999 rezultate për

terrorizem

Serbia arreston mikun e të akuzuarit për terrorizëm, Slobodan Gavriq Në kuadër të hetimeve në lidhje me konfiskimin e 13 kilogramëve eksploziv në Prishtinë është arrestuar sot në Beograd 42
Akuza për terrorizëm, 30 ditë paraburgim për serbin (FOTO LAJM) UPDATE - Avokat Muhamet Humolli ka deklaruar se gjykata i ka caktuar 30 ditë paraburgimin serbit Slobodan Gavriq, i cili
Mediat serbe asnjë raportim për serbin e dyshuar për terrorizëm Mediat serbe, të mëdha dhe të vogla përgjithësisht kanë korrespondentë në Prishtinë dhe marrin vesh çfarë ndodh në Kosov
Arrestohet Fitim Lladrovci i dyshuar për terrorizëm Njësia antiterror e Policisë së Kosovës ka arrestuar Fitim Lladrovcin, të dyshuar për pjesëmarrje në grupe terroriste.
Prokuroria: 48 orë paraburgim për serbin e dyshuar për terrorizëm Prokuroria Speciale ka lëshuar një komunikatë për mediat, ku thekson se serbit të dyshuar për terrorizëm i është caktuar
Rritet frika për terrorizëm në Australi Australia ka kaluar dy raste të rënda, si ajo në Sydney ku u vranë dy persona dhe vrasja makabre e disa fëmijëve në sht
Alarm për terrorizëm në Australi, merren peng 30 persona (FOTO-LAJM) Një person i armatosur ka marrë peng disa persona në një kafene në qytetin Sidnej në Australi. Mediat e huaja nuk kanë r
CIA mbron veten: Si mendoni pse nuk na sulmuan këto 13 vjet? Pasi bota u trondit nga publikimi i mënyrave në të cilat CIA ka zbatuar masa brutale mbi persona të dyshimtë për terrori
Së shpejti nis gjykimi ndaj kosovarit të dyshuar për terrorizëm në Turqi Një tjetër shqiptar i Kosovës është në akuzë për terrorizëm dhe bëhet fjalë për Qëndrim R., i cili i është bashkangjitur
Papa: Islami nuk është terrorizëm, e ndjeva të falesha në xhami (FOTO LAJM) Gjatë udhëtimit që ka bërë në Romë, pas vizitës në Turqi, Papa tha se barazimi që disa i bëjnë islamit me dhunën është i
Arrestohet në Korçë egjiptiani i dënuar për terrorizëm Arrestohet në pikën kufitare te Kapshticës në Korçë një shtetas egjiptian, i shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi rezul
Arrestohet i dyshuari për terrorizëm Një person, 29-vjeç, me inicialet B.B është arrestuar sot për "organizim dhe pjesëmarrje në një grup terrorist". I dy
Të dyshuarit për terrorizëm edhe 2 muaj paraburgim Njëzetë e katër personat, të arrestuar për shkak të dyshimit për veprën e terrorizmit, do të vuajnë edhe 2 muaj në parab
Arrestohet një tjetër imam për "terrorizëm" Një tjetër imam është arrestuar këtë javë nën akuzën e "terrorizmit" dhe "gjuhës së urrejtjes". Burime nga "Express"
Për shtatë të dyshuar për terrorizëm kërkohet paraburgim Edhe pse përpara gjykatës sot kanë qenë 10 persona të dyshuar për terrorizëm, për vetëm 7 prej tyre është kërkuar masa e
Pesë të akuzuar për terrorizëm në Serbi Prokuroria e Serbisë ka ngritur precedim penal kundër 5 serbëve, ndaj Abida Podbiqanin, Sead Plojoviç, Tefik Mujoviç, Uz
Flet babai i dy të arrestuarve për terrorizëm: U manipuluan Raif Bushi qe një muaj e një javë ka mbetur në shtëpi pa dy djemtë e tij, të arrestuar si të dyshuar për lidhje me organ
Shqiptari akuzohet për terrorizëm në Gjermani Edhe Gjermania ka nisur të hetojë personat që kanë marrë pjesë në luftëra jashtë shtetit, sidomos në luftërat e përgjaks
Edhe dy muaj burg për të dyshuarit për terrorizëm Gjyqtari i Gjykatës Themelore në Prishtinë Vehbi Kashtanjeva iu ka vazhduar paraburgimin 32 personave të dyshuar për ter
Një shqiptar në gjyq në Gjermani për "terrorizëm" Dje, në Gjermani katër persona kanë dalë përpara gjykatës, pasi dyshohet se kanë kryer sulm me bombë në një stacion heku