999 rezultate për

stuhia

Stuhitë e fuqishme në SHBA, të paktën 20 viktima Stuhi të fuqishme kanë goditur pjesë të Shteteve të Bashkuara në dy ditët e fundit, duke vrarë rreth 20 njerëz dhe duke
Çfarë po ndodh? Po afron stuhia më e madhe në Univers, shikoni pamjet e NASA (FOTO LAJM) Është një vështrim shokues në stuhinë më të madhe në Univers. NASA ka zbuluar një imazh të pabesueshme të ri të Jupiteri
Stuhia e rrezikshme Franca dhe Gjermania pa energji elektrike (FOTO LAJM) Moti i keq dhe temperaturat e ulta në Gjermani dhe Francë, kanë bërë që një stuhi akulli të shkaktojë vështirësi të mëd
Kaliforni, stuhia shkatërron pemën 1000 vjeçare (FOTO LAJM) Stuhia në Kaliforni ka rrëzuar një nga pemët më të famshëm të Amerikës, pema “Pioneer Cabin”. Sekuoja gjigante ishte
Filipine, tajfuni "Nock-Ten" i drejtohet kryeqytetit Tajfuni i fuqishëm "Nock-Ten" po godet ashpër Filipinet, ndërsa i drejtohet zonës tejet të populuar reth kryeqytetit Man
Shkencëtarët paralajmërojnë një stuhi të rrezikshme diellore Miliona njerëz nga mbarë bota janë duke i bërë gati fishekzjarrët për të festuar vitin e ri, por dërgesa speciale e vit
Moti i keq në Itali / 2 të vdekur dhe 10 të plagosur (VIDEO) Dy persona kanë vdekur dhe disa të tjerë janë plagosur si pasojë e motit të keq në Itali. Një vorbull ajri goditi të
Stuhia ndërpret tubimin e Hillari Klinton (VIDEO) Kandidatja demokrate për presidente të SHBA-ve, Hillari Klinton, është detyruar të ndërpresë tubimin elektoral ditën e s
Uragani “Matthew” vret mbi 100 persona në Haiti (FOTO LAJM) Uragani “Matthew” ka vrarë të paktën 108 persona në Haiti, ndërkohë që stuhia është nisur drejt ishujve Bahamas rrugës
Stuhia anulon zgjedhjet presidenciale në Haiti Uragani "Mateu" i cili goditi Haitin, ka qenë më e fuqishmi që ka ndodhur dekadën e fundit në Karaibe, duke detyruar mij
Florida goditet nga stuhia tropikale Stuhia tropikale e njohur si Hermine ka goditur bregdetin në gjirin e Floridës pas 11 vjetësh. Nga Qendra Kombëtare p
Stuhia në Kërçovë/ Dehari: Kanalet atmosferike shmangën katastrofën Kryetari i komunës Fatmir Dehari beri të ditur se ka dëme materiale në qytet si pasojë e shirave të rrëmbyeshëm, pasi bo
U nis për dasëm, por humbi jetën nga stuhia e fuqishme Tetovarja Dostana Dimitrievska, ishte nisur familjarisht në një dasëm, kur rrebeshi i fuqishëm goditi makinën e tyre në
I zë stuhia në liqen, humbin jetën 10 fëmijë në Rusi Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Rusi dyshohet se kanë humbur jetën të paktën 10 fëmijë. Vdekja e tyre ka ardhur si pas
Shiu dhe erërat e forta shkaktojnë dëme të mëdha në Fier (VIDEO-FOTO) Reshje shiu dhe erë e forta ka kaluar disa minuta më parë në zonën e Roskovecit. Stuhia ka shkaktuar dëme të mëdha në të
Stuhia afrikane prek Shqipërinë Thuajse të gjithë janë habitur nga fakti se edhe pse jemi në muajin shkurt, temperaturat janë ngritur goxha. Sot tem
Stuhia dëmton shtyllën e energjisë, pa drita Kukësi dhe Hasi Rajoni verilindor i vendit ditën e djeshme është përfshirë nga një stuhi e fortë duke shkaktuar mjaft probleme të mëdha
Stuhia e borës shtyn vizitën e zyrtarit amerikan në Prishtinë Stuhia në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka bërë qe zyrtari i lartë i Departamentit të Shetit, Hoyt Brian Yee të shtyjë
Stuhia Jonas në SHBA, shkon në 19 numri i viktimave (FOTO LAJM) Ka shkuar në 19 numri i të vdekurve nga vala e të ftohtit në Amerikën lindore, dhe pjesa më e madhe e tyre janë viktima
Stuhia shkatërrimtare godet Sydneyn, erëra deri në 213 km/h (FOTO-VIDEO) Të dukej sikur sapo të kishte kaluar afër një tren i shpejtësisë së lartë. Kaq fjalë i mjaftuan një banori të Sydney në