999 rezultate për

studimit

Studentët e Politeknikut protestë kundër rritjes së tarifës së masterit (FOTO LAJM) Sa i takon uljes së tarifës vjetore të studimit, si dhe kundër futjes së mesatares në master, studentët e Universitetit
Djali i Nishanit fiton mjekësinë në Vjenë Teksa shumë të rinj krenohen me të ardhurat e prinderve të tyre duke postuar fotot e orëve dhe makinave super të shtrenj
Ja kush janë ushqimet që reduktojnë dëmet nga duhani Në bazë të një studimi të ri është vënë re se ekzistojnë një sërë ushqimesh, të cilat reduktojnë dëmet e shkaktuara nga
Zbardhet udhëzimi për transferimin e studentëve Zbardhet udhëzimi i Ministrisë së Arsimit për transferimin e të gjithë studentëve nga institucionet arsimore, të cilave
Degët me konkurs, zbardhen pikët minimale dhe maksimale Zbardhen pikët mini male dhe maksimale për programet e studimit me konkurs për vitin akademik 2014-2015. Përmes tyre, ka
Zyrtarizohen kuotat për universitete, 12 mijë studentë më pak Për vitin e ri akademik 2014-2015, kuotat e pranimit të studentëve në universitete tashmë janë zyrtare. Qëndra e Botimev
Depresioni kurohet pa ilaçe në Sardenjë Depresioni mund të kurohet edhe pa ndihmën e ilaçeve. Ndonëse është një nga sëmundjet më të përhapura në të gjithë botën
Sa gënjejmë, studiuesit zbulojnë oraret Nëse dëshironi që gënjeshtra juaj të funksionojë mësë miri, atëherë zgjidhni mbrëmjen. Ky përfundim është arritur falë n
Çiftet drejt ndarjes, psikologët japin shkaqet Një lidhje e shëndoshë varet nga shumë faktorë, ama një studim i kryer së fundmi edhe një herë konfirmon faktin se afrim
Ja profesionet që shkatërrojnë martesat Për një martesë të lumtur nuk mjafton vetëm dashuria. Profesioni që ju ushtroni shpesh herë bëhet shkak i prishjeve të
Gruevski: Vendimi për “Fushën e Lukovës” pas studimit të BB Vendimi përfundimtar për realizimin ose jo të projektit "Fushëa e Lukovës", do të varet nga studimi me të cilin po merre
Viti 2014, vit vendimtar për FSK-në Komandanti i FSK-së, gjenerallejtënant Kadri Kastrati ka deklaruar se janë në përfundim të studimit të brendshëm që do t
Patriotët janë më të lumtur Sipas një studimi të Universitetit të Illionis në SHBA ata që janë krenarë me vendin e tyre janë më të kënaqur se të tje
Mbyllen regjistrimet për masterat Mbyllen sot aplikimet për programet e studimit “Master shkencor” dhe “Master profesional”. Fituesit do të shpallen më 5
Ja pse shëndosheni kur nuk konsumoni më duhan Shumica e personave që kanë qenë duhanpirës të rregullt dhe në një moment të caktuar të jetës kane vendosur që të mos e
Femrat me celulit më të zgjuara Celuliti me sa duket është një shenjë e mirë për pasur inteligjencë të lartë. Këtë e thonë autorët e studimit më të ri t
Transferimi i studimeve, kriteret dhe dokumentat Ndryshimi i degës së përzgjedhur, por edhe transferimi i studimeve është një mundësi e mirë, e cila shfrytëzohet nga të
Studimi: Përbërës të cannabis shërojnë kancerin Vëmendjen e shkencëtarëve e ka tërhequr një përbërës në mariuhanë që nuk është THC, por CBD ose Cannabidiol dhe sipas ty
Kërpudhat, burim të vitaminës D Kërpudha mund të përbëjë një ushqim me vlerë, thuhet në dy studimeve të reja,njofton Zëri i Amerikës. Kërpudhat mund të
Studimi, 20 % e studentëve, marrëdhënie seksuale para moshës 18 vjeçare Organizata Botërore e Shëndetësisë nën drejtimin e të ciles u realizua studimi “Prevalenca e Përvojave Negative gjatë Fë