999 rezultate për

studimit

Ja disa nga produktet që kurojnë infarktin Personat që kanë pësuar një infarkt duhet të konsumojnë më shumë yndyra kafshësh, karrota dhe veza pasi këto produkte nd
Kosova, partner i barabartë në raport me BE-në Ministrja e Integrimit Evropian, Vlora Çitaku, u paraqit sot para Komisionit Parlamentar për Integrim Evropian me raport
Raporti i studimit të fizibilitetit, Thaçi kërkon plotësimin e kritereve Në mbledhjen e Komisionit ndërministror për integrime evropiane, kryeministri Hashim Thaçi kërkuar nga të gjithë ministr
MPJ përshëndet dorëzimin e studimit të fizibilitetit për Kosovën Ministria e Punëve të Jashtme përshëndet dorëzimin e studimit të fizibilitetit për Marrëveshjen e Stabilizim-Asocimit me
Raporti i Studimit të Fizibilitetit të Kosovës, Çitaku optimiste Në datë 10 dhjetor do të publikohet Raporti i Studimit të Fizibilitetit të Kosovës nga Komisioni Evropian, ministrja e I
Raporti për Studimin e Fizibilitetit dorëzohet me 10 tetor Raporti për Studimin e Fizibilitetit do t’i dorëzohet Kosovës më 10 tetor. Lajmi është bërë i ditur nga zyra e shefes se
Popullariteti i Obamës në rënie Popullariteti i presidentit të Bashkuara të Amerikës Barack Obama është në rënie. Sipas një studimi të kryer nga IPSOS p
Pyetësori i studimit të fizibilitetit dorëzohet në 8 qershor Me 4 qershor pyetësori i studimit të fizibilitetit do të jetë gati, ndërsa më 8 qershor do t’i dorëzohet Komisionit Evro
Flokëkuqet ndjejnë më shumë dhembje Kush i ka flokët e kuq jo vetëm që ka një lëkurë më të ndjeshme, por arrin të ketë një ndjeshmëri dhimbjesh fizike shumë
Kosova në pranverë pritet të marrë udhërrëfyesin Zëvendësi i Përfaqësuesit Special të BE-së në Kosovë, Samuel Zhbogar, Khaldum Sino ka konfirmuar sot se Kosova në pranve
Fizibiliteti nuk do thotë nisje e MSA-së Deputetë dhe analistë politikë në Prishtinë thonë se vendimi i Brukselit për studimin e fizibilitetit për Kosovën nuk du
Femrat preferojnë djemtë e “këqinjë” Shprehja që asnjëherë dy persona të ‘mirë’ bëhen bashkë duket se qëndron, nëse i referohesh studimit më të fundit britan
Lidhja mes ndotjes së ajrit dhe trurit Sipas rezultateve të studimit të ri, ndotja e ajrit nuk është parë të ndikojë në shpeshtësinë e pikës në tru te pjesëmar
Bëni kujdes! Bebet lexojnë buzët Fëmijët nuk mësojnë të flasin vetëm nga ato që dëgjojnë prej prindërve të tyre, por edhe nga leximi i buzëve. Ky ish
Aurel Plasari, letër Enver Hoxhës për të drejtën e studimit nga Blendi Fevziu Shpesh ndodh që prindërit nuk ia tregojnë të gjitha fëmijëve. E bëjnë për t’i mbrojtur e shpesh i mar
Pse meshkujt nuk hapen me shokët Sipas një studimi, refuzimi i meshkujve për të diskutuar mbi problemet e tyre bën që partneret e tyre të inatosen dhe të
Makinat elektrike, më ndotëset në Britani Makinat elektrike mund të prodhojnë më shumë emetime të dëmshme gjatë jetëgjatësisë së tyre në krahasim me mjetet e tjer
Këshilli i Ministrave miraton hapjen e Universitetit Bedër Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës dhe të neneve 4, pika 2, 43, 44, 44/1 dhe 45, të ligjit nr.9741, datë 21.5.200
Rëndësia e ndarjes së detyrave në çift Nëse “detyrat” e shtëpisë ndahen mes burrit dhe gruas, mundësitë për divorc janë shumë të vogla. E rëndësishme është që