999 rezultate për

turan

Zbulohet qyteti historik nëntokësor në Turqi Zbulimet e para të realizuara në Nevsehir të Turqisë kanë nxjerrë në dritë një kishë ortodokse, e cila sipas gjasave ësh
Matura/ Ja çfarë do të përmbajë teza e anglishtes Agjencia Kombëtare e Provimeve, ka publikuar programin orientues për anglishten, e cila këtë vit ka një specifikë. K
Bonaventura gati për përballjen me Udinesen Skuadra e Milanit ka shpresa se mesfushori i tyre Giacomo Bonaventura, do të jetë i gatshëm të luaj ndaj Udineses, pasi
Testim ekstern për maturantët nga 25 deri më 29 janar Në shkollat e mesme nga dita e hënë deri te premten javën e ardhshme (25 deri 29 janar 2016) do të zbatohet testim ekste
Ja kur do të debutojnë Vidal dhe Turan me Barcelonën Pritja merr fund, dy përforcimet e reja të Barcelonës, Arda Turan dhe Aleix Vidal janë të gatshëm të debutojnë për klubi
Ja 6 synimet e Barçës në merkaton e janarit (FOTO LAJM) Pas barazimit befasues në Kupën e Mbretit ndaj Villanovense, Luis Enrique e ka të qartë se klubi duhet të ndërhyjë në tr
Përkujtohen 15 maturantët e Malishevës në 11 vjetorin e vdekjes tragjike Sot, në "Lëndinën e Lotëve" në Malishevë, janë përkujtuar 15 maturantët, të cilët 11 vjet më parë, humbën jetën në një a
Arda Turan festoi si kapiteni ynë (VIDEO) Arda Turan jo rastësisht është idhulli i tifozëve turq. Ylli turk që është një futbollist që i përjeton fort sukseset e
Barça, ja 11 kandidatët për të zëvëndësuar Rafinhan (FOTO LAJM) Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique, është i shqetësuar pas dëmtimit të Rafinhas dhe për këtë ka kërkuar nga drejtuesit
Maturanti vendos rekord, e plotëson testin për 30 minuta (VIDEO) Rinor Sekiraqa, një maturant i Shkollës Teknike “Fan Stilian Noli” në Podujevë e ka kryer testin e maturës për 30 minuta
Turan rrëfen një sekret: Messi më ofroi ... Lionel Messi që nga largimi i Ronaldinhos nga Camp Nou ka veshur fanellën me numër ‘10’ dhe pak kush do të mund ta përfy
Maturantët nga sot mund të plotësojnë formularin A2 Të gjithë maturantët e Maturës Shtetërore 2015, duke nisur nga sot mund të plotësojnë formularin A2 për përzgjedhjen e p
FIFA "godet" Barcelonën, dy blerjet s'mund të luajnë Goditje e rëndë për Barcelonën. Dy përforcimet e reja për këtë sezon, Arda Turan dhe Alex Vidal nuk do të kenë mundësi q
Turan befason, nuk nënshkruan fanellën e Messi-t (VIDEO) Arda Turan e ka pranuar se e admiron Lionel Messin. Por, përforcimi i ri i Barcelonës, ka befasuar të gjithë duke refuzu
10 blerjet më të shtrenjta të Barcelonës (FOTO LAJM) Arda Turan është përforcimi i tretë më i shtrenjtë në historinë e Barcelonës. Blaugranët kanë konfirmuar transferimin e
Arda Turan: Barça më la pa gjumë Arda Turan ka folur për herë të parë si lojtar i Barcelonës. Mesfushori turk është shprehur se nga momenti kur katalanas
Ja si duket formacioni i Barçës me Arda Turan (FOTO LAJM) Goal.com ka publikuar formacionin e Barcelonës me Arda Turanin nga minuta e parë. Sipas këtij formacioni, Arda Turan du
Ja rezultatet e provimeve me zgjedhje të Maturës (LISTA) Ditën e sotme, Ministria e Arsimit dhe Shkencës ka publikuar rezultatet e provimeve me zgjedhje të Maturës Shtetërore, q
Barcelona siguron një super blerje Gati goditja e radhës për kampionët e Europës, Barcelonën. Klubi katalanas, siç ka bërë të ditur shtypi spanjoll, është
3 skuadra të Premier League në kërkim të Arda Turan Mesfushori turk Arda Turan nuk ka vendosur ende se cila do të jetë skuadra e tij e re por një gjë është i sigurtë që 28-