999 rezultate për

tereze

Mustafa merr pjesë në ceremonitë për shenjtërimit të Nënës Terezë Isa Mustafa, kryeministri i Republikës së Kosovës, së bashku me një delegacion të lartë të Qeverisë së Kosovës po qëndro
Nishani në Vatikan së bashku me Zonjën e Parë Kreu i Shtetit shqiptar, Bujar Nishani, i shoqëruar nga Zonja e Parë, Odeta Nishani dhe në krye të delegacionit zyrtar,
CNN shpërndan deklaratën e Nënë Terezës: Me gjak jam shqiptare Televizoni amerikan CNN, është duke i kushtuar vëmendje shenjtërimit të Nënë Terezës, duke transmetuar histori të ndrysh
56 piktorë për një portret të Nënë Terezës 56 piktorë për një portret gjigant të Nënë Terezës. Projekti që nisi tre muaj më parë, përfundoi sot, nga piktori tetova
Veliaj i jep misionit të “Nënë Terezës” titullin “Simbol i Qytetit” Misioni i “Nënë Terezës” në Shqipëri u nderua sot nga Bashkia e Tiranës me titullin “Simbol i Qytetit të Tiranës”. Kryet
Universiteti i Harvardit shkruante për Nënë Terezën në 1982-shin (FOTO) Në vitin 1982, Nënë Tereza udhëtoi për në Amerikë, në një ekspeditë e cila do të përfshinte edhe tre fjalime të rëndësis
Ministrat shqiptarë përkujtojnë Nënë Terezën me rastin e 106 vjetorit të saj Këshilli organizativ për shënimin e 106 vjetorit të lindjes së Nënë Terezës me në krye Zv.Kryeministrin e Qeverisë së RM
Çelet ekspozita për ditëlindjen e Nënës Terezës Qyteti i Prishtinës ka përkujtuar përvjetorin e 106-të të Gonxhe Bojaxhiut, "Nënë Terezë", duke çelur një ekspozitë në k
Ja si do festohet Shenjtërimi i Nënë Terezës në 4 shtator në New York Ky event është nën kujdesin e veçantë të ansamblistit z. Mark Gjonaj në bashkëpunim me organizatat e tjera të komuniteti
Hyn në tregun maqedonas kartmonedha e Nënë Terezës Banka Popullore e Maqedonisë ka bërë me dije se në pas një muaji, do lëshojë në qarkullim monedhën me portretin e Nënë
Maqedonia hedh në treg kartmonedhën “Nënë Tereza” Banka e Maqedonisë së shpejti pritet të hedhë në treg një kartmonedhë të re, me në qendër figurën e shenjtores “Nënë Te
Shtatorja e Nënë Terezës në Rio de Janeiro Në Katedralen Metropolitane të Rio de Janeiro, u zhvillua ceremonia e dorëzimit të Shtatores së Nënë Terezës, vepër e sk
Rita Ora dhe Inva Mula do të performojnë në Vatikan në koncertin për “Nënë Terezën” Shumë artistë të njohur botëror do të marrin pjesë në koncertin e Nënë Terezës, i cili do të mbahet më 3 shtator në Vati
Thaçi për mediat franceze: Vij nga vendi i Nënë Terezës Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi gjatë një interviste të dhënë npër një media franceze ka folur për rolin unifikues që
Inaugurohet busti i Nënë Terezës në Pallatin Presidencial të Maltës Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga dhe Presidentja e Maltës, Marie Louise Coleiro Preca, gjatë ditës s
Jahjaga në Maltë për të inaugurua monumentin e Nënë Terezës Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ndodhet për një vizitë zyrtare në Maltë për të inauguruar monumentin për Nënë Ter
Meta përshëndet miratimin e datës së shenjtërimit të Nënë Terezës Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, përshëndet miratimin nga Ati i Shenjtë Papa Françesku të datës së shenjtër
Apeli i Ambasadës amerikane: Mos dilini në shesh (FOTO) Ambasada amerikane në Prishtinë po fton qytetarët e saj për kujdes të shtuar sot, për shkak të protestës së opozitës.
Prishet mbindërtimi në sheshin "Nëna Terezë" (FOTO LAJM) Sot, inspektorët e Drejtorisë së Inspeksionit të Komunës së Prishtinës, të asistuar nga punëtorët e ndërmarrjes "Hortiku
Maqedonia raciste në Euronews, fsheh origjinën e Nënë Terezës (VIDEO) Maqedonasit përmes "Euronews" përvetësojnë nobelisten shqiptare Nëna Tereza. Në këtë dokumentar nuk përmendet fare fa