999 rezultate për

suedise

Përfaqësuesit e VV-së takohen me ambasadorin e Suedisë Sot, përfaqësuesit e Lëvizjes VETËVENDOSJE!, Kryetari Albin Kurti dhe Sekretari për Marrëdhënie me Jashtë Xhelal Sveçla,
Gianni De Biasi interesohet për Mehmetin Gianni De Biasi kërkon të afrojë një tjetër futbollist kosovar në kombëtaren e Shqipërisë. Bëhet fjalë për sulmuesin Ago
Sabella: Messi, më shumë se një futbollist Trajneri i Argjentinës Alejandro Sabella ka lavdëruar dëshirën e kapitenit të tij Lionel Messi për ta përmirësuar lojën
Argjentina, eksperimente përballë Suedisë Argjentina përzgjodhi një ekip kryesisht eksperimental, për ndeshjen e ardhshme miqësore kundër Suedisë. Trajneri Alehan
Barazimi epik çmend kryeministrin suedez (VIDEO) Barazimi i Suedisë me Gjermaninë në Berlin të gjithë i la pa fjalë. Megjithëse humbnin 4-0 në 30 minutat e fundit suedez
Kosovare Asllani, ylli shqiptar i PSG (FOTO LAJM) Sulmuesja e përfaqësueses së Suedisë, Kosovare Asllani, e ka nisur mirë aventurën te skuadra e femrave të gjiganteve të
Takimi me Thaçin, Reinfeldt: Ndarja e Kosovës nuk është opsion Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në kuadër të vizitës së tij zyrtare në Suedi, ku po qëndron me ftesë
Sherr Ibra-Melberg, ndërhyn Kryeministri Humbja me Ukrainën ka çarë në dysh dhomat e zhveshjes së Kombëtares së Suedisë dhe tani futbollistët janë të ndarë; nga
Zhvillohen sot ndeshjet në grupin D Kampionati europian vijon sot me ndeshjet e dyta në grupin D ku Ukraina do të luajë përballë Francës në qytetin lindor u
Ja si kërkon falje Suedia (VIDEO) Trajneri i Suedisë, Erik Hamren, merr në dorë një mikrofon dhe i drejtohet tifozëve suedezë të pranishëm në seancën stër
Ngacmohen seksualisht 3 futbollistë të Suedisë Mund të tingëllojë e çuditshme, por mesa duket është e vërtetë. Tre futbollistë të Suedisë mund të konsiderohen viktimë
Krenar që jam kapiten i Suedisë Zlatan Ibrahimoviç ka shprehur gjithë krenarinë e tij që do e udhëheqë përfaqësuesen suedeze në debutimin në Euro 2012 d
Banorët e Shkodrës mbajnë shpresa tek azilet e Suedisë Kriza ekonomike e cila ka prekur shumë vende, mes tyre edhe Shqipërinë, po e bën akoma më të vështirë jetën e njerëzve.
BE kritika ndaj Suedisë, Belgjikës dhe Luksemburgut Bashkimi Evropian ka kritikuar tre vende për dështimin në miratimin e legjislacionit i cili kishte si qëllim mbrojtjen e
Ibrahimoviç "Golden Ball" i Suedisë Zlatan Ibrahimoviç shpallet futbollisti më i mirë suedez i vitit. Dhe nuk kishte si të ndodhte ndryshe. Sulmuesi i Milan
Berisha kërkon Kupën e Suedisë me Kalmar Portieri i Kalmarit në Suedi, Etrit Berisha, ka thënë se skuadra e tij duhet të kalojë vetëm edhe një pengesë për të fit
Djali i kryeministrit të Suedisë shet hamburgerë Derisa fëmijët e politikanëve tanë studiojnë nëpër shkolla dhe fakultete private dhe marrin bursa të shtrenjta, në Suedi
Turqia vazhdon kritikat ndaj Suedise Turqia ka shfrytëzuar një takim informal të ministrave të jashtëm të Bashkimit Evropian p&
Zyra e Suedise ne Prishtine ngrihet ne nivel ambasade Mbyllen ambasadat suedeze në Bratisllavë, Lubjanë, Dublin, Luksemburg dhe Sofje, por hapet ajo në Pr
Ibrahimovic i thote lamtumire Suedise Sulmuesi i Barcelones, Zlatan Ibrahimovic ka deklaruar se nuk ndihet “me i motivuar per te luajtur me fanellen e k