999 rezultate për

turizmit

Selimi kërkon kushte më të mira për pushuesit nga Kosova Ambasadori i Kosovës në Shqipëri Sylejman Selimi përmes një konference për shtyp i bëri sot thirrje qeverisë që pushuesv
Turizmi, PD: Barcaletat e Ramës po konkurojnë "Portokallinë" Partia Demokratike i ka cilësuar si barcaleta premtimet e kreut të Partisë Socialiste sa i takon investimeve në fushën e
Turizmi, sektori më i rëndësishëm për ekonominë Edhe pse sot është ditë pushimi, kryeministri Berisha nuk i ndal aktivitetet e tij. Gjatë një takimi me përfaqësues të b
Jacobson në Deçan, nxit udhëheqësit për promovimin e turizmit Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Tracey Ann Jacobson, ka vizituar sot Deçanin dhe është takuar me liderët
"The Guardian": Shqipëria, destinacioni i dytë turistik i vitit Revista prestigjoze britanike "The Guardian" e ka listuar Shqipërinë në vendin e dytë në botë për turizmin gjatë vitit 2
Turizmi, gjatë këtij viti në Shqipëri 4 milionë turistë Kryeministri Berisha e ka cilësuar si rritje marramendëse, rritjen e turistëve gjatë këtij viti. Duke folur në konferenc
Shqipëri- Azerbajxhan, thellim i bashkëpunimit mes vendeve Kryeministri Berisha zhvilloi sot takim me ministrin e Kulturës dhe Turizmit të Azerbajxhanit Abulfaz Garayev. Ministri
Shqipëri-Andorrë, së shpejti marrëveshje në fushën e turizmit Ministri i Punëve të Jashtme, Edmond Panariti priti në një takim të veçantë homologun nga Principata e Andorrës, z. Gilb
Shqipëri -Itali, nismë për zhvillimin e turizmit dhe lundrimit argëtues Dhoma e Tregtisë italiane dhe ajo shqiptare kanë prezantuar në Orikum të Vlorës nismën për zhvillimin e turizmit dhe lun
BE 430 mijë euro për promovimin e turizmit në Shkodër dhe Ulqin Bashkimi Evropian ka akorduar 430 mijë euro për të promovuar turizmin në Shkodër dhe në Ulqin, nëpërmjet një projekti të
Rusi-Shqipëri, bashkëpunim në fushën e turizmit Rusia dhe Shqipëria kanë rënë dakord për të bashkëpunuar në fushën e turizmit, tha sot zëvendësministrja e kulturës e Ru
Qeveria i heq liçencën "Universitetit Europian të Turizmit" Në mbledhjen e sotme, Qeveria shqiptare i ka hequr liçencën SHLP-së "Universiteti Europian i Turizmit" si dhe të gjitha
Sarandë, tritol ndaj makinës Një sasi tritoli ka shpërthyer në një automjet me targa të Tiranës në Sarandë. Ngjarja ka ndodhur teksa makina me targë
“Rally Albania 2012” mbërrin në Shëngjin Rreth 320 pilotë nga 32 vende të botës kanë startuar garën e “Rally Albania 2012”. Ku gjatë së shtunës ata kanë garuar n
Prishtinë, çelet panairi i turizmit Është hapur në Prishtinë, panairi i 9-të i turizmit, udhëtimeve dhe gastronomisë. Në këtë cerenoni ka marrë pjesë edhe Z
Balena 12 tonëshe del në rërë (VIDEO) Rreth 40 forca të marinës meksikane dhe 150 banorë kanë marrë pjesë në lirimin e një balene në plazhin Punta Conejo, e c
Princesha serbe do të promovojë Maqedoninë Princesha serbe Jelisaveta Karagjorgjeviq, pasardhëse e dinastisë famëkeqe për shqiptarët – Karagjorgjeviqët, ka marrë o
100 vjetori i Pavarësisë, ekspertët presin një rritje të turistëve Festimet për 100-vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë mund të shoqërohet me promovimin e resurseve turistike e cila mund
Mijëra pelegrinë i drejtohen Betlehemit Mijëra pelegrinë të krishterë dhe turiste nga e gjithë bota i janë drejtuar Betlehemit, qytetit ku lindi Jezu Krishti. M
Agjencitë turistike: Turizmi i 2011, rritje e parërfillshme Agjencitë turistike pohojnë se industria e turizmit në Shqipëri është përfshirë nga stanjacioni. Sipas një studimi të pu