999 rezultate për

suedise

Ventura shprehet i trishtuar për humbjen ndaj Suedisë, optimist për kualifikimin Trajneri i Italisë, Gian Piero Ventura është shfaqur i mërzitur pas humbjes me Suedinë, veçanërisht për mënyrën se si er
Suedia pret Italinë për fazën Play-Off, këto janë formacionet e mundshme Mediat italiane kanë publikuar tashmë formacionet e mundshme të Kombëtares së Suedisë dhe Italisë për takimin e sotëm (e
Trajneri i Suedisë presion Italisë: Keni defekte shumë, do flasim më fushë Trajneri i Suedisë, Janne Andersson paralajmëron Italinë para përplasjes së parë play off të “Rusi 2018”. 55-vjecari kër
Ventura publikon listën e lojtarëve për sfidën ndaj Suedisë Trajneri i kombëtares italiane, Xhan Piero Ventura, ka bërë publike listën e lojtarëve të grumbulluar për ndeshjet e “pl
Trajneri i Suedisë ka frikë historinë e Italisë, por jo ekipin aktul Suedia është gati të bëjë një “surprizë” Italisë në play off-in e botërorit. Trajneri i përfaqësueses nordike, Janne And
Kombëtarja shqiptare "fiton" një mesfushor të talentuar Astrit Ajdareviç, do të jetë lojtari më i ri i Kombëtares shqiptare të futbollit. Lajmin e ka konfirmuar vetë lojtari i
Ja sa bileta shiten për ndeshjen mes Italisë dhe Suedisë Mbi 36,000 bileta tashmë janë shitur për ndeshjen e Italisë kundër Suedisë në San Siro më 13 nëntor, e vlefshme për "pla
Antonio Conte flet për të ardhmen e tij tek Chelsea dhe për ndeshjen e "play-off"-it të Italisë kundër Suedisë Antonio Conte refuzoi të flasë për të ardhmen e tij pas "kësaj përvoje të pabesueshme" në Chelsea dhe këmbëngul se Itali
Holanda merr një fitore pa vlerë ndaj Suedisë Holanda ka mundur Suedin në ndeshjen e fundit për kualifikueset e Kupës së Botës "Rusi 2018" me shifrat 2-0 në "Cruijff
Robben shpreh dhimbjen që ka pas fitores së Suedisë 8-0 Anësori i Hollandës Arjen Robben shprehu zhgënjimin e tij pas fitores së thellë të Suedisë kundër Luksemburgut. Hollande
Kjo është gafa e vitit e Lloris, i kushtoi humbjen me Suedinë (VIDEO) Hugo Lloris, portieri dhe kapiteni i Francës u bë protagonist negativ në sekondat e fundit të ndeshjes ndaj Suedisë.
Ambasadorët e Suedisë, Holandës dhe Sllovenisë në Maqedoni, kundër zgjedhjeve të reja Ambasadorët e Suedisë, Holandës dhe Sllovenisë në Maqedoni, mbajnë qëndrimin se zgjedhjet në dhjetor ishin korrekte, të
Momenti kur policia arreston të dyshuarin për sulmin në Stokholm (VIDEO) Janë publikuar pamjet nga momenti kur Policia e Suedisë e ka arrestuar të dyshuarin për sulmin në Stokholm. Si pasojë
Ambasadori i Suedisë në Shkup: Të formohet qeveria Mats Stefanson, ambasadori i Suedisë në Maqedoni, ka bërë thirrje që të formohet sa më parë qeveria e re në mënyrë që të
Ambasadori i Suedisë: Qytetarët e Maqedonisë votuan për ndryshime Ambasadori i Suedisë në Maqedoni, Mats Stefanson, theksoi se në zgjedhjet e parakohshme parlamentare, u tregua qartë se
Belgjika i falet Nainggolan, Ibra i thotë lamtumirë Suedisë (VIDEO) Belgjika i mbyll me fitore ndeshjet në grupe. Një gol i Radja Nainggolan ka qenë i mjaftueshëm për ekipin Ëilmots për t
Italia hakmerret ndaj Suedisë, vendos Eder me një super gol (VIDEO) Më në fund vjen hakmarrja e shumëpritur. Italia e Antonio Contes bën mrekullinë në minutat e fundit 1-0 falë një super g
Conte ul euforinë: Nuk kemi bërë ende asgjë Trajneri i Italisë, Antonio Conte, kërkon të ulë entuziazmin që pasoi fitoren kundër Belgjikës, pasi e ka radhën një nde
Irlanda dy gola ndaj Suedisë, por nuk fiton (VIDEO) Irlanda nuk ka mundur të marrë fitoren e parë në histori ndaj Suedisë. Kombëtarja nordike edhe pse ka në skuadër një yl
Ja tre ndeshjet që zhvillohen sot në Euro 2016 Sot (e hënë) do të luhen tre përballje mjaft interesante në Euro 2016. Ndeshja e parë e ditës së sotme në Euro 2016 d