999 rezultate për

thacit

Ashton nxjerr për herë të parë prapaskenat e Thaçit me serbët Baronesha Catherine Ashton ka dhënë hollësi për bisedimet Kosovë –Serbi gjatë vitit 2013 kur dy palët ishin marrë vesh p
Ish-këshilltari i Thaçit sulmon Albin Kurtin Albin Kurtit nuk i pengon ideja e tribunalit, por pse kjo ide është e Kadri Veselit. Kështu ka shkruar në një status në
Konjufca kujton fjalët e Hashim Thaçit kur shprehej se duhet të falen krimet serbe Shefi i Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Glauk Konjufca, ka thënë se për shumë vjet në Kuvend askush nga deputetët e
Edhe Sami Lushtaku del kundër Hashim Thaçit Kryetari i PDK-së në degën e Skenderajt, Sami Lushtaku, në emisionin Pressing, thotë se është kundër idesë së korrigjimi
Deputeti kërkon që Thaçit duhet t’i bëhet një vlerësim psikiatrik Kryetari i Komisionit Hetimor Parlamentar në lidhje me ndriçimin e rastit të dëbimit të gjashtë shtetasve turq më 29 mar
Ish-bashkëpunëtori i Thaçit reagon ashpër ndaj Sali Berishës Në një debat televiziv, ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka akuzuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin, se
Kjo është e vërteta e fotos me hartë në dorë të Merkelit, Thaçit, Ramës dhe Vuçiçit Samiti i Berlinit duket se e ka mbyllur përfundimisht cështjen e korrigjimit të kufijve me iniciativë dy liderëve të fuq
Haradinaj nuk njeh Lumen e Thaçit, befason me fjalët që i thotë Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj gjatë ditës së sotme ka vizituar Studimen për të kërkuar drejtësi për masakrat
KOMENT: Haradinaj po bëhet më i fuqishëm se Thaçi në arenën ndërkombëtare Koment nga Ervin Shkulaku Kur erdhi në krye të qeverisë, Ramush Haradinaj dukej i vetmuar në arenën ndërkombët
Kërkohet shkarkimi i Hashim Thaçit Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Salih Zyba, nga Lëvizja Vetëvendosje, po kërkon shkarkimin e menjëhershëm të Hashim Thaç
Kjo video zbulon edhe një gënjeshtër të Hashim Thaçit (VIDEO) Hashim Thaçi dhe deputeti Hajdar Beqaj e kanë akuzuar Anton Qunin se s’ka qenë kurrë në luftë dhe në fronte. Por, një vi
Radha në Mitrovicë, a po humb Veseli ndaj Thaçit në PDK? Në Degën e Kadri Veselit / Bedri Hamza apo Eset Ujkani Edhe në Mitrovicë pritet të jetë garë e fortë se kush do të ud
Vendimi i Thaçit: Ta rrënojë me çdo kusht shtetin dhe integritetin territorial të Kosovës! Nga Enver Bytyçi Prej ditësh kam lexuar dhe kuptuar nga deklaratat e presidentit të Kosovës se ai nuk do të pajtohet
I poshtër dhe shpifës! Plas mes Thaçit dhe Sami Kurteshit Me përplasje të shumta ka filluar mbledhja e Komisionit Hetimor ku do të raportoi presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi për
Haradinaj vendos taksë ndërsa nusja e nipit të Thaçit merr vellon nga një serb Ditë më parë, nipi i Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, Kushtrimi u martua me Edonën. Kjo e fundit për t’u dukur si
Gazeta gjermane: Merkel në Berlin do të ndalë planet e Thaçit dhe Vuçiçit Takimi i 29 prillit në Berlin me ftesë të kancelares Angela Merkel dhe presidentit francez, Emanuel Macron, ka kaluar në
Merkel po kërkon të bindë Macronin të dalë kundër planeve të Thaçit jo revistë thotë se Gjermania po provon ta bindë Francën që të pozicionohet kundër ndarjes së Kosovës. Në datën 29 pr
A ka ndonjë skenar misterioz të Thaçit në zgjedhjet e veriut Lëvizja Vetëvendosje e konsideron vonesën e zgjedhjeve në veri me prapavijë politike. Deputetja Albulena Haxhiu e qua
Këta janë tetë anëtarët e rinj në KQZ që u betuan para Thaçit Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka emëruar tetë anëtarë të rinj të Komisionit Qendror të Zgjedhjev
Ambasada amerikane reagon ndaj Thaçit: Të emërohen përfaqësuesit e KQZ-së Ambasada Amerikane në Prishtinë ka reaguar ndaj presidentit Hashim Thaçi që ende nuk i ka emëruar përfaqësuesit e Komisi