999 rezultate për

thacit

Rama e kaloi natën në shtëpinë e Hashim Thaçit Atmosferë e relaksuar duket të ketë qenë kjo e të dielës mbrëma, për krerët e koalicionit PANA, bashkë me presidentin e
Zbulohet kurthi i Thaçit ndaj Haradinajt: LDK nënshtrohet dhe Haziri kryeministër Analisti politik, Astrit Gashi në emisionin Debat Plus ka folur për përpjekjet e presidentit Hashim Thaçi për shkarkimin
Pas Thaçit edhe Kadri Veseli i ngul thikën pas shpine Haradinajt Kadri Veseli dhe PDK kanë bërë një kthesë 180 gradë sa i përket taksës ndaj Serbisë duke e lënë në mes të rrugës Ramush
Haradinaj zbulon planin e Thaçit: Na kërkojnë të copëtojmë Kosovën për njohje nga Serbia Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka përsëritur edhe një herë se heqja e tarifës doganore për mallrat e Serbisë l
Haradinaj i reagon Thaçit për "shkrirjen e borës" I pari i ekzekutivit, Ramush Haradinaj, një ditë pas statusit të çuditshëm që bëri i pari i shtetit, Hashim Thaçi, ka th
Tahiri i reagon Thaçit: Mos premto për vizat se nuk të pyet kush Deputeti i AKR-së Labinot Tahiri ka reaguar ndaj deklaratave të Hashim Thaçit se liberalizimi i vizave mund të bëhet në
Zbardhet letra e një të burgosuri që i ka dërguar Hashim Thaçit Faton Hajrizi (33), i dënuar me 25 vjet burg për shkak të vrasjes së një ushtari rus të KFOR-it në vitin 2000 dhe për sh
Shpend Ahmeti nxjerr sekretet e Hashim Thaçit Ka përfunduar takimi mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi me bashkëkryesuesit e Ekipit Negociator, Fatmir Limaj dhe
Zbardhet takimi i Thaçit me Lushtakun I pari i shtetit, Hashim Thaçi, është takuar me Sami Lushtakun pas kthimit të tij nga Haga. Këtë e ka bërë të ditur p
Krasniqi këshillon Haradinajn: Mos iu bind Thaçit, taksa të qëndrojë Jakup Krasniqi e ka këshilluar Ramush Haradinaj të shkojë vendi në zgjedhje e të mos hiqet taksa ndaj produkteve serbe e
Pas Thaçit edhe Daçiçi i kërkon Haradinajt heqjen e taksës Ministri serb i Punëve të Jashtme, Ivica Daçiç, duke komentuar thirrjen indirekte të presidentit Thaçi drejtuar kryemini
Nënkretari i AAK-së i përgjigjet Thaçit: Taksa e ka arritur qëllimin Njëri prej udhëheqësve të AAK’së, Blerim Kuçi, ka thënë se taksa me Serbinë ka arritur efektet në aspektin politik dhe e
Geci lëshon një thirrje urgjente për liderët e Kosovës: Kështu reagoni ndaj Thaçit Halil Geci, njëri prej shtatë vëllezërve Geci nga Llausha e Skenderajt, u ka bërë apel urgjent krerëve të partive politi
Pacolli del kundër Haradinajt për taksën serbe, a është vegël e Thaçit? Zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherësh ministër i Jashtëm, Behgjet Pacolli ka deklaruar se nuk mund të refuzojnë kërk
Ish-agjenti i SHIK tregon rrezikun e ri që vjen nga Hashim Thaçi Ish-anëtari i SHIK-ut, Naim Miftari thotë se, nëse hiqet taksa 100 përqind për produktet serbe, atëherë duhet të dorëhiq
Këshilltari i Thaçit shpërndan Fake News, i duket shefi në rangun e Trumpit Ismail Syla, njëri prej Këshilltarëve të Presidentit të Kosovës, ka shpërndarë një lajm të rremë për liderët e fuqishëm
Kurti i përgjigjet Thaçit pas akuzave se donte ta vriste Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se Presidenti i Kosovës ka shpifur kur ka akuzuar zyrtarët e VV’së
Këshilltari i Thaçit kërkon anulimin e taksës, pse shqetësohet për Serbinë? Këshilltari i presidentit Thaçi ka thënë se taksa ndaj produkteve serbe është shumë e mirë, por Kosova është gozhduar ng
Djali i Thaçit kapet mat me vajzën e një politikani (FOTO LAJM) Lotina, vajza e nënkryetarit të LDK-së, Lutfi Haziri, para ca ditësh u kap mat në një takim me Endritin, djalin e Presid
Kushtetuesja i kërkon llogari Thaçit për marrëveshjet ndërkombëtare Gjykata Kushtetuese ende nuk i ka kthyer përgjigje presidentit Hashim Thaçi në kërkesën e tij për të sqaruar nëse marrëv