999 rezultate për

stuhia

Nxënësit e “Sabaudin Gabranit” pa mësim për shkak të përmbytjeve Një tjetër shkollë ka bllokuar nxënësit që të frekuentojnë procesin mësimor, pasi është përmbytur nga reshjet e shiut të
Stuhia e dëborës në Kroaci mbërrin në Maqedoni? (FOTO LAJM) Kroacia është përfshirë nga një mot i keq me stuhi dhe me dëborë, e me temperatura të ulta. Stuhia pritet të vazhdojë
Stuhia godet qytetin e Fierit (FOTO-LAJM) Nje stuhi e forte goditi mbrëmë qytetin e Fierit ndersa ne fshatra ka patur deme te kulturave bujqesore, ne qender te qy
Cikloni “Branko” godet Shkupin (VIDEO) Gjatë ditës së sotme Shkupi është goditur nga cikloni “Branko”. Era e fuqishme dhe shiu i furishëm ka bërë që të pen
Nga stuhitë në SHBA kanë vdekur të paktën 28 persona Stuhitë vdekjeprurëse gjatë tri ditëve të fundit, kanë përfshirë disa pjesë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Stuhia
Stuhia nxjerr nga deti pyllin 5-mijë vjeçar (FOTO-LAJM) Tërheqja gati surreale e detit për shkak të stuhisë ka nxjerrë në dritë rrënjët e pemëve të një pylli antik 5-mijë vjeça
Shtresa e borës në SHBA shkon deri në 50 centimetër Reshjet e dëborës mbi zonën lindore dhe jugore të SHBA-së po rëndojnë akoma më shumë situatën e krijuar, pasi trashësia
Vdesin 12 persona nga stuhia e akullit në SHBA Ky dimër ishte mjaft i hidhur për Amerikën, e cila u godit nga dy stuhi të fuqishme dëbore, njëra pas tjetrës, ndërsa st
16 persona kanë vdekur nga stuhia në Kanada dhe SHBA Një stuhi bore ka përfshirë një pjesë të Kanadasë dhe të verilindjes së Shteteve të Bashkuara me mbi 60 centimetra borë.
Të paktën 10 viktima nga stuhia që goditi Evropën Veriore Bilanci i viktimave të shkaktuara nga stuhia Xaver, që goditi Europën e Veriut arriti në 10 persona. Në Poloni, pas
Stuhia nxjerr në breg një "përbindësh" (VIDEO-FOTO) Tajfuni i cili preku Filipinën pak ditë më parë shkaktoi rreth 10 mijë viktima teksa stuhia vdekjeprurëse është drejtuar
Stuhia lë të paktën 120 viktima në Filipine (FOTO-LAJM) Ka arritur në 120 bilanci i viktimave të stuhisë-përbindësh që goditi Filipinet. Autoritetet vendore kishin marre masa p
Britania goditet nga stuhia (FOTO-LAJM) Një stuhi e fortë atlantike ka goditur Jugun e Britanisë së Madhe teksa janë regjistruar edhe viktima. Një vajzë 17 vjeç
Stuhia "Fitow" rrezikon Çmimin e Madh të Koresë së Jugut Gara e Çmimit të Madh të Koresë së Jugut, e parashikuar për t’u zhvilluar këtë të dielë në cirkuitin e Yeognam, rrezikon
Një tjetër stuhi godet Meksikën (FOTO-LAJM) Të paktën 97 persona kanë humbur jetën nga stuhitë që kanë goditur Meksikën gjatë kësaj jave. Autoritet meksikane bëjnë
Ndërtimet pa leje nuk do të shpëtojnë nga "stuhia" e vjeshtës Qeveria e re e drejtuar nga kryeministri Edi Rama do të nisë në vjeshtë prishjen e ndërtimeve pa leje. Operacioni për pr
Stuhia godet qytetin e Shkodrës, dëme në bujqësi Qyteti i Shkodrës është goditur sot nga një stuhi e pazakontë breshëri duke shkaktuar probleme në qarkullimin e mjeteve.
Stuhia e dëborës, 4 të vdekur në SHBA Katër persona kanë humbur jetën nga stuhia e borës, e cila ka goditur bregdetin lindor të Shteteve të Bashkuara. Erërat
Athina goditet nga stuhia, vdes 23 vjeçarja (FOTO-LAJM) Athina është goditur sot nga një stuhi e fuqishme. Sipas mediave vendase në shumë akse rrugore janë shfaqur probleme ndë
Stuhia e dëborës "kërcënon" SHBA-në Një stuhi e fuqishme dëbore pritet të godasë 20 shtete në Shtetet e Bashkuara të Amerikës duke nisur nga e premtja. Në