999 rezultate për

tahirit

Braho nuk lë asnjë gjurmë të Tahirit, merr një tjetër pozicion të rëndësishëm Me dorëheqjen e ish-ministrit Saimir Tahiri, Spartak Brahos i propozohet edhe një tjetër pozicion i rëndësishëm në Kuven
Mori mandatin e Tahirit, "Baba Taku" betohet si deputet Spartak Braho është deputeti më i ri i Kuvendit të Shqipërisë pas lënies së mandatit nga Saimir Tahiri. Ai është betu
Rama i përgjigjet Tahirit për arrestin: Unë nuk kam faj! "Mos e lësho Saimir Tahirin siç lëshove Fatmir Xhafajn..." Kështu deklaroi sot Rama gjatë mbledhjes së PS ku foli për
Prokurorët ia plasin në sy Tahirit: Të kemi përgjuar Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri është lënë në "arrest shtëpie" duke rrëzuar kështu kërkesën e avokatit për lehtës
Dorëzohet avokati i Tahirit: Pranon udhëtimin në Greqi Saimir Tahiri është lënë në "arrest shtëpie" pas provave të reja nga prokurorët e çështjes. Gjatë një dalje për medi
Zbardhet dëshmia e pronarit të skafit të Tahirit: Paguam 30 mijë euro Një nga deshmite e administruara ne dosjen hetimore te Prokurorise per Krime te Renda eshte edhe ajo e Orges Liperit.
Zbardhen fjalët e Tahirit para gjykatës, shtëpia i duket burg Ish ministri i Brendshëm Saimir Tahiri është përballur sot me drejtësinë për masën e arrestit. Të shtunën Gjykata vendos
Dorën polices në shpatull, si u paraqit Tahiri në gjykatë (FOTO LAJM) Edhe pse u bënë minuta që gazetarët janë instaluar para derës së banesës së Saimir Tahirit, ish-ministri ka vendosur që
Do lirohet apo jo? Hajdarmataj nuk i ndahet Tahirit në sallën e gjyqit Pavarësisht se Besim Hajdarmataj u shkarkua nga kreu i Krimeve të Rënda nga Arta Marku, ai vazhdon të jetë sërish prokur
Do lirohet apo do të burgoset? Saimir Tahiri gati për vendimin (VIDEO) Ish-ministri Saimir Tahiri ditën e sotme është paraqitur në Gjykatën e Krimeve të Rënda. Gjatë seacës së sotme prite
Berisha zbulon emrin e biznesmenit që shkoi sot në shtëpinë e Tahirit Ish kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se në shtëpinë e Tahirit ditëne sotme ka shkuar një vizitor. Sipas tij a
BE përshëndet arrestin e Tahirit: Hap i madh! Bashkimi Evropian ka përgëzuar punën e autoriteteve të zbatimit të ligjit në Shqipëri dhe zhvillimet e fundit pozitive l
Çfarë kishte në dosjet e Greqisë dhe Italisë që "fundosën" Tahirin Saimir Tahiri ditën e djeshme u vendos në "arrest shtëpie" nga Gjykata e Krimeve të Rënda. Burime jozyrtare në Proku
Duke pirë cigare, pamje nga dita e parë e "arrest shtëpie" e Saimir Tahirit Ditën e djeshme ish-ministri Saimir Tahiri mori dënimin "arrest shtëpie" nga Gjykata e Krimeve të Rënda. Ditën e sot
Prova të reja kundër Tahirit, çfarë ndodhi dje tek Krimet e Rënda Gjykata e Krimeve të Rënda ditën e djeshme dha masën e sigurisë "arrest shtëpie" për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir T
Berisha: Tahiri kërcënoi Ramën se do ta kishte me vete deri në varr Ish-kryeministri Sali Berisha nuk i ndahet faktit se Rama dhe Tahiri kanë bashkëpunuar për këtë masë të Gjykatës. Ber
Prokurorët në shtëpinë e Tahirit, momentet e tensionit për ish-ministrin Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë masën “arrest shtëpie” për ish-ministrin. Ka qenë vetë Prokuroria që nëpërmjet nj
Një grua, kush është prokurorja e hekurt që kërkon "kokën" e Tahirit (FOTO LAJM) Elisabeta Imeraj është njëra prej tre prokurorëve të Krimeve të Rënda që ka firmosur kërkesën për arrestimin e Saimir Ta
"Arrest shtëpie", provat e reja kundër Tahirit Gjykata ka vendosur masën e sigurisë “arrest shtëpie” për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri. Ndërkohë bëhet me
Dorëheqja e Tahirit e akuzat ndaj Xhafajt, rrjeti shkrin së qeshuri nga memet (FOTO LAJM) Politika në Shqipëri vazhdon të jetë e mbushur me çështje të nxehta të cilat po ndikojnë shumë në opinionin publik.