999 rezultate për

trageti

Nis punën linja e tragetit Ohër–Pogradec, anashkalohet Struga Linja e tragetit Ohër – Pogradec, ka filluar funksionin e saj. Vendimi për këtë linjë ishte marrë nga të dy vendet më 15
Tragetit “Red Star” nuk i lejohet të ankorohet në portin e Vlorës Në orët e para të ditës së sotme, trageti “Red Star”, me rreth 200 pasagjerë dhe 50 makina në bord nuk është lejuar që t
Zjarr në tragetin e linjës Bari-Durrës Trageti i linjës Bari-Durrës është përfshirë nga flakët, mësohet se ngjarja ka ndodhur 5 milje larg portit të Barit. Në
Kore e Jugut, burg përjetë komandantit të tragetit të mbytur në 2014 Gjykata e Apelit në Seul ka dënuar me burgim të përjetshëm komandantin e tragetit korean që u mbyt 16 prillin e vitit 20
Të paktën 70 të vdekur nga përmbytja e tragetit në Bangladesh (FOTO) Deri më tani ka arritur në të paktën 70 të vdekur bilanci i viktimave të tragetit të mbytur ditën e djeshme në lumin Pad
Vidhen 9 kamionë në tragetin Bari-Durrës, nisin hetimet 9 kamionë të tragetit të linjës Bari-Durrës janë vjedhur. Kur trageti po ankorohej në port, drejtuesit e kamionëve kanë
Ja pamjet nga "Norman Atlantic" e shkrumbuar (VIDEO) Një video e xhiruar nga ekspertët nga brenda bordit të tragetit “Norman Atlantic”, i cili u përfshi nga flakët mëngjesin
Ekspertët tentojnë të hyjnë kabinat e "Norman Atlantic" Për herë të tretë ekspertët po përpiqen të hyjnë brenda në tragetin "Norman Atlantic". Në orën 11: 38 në bordin e traget
Trageti në flakë, mes 11 viktimave identifikohet një 15 vjeçare shqiptare Një 15 vjeçare shqiptare me leje qëndrimi në Gjermani, është një prej viktimave të identifikuar të “Norman Atlantic”. Ra
Kaos me shifrat, 80 persona nuk gjenden në listën e të shpëtuarve Ende mbetet një kaos me shifrat e pasagjerëve, e ndërsa kapiteneria italiane shprehet se 80 persona nuk gjenden në liste
Tentuan rimorkimin e tragetit, vdesin dy marinarët shqiptarë Update - Pas shumë të dhënave kontradiktore, mediat italiane kanë konfirmuar vdekjen e dy marinarëve shqiptarë.
10 të vdekur dhe 38 të zhdukur nga trageti "Norman Atlantic" UPDATE - Djetë persona kanë ndëruar jetë si pasojë e tragetit të përfshirë nga flakët pranë brigjeve të Korfuzit, ndërsa
Bilanc tragjik në tragetin në flakë, shkon në shtatë numri i viktimave Update - Pas shumë orësh vuajtje dhe ankthi, është rënduar edhe më tek bilanci i tragetit në flakë, ku raportohet
Ja pamjet shokuese teksa trageti shkrumbohej (FOTO LAJM) Pak minuta më parë u konfirmua për pesë viktima, ndërsa në dritë të diellit kanë dalë fotot e tmerrit që kanë përjetuar
MPJ: Jashtë rrezikut 11 shqiptarët e shpëtuar nga trageti 11 shqiptarët e shpëtuar nga trageti janë jashtë rrezikut për jetën. Ky lajm është konfirmuar pak minuta më parë nga Min
Momente nga djegia e tragetit italian (VIDEO) Përfshihet nga flakët në afërsi të Korfuzit, një anije pasagjerësh që udhëtonte nga Igumenica drejt portit të Ankonas në
Tahiri-Alfanos: Portet e Shqipërisë në gadishmëri maksimale Ministri i Brendshëm italian, Angelino Alfano i ka telefonuar ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, me të cilin ka bised
Tmerr në anijen që po digjet pranë Vlorës, 22 shqiptarë po luftojnë me jetën Pasagjerë në bordin e një trageti për transport makinash dhe njerëzish, mes të cilëve edhe 22 shqiptarë, janë duke luftu
Pavarësia, shpaloset flamuri shqiptar 70 metra i gjatë në tragetin Vlorë - Brindizi Një flamur 70 metra i gjatë është shpalosur në tragetin e linjës Vlorë- Brindizi në qytetin e flamurit, në Vlorë. Fla
Përplaset trageti i linjës Brindizi-Vlorë, shpëtohen 3 persona Trageti i linjës Brindizi-Vlorë, është përplasur sot në orët e para të mëngjesit me një peshkarexhë. Burime nga roja bre