999 rezultate për

tera

Materazzi: Ja çfarë do të bëja në dhomat e zhveshjes para Inter-Juventus Ish-mbrojtësi i Italisë dhe Inter-it, Marco Materazzi, ka folur për Inter-Juventus në një intervistë të dhënë për Inter
Shirat e dendur prishin urën, izolohen dhjetëra banorë në Kukës Reshjet e shiut, kanë prishur një nga urat e vetme që lidh një fshat me qytetin e Kukësit duke lënë dhjetëra njerëz të i
"Kam parë të vdesin me dhjetëra njerëz", ish-deputeti rrëfen 55 ditët e tmerrit me COVID-19 Një prej personave të infektuar me koronavirus në vendin tonë, ka qenë dhe ish-deputeti i PS, Fatmir Toçi. Si pasojë e i
Foto e adhurueshme! Binjakët lënë repartin e terapisë intesive e kthehen në familjen e tyre Ministria e Shëndëtësisë ka publikuar një fotot të adhurueshme nga materniteti "Koço Glozheni", ku dy fëmijë binjakë që
Mposhti COVID-19, 102-vjeçarja shqiptare zbulon sekretin e jetëgjatësisë së saj Ruke Dervishaj, 102-vjeçarja nga Isniqi i Deçanit ka kaluar koronavirusin pa përdorur ndonjë terapi. Ajo thotë se vir
Dita Botërore kundër SIDA-s, Manastirliu nxjerr shifrat e të infektuarve Në Ditën Botërore Kundër Sida-s, Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu përmes një postimi n
18 viktima sot, zbulohen vatrat më të rrezikshme të Covid-19 në vend Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 18 persona nga Covid-19. Po ashtu
Bënë kërdinë me vjedhje, kapen "skifterat" e Shkodrës Një persona është arrestuar nga policia e Shkodrës dhe një tjetër është proceduar penalisht, të akuzuar për një sërë vje
COVID-19 i merr jetën foshnjes 16 muajshe tek Infektivi Mes viktimave të COVID-19 është edhe një foshnje 16 muajshe. Në lidhje me këtë ngjarje të rëndë ka reaguar edhe Minis
COVID-19/ Nuk ka më vende në terapi intensive, mjekëve u duhet të zgjedhin kush do të jetojë Zvicra po kalon ditë të vështira për shkak të valës së COVID-19 që ka pushtuar vendin. Zvicra ka njoftuar se 876 vend
COVID-19/ Kush nuk e beson koronavirusin, të mos i jepet ndihmë në spital Një ekonomist zviceran, deklaroi se të gjithë ata që mohojnë ekzistencën e Covid-19, nëse infektohen dhe kanë nevojë për
Pacienti ndërron jetë nga Covid-19, lihet për orë të tëra me të gjallët në dhomë Familjarët i jë të sëmuri me Covid që ndërroi sot jetë ankohen se i vdekuri u la në dhomë me të gjallët, për disa orë.
Të dënuar për dhjetëra krime, 21 shqiptarë dëbohen nga Britania 21 shtetas shqiptarë u dëbuan ditën e enjte nga Britania e Madhe, shkruan The Sun. Mes tyre kishte nga ata që merreshin
U bë police pa lejen e prindërve: E reja sulmohet nga talebanët, por kush ishte porositësi Hatera 33-vjeçe u punësua në polici kundër dëshirës së prindërve. Kështu, teksa ishte duke u kthyer nga puna, disa sulmu
Trump: Zgjedhjet amerikane do të zhyten në kaos Presidenti amerikan Donald Tramp paralajmëron se zgjedhjet presidenciale amerikane mund të zhyten në kaos. Përpara m
Dhjetëra dhi në majë të malit, Gerta që përloti shqiptarët fut "këmbët" në Kuvend (FOTO LAJM) Në 2017, fjalimi në Kuvend i Rigerta Lokut, ish-studente e Sapienzas e cila vendosi të rikthehej në Shqipëri për të gjet
Trump: Nuk vendoset gjithçka më 3 nëntor, do të presim me javë të tëra Presidenti amerikan Donald Trump zhvilloi katër tubime gjatë ditës së djeshme në Pensilvani, ku ka një betejë të madhe m
Merr fund grupi i "skifterave" në Selenicë, si ranë në kurthin e policisë Policia e Vlorës ka zbardhur tentativat për vjedhje në fshatin Kropisht, Selenicë dhe më pas ka arrestuar pesë autorët e
Arrestohen 9 persona në Tranë, mes tyre aedhe "skifterat" Bluë e Tiranës kanë arrestuar në flagrancë nëntë persona për vepra të ndryshme penale, ku dy prej tyre rezultojnë të shp
Ministrja belge përfundon në terapi intesie pas infektimit me koronavirus Ministrja e Jashtme belge Sophie Wilmès, ndodhet në terapi intensive vetëm pak ditë pasi rezultoi pozitive nga Covid 19.