuk ju bind ekipeve të shpëtimit, shiheni si e pëson nga uragani Irma ky banor i Floridas (VIDEO) Të paktën 20 persona humbën jetën mëngjesin e sotëm nga uragani shkatërrimtar Irma, dhe mbi një milion shtëpi janë përmb
Raportimet më të frikshme nga gazetarët gjatë uraganit Irma (VIDEO) Duket se gazetarët kanë qenë një pjesë shumë e rëndësishme e raportimit të uraganit monstruoz Irma. Një nga uraganet
Pamje tronditëse, uragani Irma mbulon Miamin (VIDEO) CNN ka publikuar disa pamje të uraganit Irma në Miami, ku vërehet përmbysja e madhe që ka përfshirë gjithë qytetin e Mia
3 viktima nga uragani në Florida Uragani “Irma” tashmë ka mbërritur në Florida si një stuhi e kategorisë së katërt. Sipas mediave amerikane deri tani
Pas uraganit Irma, tjetër stuhi e frikshme godet Kinën (VIDEO) Një stuhi rëre goditi ashpër provicën Gansu në Kinë duke mbuluar të gjithë provincën veri-perëndimore kineze, deri në 5
Pamje të frikshme të Uraganit në Florida (VIDEO) Uragani Irma po vazhdon me shpejtësi udhëtimin drejt ishujeve të Floridas, pas goditjes së Kubës. Shpejtësia e "Irma"
Syri i uraganit Irma kalon mbi ishujt e Floridës Syri i uraganit Irma pas shumë peripecirash ka goditur ishujt jugorë të Florida-s si një stuhi e kategorisë së katërt.
Shqiptarja në Florida rrëfen tmerrin nga uragani "Irma" Uragani Irma është duke u bërë çdo herë më i madh dhe pritet të jetë shumë më i rrezikshëm sesa uragani Harvey. Irma