999 rezultate për

trofeun

Interi rrëmben Trofeun TIM (VIDEO) Trofeu TIM për vitin 2011 i shkon ekipit zikaltër pasi ka triumfuar kundrejt Milanit dhe e ka mposhtur Juventusin me anë
Guardiola ndihet krenar për trofeun e fituar Trajneri i Barcelonës, Pep Guardiola pas triumfit në superkupën e Spanjës, ndaj Real Madridit, ka thënë se ndihet krenar
Espanyol mposht Barcelonën (VIDEO) Ekipi katalanas i Espanyol ka mposhtur skuadrën kampione të La Ligas dhe të Ligës së Kampioneve në Trofeun Katalunja me
Duhet të luftojmë kundrejt Interit Massimiliano Allegri, trajneri i skuadrës së Milanit, ka bindjen se sot ndaj Interit, në ndeshjen e vlefshme për Superku
YaYa beson se City do të fitojë Premierligën Yaya Toure beson se Manchester City do të fitojë Premierligë këtë sezon.Mesfushori nga Bregu i Fildishtë mendon se nuk k
Barcelona fiton trofeun "Audi" (VIDEO) Barcelona ka fituar trofeun "Audi" e cila organizohej në Gjerman, ku finalistja ishte Bayern Munchen.Barcelona fitoi me
Stekelenburg imiton Sergio Ramosin, rrëzon trofeun (VIDEO) Portieri i Ajaxit në momentin e festimit të fitimit të titullit kampion në kampionatin holandez, atij i ka rënë trofeu n
City fiton trofeun e parë për këtë sezon (VIDEO) Manchester City është kampionia e Trofeut FA në Angli pasi ka mundur në finale skuadrën e Stoke City me rezultatin 1-0 m
Benfika fiton trofeun e parë për këtë sezon (VIDEO) Benfica ka mbetur nën hije të Portos së trajnerit Villas Boas, e cila e ka fituar titullin dhe Kupën e Portugalisë. Por
Villarreal kërkon trofeun e parë në histori Villarreali do të luajë sonte ndeshjen e parë në Ligë e Europës kundrejt Twente. Skuadra spanjolle beson tek kualifikimi
Ronaldinho i sjell Flamengos trofeun (VIDEO) Futbollistët e Flamengos ngritën trofeun Guanabara falë golit të shkëlqyer të Ronaldinhos nga gjuajta e lirë në ndeshjen
11 kilograme kokaine ne trofeun e Boterorit Policia ka konfiskuar një kopje të trofeut të Kampionatit botëror të përbërë nga
Barcelona kerkon trofeun boteror Skuadra argjentinase Estudiantes është pengesa e fundit që qëndron mes Barcelonës dhe titullit
Messi fiton trofeun "Alfredo Di Stefano" Superylli i Barcelonës, Lionel Messi, ka fituar trofeun “Alfredo Di Stefano”, të cilin e ka pranua
Milani mposht JUven, fiton trofeun Luigi Berlusconi (VIDEO) Milani ka mposhtur Juventusin në penalti, pas barazimit 1-1, për të fituar trofeun Luigi Berlusconi Troph
Schaaf deshiron sonte trofeun e Kupes UEFA Trajneri i Werder Bremen, Thomas Schaaf, shpreson ta lërë prapa sezonin zhgënjyes në Bundesliga duke
C. Ronaldo merr trofeun "Fifa World Player 2008" Cristiano Ronaldo është shpallur fituesi i "Fifa World Player" 2008-të. Portugezit, i cili u vlerës
Jonida Maliqi fiton trofeun e arte te “Kenga Magjike" Jonida Maliqi ka fitur trofeun e festivalit “Kënga Magjike”. Në garën e zhvilluar të sht
Spanja shkaterron Rusine, hedh zyrtarisht kandidaturën për trofeun (VIDEO) Paraqitje fantasitike e Spanjës në ndeshjen e parë të Grupit D në Euro 2008 duke fituar 4-1 me