999 rezultate për

tanke

Turqia po përgatitet për një beteje tankesh! Grekët zbulojne planin sekret turk (FOTO LAJM) Mediat greke dhe turke janë të fokusuara në këtë periudhe tek tensionet mes dy vendeve ku herë pas here, deklarata të nd
"Zotërojnë luftën", por shihni rolin e ekuipazhit të këtyre tankeve (VIDEO) Modeli i tankut amerikan M109A6 Paladin Self Propelled Hoëitzer, është një makineri e frikshme e luftës që shpesh e shoh
Kjo është vajza, të cilës i frikësohen më shumë tanket turke në Siri (FOTO LAJM) Ushtria turke është duke zgjeruar hapësirat e marra në Afrin të Sirisë, ndërkohë që deri më tani konflikti me formacione
Serbia dërgon tanke në kufi me Kosovën Ushtria e Serbisë e ka nisur armatimin e rëndë në kufi me Kosovën në prag të dhjetë vjetorit të pavarësisë së Kosovës.
Lufta e tankeve, Gjermania i jep goditjen e fortë Turqisë pas operacionit në Siri (FOTO LAJM) Përdorimi i tankeve të prodhimit gjerman "Leopard I" nga turqit në operacionin "Dega e Ullirit" në Siri ka acaruar jo pa
Gjermania "nën zjarr", Turqia përdor tanket gjermane në Afrin (FOTO LAJM) Qeveria gjermane po ballafaqohet me thirrjet për të ndalur eksportet e armëve në Turqi pasi dolën raporte se tanket gjer
Të armatosur dhe me tanke, ushtarët turq hyjnë në Siri (FOTO&VIDEO) Anëtarët e Ushtrisë së Lirë Siriane (ULS), të mbështetur nga forcat e Armatosura Turke (TSK) po ecin drejt Afrinit që nd
Turqia nis sulmet edhe nga toka, dërgon dhjetëra tanke në Siri (FOTO LAJM) Ushtria turke të shtunën filloi sulme të reja kundër kurdëve në Sirinë e veriut, si përgatitje të intensifikuara për një
Tanke, dronë dhe avionë: Armët moderne të Izraelit (FOTO LAJM) Ndryshe nga kundërshtarët e saj arabë, në vitin 1950, vetëm dy vjet pasi u themelua shteti i Izraelit nuk kishte burime
Europa në ethet e luftës: Rusia ka gati sulmin me 100 mijë ushtarë, tanke, raketa dhe avionë Rusia zhvilloi pak kohë më parë stërvitjen më të madhe të viteve të fundit e quajtur "Perëndimi" duke angazhuar aty më s
Sa e sigurt është Shqipëria? Ish-ministri akuzon se tanket janë shitur për skrap Duket se konfliket mes SHBA-ve dhe Koresë së Veriut dhe mundësia e një lufte të tretë botërore ka dhënë efektin kudo në
Greqia tregon forcën: Mijëra ushtarë, tanke dhe anije dalin në aksion (VIDEO) Forcat ushtarake greke kanë bërë një demonstrim force sot në Ditën e Ushtrisë në Greqi duke dhënë një "mesazh të fortë p
Serbët kërcënojnë shqiptarët dhe Ballkanin: Paradë me tanke e armë nga Rusia Serbia kremtoi me një paradë ushtarake dhe një shov ajror 73- vjetorin e çlirimit të kryeqytetit të saj gjatë Luftës së
Ushtria turke fut tanket në Siri (VIDEO) Në orët e mbërmjes edhe 200 ushtarë të forcave speciale turke kanë hyrë në territorin e Sirisë dhe janë drejtuar drejt I
Gati për luftë, Rusia armatos me tanke e avionë Serbinë E frikësuar prej ndikimit të NATO-s dhe BE-së, Rusia bëri këtë javë dërgesën e parë të premtuar, të avionëve luftarakë n
Kurdët kërkojnë pavarësinë, Turqia dërgon dhjetra tanke në kufi (FOTO LAJM ) Ka filluar sot votimi për një referandum në pjesën me popullësi kurde të Irakut, shkruan albeu.com Pavarësisht kundër
Koha kur tanket e Armatës se Shqipërisë komandoheshin nga Fatmir Limaj (VIDEO) Ish kryeministri i Shqipërisë, Pandeli Majko ka rrëfyer për herë të parë për përfshirjen direkte të shtetit shqiptar në
A jemi në prag të luftës? Tanket amerikane mbërrijnë në Poloni Tanke amerikane kanë mbërritur në Poloni, në të njëjtën kohë që Rusia filloi stërvitje ushtarake në kufirin e saj perënd
Dalin pamjet e tankeve që do të përdoren në luftërat e së ardhmes (FOTO LAJM) Kompania britanike e mbrojtjes “BAE Systems” ka publikuar pamje të konceptit të ri, të koduar me emrin “Ironclad”. Kë
Tankeri i naftës përplas destrojerin amerikan, 10 ushtarë të humbur 10 ushtarë të Marinës Amerikane janë të humbur për përplasjes së destrojerit USS John S. McCain me një tanker nafte të q