999 rezultate për

termetit

Ra prej frikës së tërmetit? Si humbi jetën punëtori në Durrës Policia e Durrësit ka arrestuar dy persona pas aksidentit ku një punëtor u rrëzua nga pallati teksa punonte. Bëhet e
Burri hedh në tokë gruan dhe vrapon, videoja gjatë tërmetit bën xhiron e rrjetit (VIDEO) Një tërmet i fuqishëm ka goditur mbrëmjen e djeshme Shqipërinë duke shkaktuar panik të qytetarët të cilët kanë dalë nga
E gjithë studioja po tundej, pamjet live si u ndje tërmeti në emision (VIDEO) Lëkundjet e tërmetit të orës 21:15 minuta janë ndjerë edhe në studion e lajmeve në Ora News dhe në emisionin "Tempora"
Shqipëria në këmbë prej tërmetit të fortë, Ministria e Mbrojtjes: Nuk ka dëme! (FOTO LAJM) Ministria e Mbrojtjes informoi se nga tërmeti i mbrëmjes së sotme nuk ka të dëmtuar. Lëkundjet u ndjenë edhe në Kosovë.
Dëshmitë/ Shqiptarët të tmerruar pas tërmetit, i frikësohen një "26 Nëntori" të dytë (FOTO LAJM) Dy termete në pak sekonda kanë prekur Shqipërinë me epiqendër sërish Durrësin. Tërmeti i fuqishëm me magnitutë 4.9 i
Shkundi Shqipërinë, kjo ishte epiqendra e tërmetit që sapo ra Një tërmet i fuqishëm ka tronditur vetëm pak minuta më parë Shqipërinë. Lëkundjet janë ndjerë vetëm pak sekonda, dhe
PS-ja e përjashtoi, Gjetani tregon pse iu bashkua LSI-së: Më bindi tërmeti I përjashtuar nga grupi parlamentar i Partisë Socialistë Gjetan Gjetani ka zgjedhur që t’i bashkohet LSI, që sipas tij
Një burrë misterioz kreu veprime të çuditshme natën e tërmetit të frikshëm në Turqi Një person i paidentifikuar ende nga autoritetet turke dyshohet se ka shpuar gomat e 160 makinave në zonën e Diyarbakëri
Jetë mes rrënojash, foshnja lind në kohën e tërmetit në Turqi Tërmeti me madhësi 6.8 ballë që shkaktoi një tragjedi të madhe në provincën Elazig të Turqisë po edhe një gëzim ka emoci
Gjesti prekës i tifozëve të Fenerbahçes për viktimat e tërmetit në Turqi (VIDEO) Tifozët e Fenerbahçes kanë bërë një gjest prekës në ndeshjen e ekipit të tyre ndaj Basaksehir, e fituar 2-0. Në fund
Nxirren të gjalla pas 24 orësh nëna dhe vajza dy vjeçare, fjalët e ndjera për shpëtim (FOTO LAJM) Një vajzë 2 vjeçare dhe nëna e saj janë nxjerrë të gjalla nga rrënojat e tërmetit që shkundi Turqinë. Të përqafuara s
Muriqi ia dedikon golin një personi që humbi jetën nga tërmeti në Turqi Vedat Muriqi shënoi golin e dytë në fitoren 2:0 ndaj Basaksehirit. Ndërsa, atë gol, Muriqi ia dedikoi një personi që
Gjest i madh i tifozëve të Fenerbahces për viktimat e tërmetit në Turqi Fenerbahçe shënoi fitore të madhe sonte ndaj Basaksehirit duke e mposhtur 2:0 me golat e Kruses dhe Vedat Muriqit. Nd
Rritet numri i viktimave pas tërmetit shkatërrues në Turqi: 29 të vdekur e 1030 të plagosur Tërmeti shkaterrues me magnitudë 6.8 i shkallës Rihter që goditi mbrëmjen e djeshme rajonin lindor të Turqisë ka lënë pa
Ngjethëse, regjistrohet zhurma e tërmetit në Turqi (VIDEO) Institutet e sizmiologjisë në Turqi kanë regjistruar zhurmën e tërmetit të mbrëmjes së djeshme në zonën e Elazig, nga i
Vidhnin nga banesat e dëmtuara në Durrës, kapen "hajdutët e tërmetit" Tërmeti i 26 nëntorit në Shqipëri bëri që shumë njerëz të braktisin shtëpitë e tyre dhe nga frika të mos futen aty as p
Dita zbulon tmerrin e tërmetit në Turqi: Dhjetra viktima dhe godina të rrafshuara Tërmeti me magnitudë 6.8 të shkallës Richter në Turqinë jug-lindore ka shkaktuar një bilanc tragjik me 22 viktima të kon
Të paktën 30 ende nën rrënoja, 15 të vdekur nga tërmeti tragjik në Turqi (FOTO LAJM) Në ora 19.55 u regjistrua një tërmet i frikshëm me madhësi 6.8 në Turqi, epiqendra e të cilit ishte në Elazig. Tërmet
Ndërtesat "shpërthejnë" në flakë pas tërmetit të fuqishëm, shkon në 84 numri i të plagosurve (VIDEO) Tërmeti me magnitudë 6.8 të shkallës rihter që tronditi natën e sotme Turqinë, përveç ndërtesave të shembura, ka shkaktu
Xhaferaj nga Sukthi: Qeveria braktisi banorët pas tërmetit, nga 4 500 bonuse qiraje janë dhënë vetë 950 Kanë kaluar dy muaj tashmë nga tërmeti i 26 nëntorit, por sipas demokratëve të Durrësit banorët gjenden ende mes shtëpiv