999 rezultate për

tereza

Rama: Në 21 shtator, ekranet e të gjithë botës në sheshin "Nënë Tereza" Në datën 21 shtator, vëmëndja e gjithë botës do të jetë mbi ne, ndërsa kreu i Vatikanit do të vizitojë Shqipërinë. Në kë
Vizita e Papës në Tiranë, ja programi i detajuar Tashmë është publikuar axhenda e vizitës së Papa Françeskut në kryeqytet. Sipas kësaj axhende të publikuar nga Konferenc
Kumbaro prezanton kalendarin artistik për vizitën e Papa Françeskut Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro shpalli sot kalendarin artistik të hartuar nga MK dhe institucionet e artit, ne kuad
Basha ndjek punimet tek 'Nënë Tereza': Ne flasim me vepra jo me llogje Kreu i Bashkisë së Tiranës Lulzim Basha u shpreh sot se restaurimi i sheshit "Nënë Tereza" ishte një projekt i Bashkisë
Thaçi kujton Nënë Terezën Kryeministri Hashim Thaçi ka kujtuar humanisten e shquar shqiptare, Nënë Tereza, me rastin e 23-vjetorit të vdekjes së s
17 vjet nga vdekja e Nënë Terezës Sot mbushen 17 vjet që kur u shua humanistja me origjinë shqiptare, nobelistja Nënë Terezë. Për këtë datë të shënuar,
Statujat e "Nënë Terezës" i nënshtrohen restaurimit (FOTO-LAJM) Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro tha sot se dy skulpturat e “Nënë Terezës”, po i nënshtrohen restaurimit me rastin e
Bozdo: Rama gënjeshtar, lejen në sheshin “Nënë Tereza” e dha vetë Nënkryetari i Bashkisë së Tiranës, Enno Bozdo, deklaroi për mediat se Kryeministri Edi Rama akuzoi jo për herë të parë B
Vijojnë punimet për restaurimin e sheshit “Nënë Tereza” (FOTO-LAJM) Vijojnë punimet për restaurimin e sheshit “Nënë Tereza” në Tiranë në kuadër të përgatitjeve për vizitën e Papa Françesku
Ndahet çmimi "Nënë Tereza" Sot në Kuvendin e Maqedonisë, do ti ndahet çmimi "Nënë Tereza" për arritje të mëdha në interes të njerëzve civilë dhe pë
Rama inspekton punimet në sheshin “Nënë Tereza” (FOTO-LAJM) Pas mbledhjes së Këshillit Kombëtar të Territorit, Kryeministri Edi Rama inspektoi sot punimet që po kryen në sheshin “N
I therruri me thike ne mes te Prishtines - jashte rrezikut per jeten Një person është therrur me thikë mbrëmë në qendër të Prishtinës nga 3 persona të tjerë. Qytetarët kanë parë që tre p
Bashkia: Rehabilitimin e sheshit “Nënë Tereza” e nisëm ne Bashkia e Tiranës përmes një deklarate për mediat njoftoi sot se projekti për rehabilitimin e sheshit "Nënë Tereza" ësh
Ja si do të transformohet sheshi “Nene Tereza” në Tiranë (FOTO-LAJM) Me rastin e vizitës së Papa Françeskut në Shqipëri, më datë 21 shtator, sheshi “Nene Tereza” në Tiranë, do t’i nënshtroh
Mesha e Papës, sheshi "Nënë Tereza" i nënshtrohet restaurimit Me rastin e vizites se Papes Francesk I me 21 shtator, sheshi Nene Tereza, ku ai do te mbaje meshen solemne, do te resta
Gjykata kërkon hetimin e drejtoreshës së QSUT-së Prokuroria është uardhëruar nga Gjykata e Tiranës të rifillojë hetimet ndaj Ogerta Manastirliut, drejtoreshë e Qendrës S
Shpallet konkurs për çmimin "Nënë Tereza" Ministria e Kulturës së Maqedonisë ka shpallur një konkurs shtetëror që e ka quajtur çmimi "Nënë Tereza". Ky konkurs pri
Don Lush Gjergji: Të mos spekullohet për rrëzimin e bustit Të shtunën pas mesnate në Mitrovicë është rrëzuar busti i Nënës Terezë. Policia menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes d
Spektakël makinash në Tiranë, makina përplas lehtë dy persona (VIDEO) Gara e makinave dhe motorave e zhvilluar disa ditë më parë në sheshin "Nënë Tereza" në Tiranë ka sjell emocione për të g
3 mijë lindje në Çair, dhe të paktën 300 aborte gjatë 2013-ës Në Klinikën gjinekologjike-akusherike ‘Nënë Tereza’ në Çair, gjatë vitit që po lëmë pas kanë lindur rreth 3 mijë foshnja