999 rezultate për

terroristeve

Djali i Bin Ladenit, në listën e zezë të terroristëve Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë vënë sot në listën e zezë të terroristëve djalin e ish liderit të Al Kaedës, Osama
Sulmi në Izmir, ja çfarë ka gjetur policia afër trupave të terroristëve (FOTO LAJM) Shpërthimit që ka ndodhur sot në qytetin turk të Izmirit i mori jeten katër personave. Vetëm disa sekonda më pas, pol
Shpërthimi në Izmir / Publikohen pamjet e dyluftimit mes terroristëve dhe policisë (VIDEO) Menjëherë pas shpërthimit të makinës-bombë pranë një gjykate në Izmir të Turqisë, policia ka qëlluar për vdekje 2 nga 3
Ushtria e Turqisë vazhdon sulmin ndaj terroristëve në Siri, shkatërrohen dhjetra vatra Mësohet se ushtria e Turqisë ka goditur 92 objektiva të DEASH-it dhe PKK/PYD-së në pjesën veriore të Sirisë. Sulmet e
Ministri rus: Perëndimi duhet të vendosë nëse do të luftojnë kundër terroristëve apo Rusisë Aeroplanmbajtësja “Admiral Kuznetsov”, kryqëzori “Pjetri i Madh” dhe anije tjera të flotës ruse, kanë arritur ditën e so
Lu: SHBA mbështesin institucionet për të luftuar terrorizmin Në fjalimin që mbajti në Tiranë, në konferencën kundër ekstremizmit të dhunshëm, ambasadori amerikan tha se SHBA-të i ka
Policia Britanike: Britania do të jetë shënjestra e radhës e terroristëve Policia Metropolitane në Britani paralajmëron se rreziku nga sulmet terroriste në Mbretërinë e Bashkuar është një ngjarj
Europol/ ISIS po stërvit gjeneratën e re të terroristëve Agjencia e përforcimit të ligjit në Evropë ka paralajmëruar se fëmijët e luftëtarëve të huaj që jetojnë në territorin e
Gjermania lëshon alarmin, kanë hyrë terroristë mes refugjatëve Policia Federale e Gjermanisë, thotë se qindra refugjatë në vend mund të jenë të lidhur me terrorizmin edhe pse nuk dua
Publikohen fotot e terroristëve të Stambollit, ja ku e fshehën eksplozivin (FOTO LAJM) Mediat turke kanë publikuar fotot e dy terroristëve përpara se të kryenin sulmin vdekjeprurës në Aeroportin e Stambollit
Hyseni tregon numrin e terroristëve kosovarë të arrestuar Ministri i Punëve të Brendshme, Skender Hyseni, duke folur për implementimin e ligjit që ndalon pjesëmarrjen në luftërat
Trump: Po u zgjodha president do shkatërroj përfundimisht ISIS-in Pas fitoren së fundit të së martës, kandidati republikan Donald Trump ka siguruar mbështetësit e tij që nëse do të zgjid
Masakra e Parisit, ja fjalët e fundit të viktimave Masakra e Parisit ka tashmë kohë që ka ndodhur por se akoma nuk është harruar për shkak të goditjes nga ana e terroristë
Hollande thotë se nuk do tiu heqë shtetësinë franceze terroristëve Presidenti i Francës nuk ka për ta shqyrtuar Kushtetutën e vendit, me qëllim që personat e dënuar për terrorizëm tiu hiq
Ja kush është kosovari që mund të ekstradohet për në SHBA Kosova ka nënshkruar marrëveshjen e ekstradimit sot gjatë ditës me Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ekziston mundësia
Nënat e terroristëve: Janë problemet sociale që i largojnë prej nesh Djemtë e tyre kanë lindur e janë rritur në Belgjikë. Janë ata që më vonë u radikalizuan e shkuan të luftojnë për ISIS-in
SHBA identifikon sulmuesin e tretë të aeroportit të Brukselit Sky News ka raportuar se autoritetet amerikane kanë informacion mbi identitetin e sulmuesit të tretë me bombë në aeropor
Trump: Nëse bëhem President, do t'i vras familjarët e terroristëve Kandidati republikan për zgjedhjet presidenciale në Amerikë, Donald Trump, ende insiston tek ideja për ushtrimin e tortu
Bundestagu i jep Ok-in sulmeve ndaj ISIS Update - Parlamenti gjerman i ka dhene Ok-in nderhyrjes se armatosur ne Siri. Pas këtij votimi, frigata "Sachsen" do
Trump çudit të gjithë: Të goditen familjet e terroristëve të ISIS Donald Trump mendon se, ka vetëm një mënyrë për t’i mposhtur terroristët e ISIS-it, e ajo është: t’iu goditen familjet.