999 rezultate për

studentet

Çohen në protesta edhe studentët shqiptarë të Maqedonisë Me moton “#MeStudentët”, sot do të protestojnë studentët shqiptarë të Maqedonisë. Protesta do të mbahet, në Sheshin “
"Me studentët dhe pedagogët", Rama publikon videon nga takimi te Gjeologjiku U duk sikur protesta e studentëve u tradhtua sot pasi sipas Kryeministrit Rama, studentët e Gjolojikut patën me të një t
Rama tha se u takua me me studentët e Gjeologjikut, reagon ashpër Unioni Studentor Kryeministri Edi Rama deklaroi nëpërmjet Twitterit se “pati një bashkëbisedim të dobishëm për dialogun" me studentët dhe
Edhe Ndoka hidhet për të mbrojtur studentët, Ramën e quan Ottoman Kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka, e ka cilësuar arrogante dhe të prapambetur sjelljen e kryeministrit Edi Rama n
Meta sërish kundër Ramës, lëshon edhe një deklaratë për studentët Katër ditë pasi vendosi të kthejë në Kuvend, dekretin për buxhetin e vitit 2019, ka reaguar presidenti i Republikës, Ili
Dorëzohet Dhori Kule: Nga nesër bëjmë publike fondet Dekani i Fakultetit të Ekonomisë, Dhori Kule është shprehur në takimin me studentët se rekrutimet dhe punësimet në këtë
E FUNDIT/ Zhbllokohet qarkullimi tek Zogu i ZI Pas më shumë se një ore e gjysmë, studentët kanë liruar qarkullimin tek Zogu i Zi duke mundësuar kështu kalimin e makina
"Lojë e pisët" me studentët, 16 ambulanca bëjnë xhiro bosh nëpër Tiranë (FOTO & VIDEO) Prej më shumë se një ore studentët janë zhvendosur nga Kryeministria tek Zogu i Zi, ku po e mbajnë të paralziuar këtë zo
Zëri i Amerikës: Rama, fjalim pa lidhje për studentët Protesta e studentëve të universiteteve publike në Shqipëri ka bëri jehonë të madhe duke tërhequr vëmendjen e opinionit
Policëve iu mbahet paga prej disa muajsh, kjo është arsyeja e çuditshme Plot 160 punonjës policie, të cilët njëherazi ndjekin edhe studimet në Akademinë e Sigurisë, prej disa muajsh po iu mbah
Studentët i bllokojnë rrugën, Mira Kazhani tenton tu kalojë përmes (VIDEO) Pasi nuk morën përgjigje nga kryeministri edhe në ditën e 13-të të protestës së tyre, studentët vendosën që ta përshkall
"Ku do të punoj?" Deutsche Welle: E ardhmja shqetësimi kryesor i studentëve Mijëra studentë para kryeministrisë në Tiranë kërkojnë plotësimin e 8 kërkesave të tyre për arsimin. Ata nuk janë për di
Paralizohet "Zogu i Zi", studentët ulen këmbëkryq në rrugë (VIDEO) Pas përplasjeve mes policisë dhe protestuesve para kryeministrisë, një pjesë e madhe e studentëve janë drejtuar për tek
"I pashë që kapardiseshin nëpër ministrira", Aurela Gaçe reagon për studentët (FOTO LAJM) Prej 14 ditësh studentët janë në protestë, kundër parregullsive dhe problematikave që hasin në Universitete. Student
Studentët bllokojnë Tiranën (VIDEO) Mijëra studentë që nga mëngjesi i sotëm kanë dalë para Kryeminitrisë për të protestuar në lidhje me 8 kërkesat e tyre të
"Na goditën si të ishim kriminelë!”, flet studenti pas përplasjeve me policinë (VIDEO) Në një moment ku qindra studentë janë mbledhur për të 13-tën ditë për të protestuar, para Kryeministrisë ka patur edhe t
Tensionohet situata para Kryeministrisë, polica godet studentët (VIDEO) Studentët e universiteteve publike janë mbledhur para Kryeministrisë në një protestë kombëtare, ku përveç tyre është rap
Studentët përzënë nga protesta militantët e partive (FOTO LAJM) Mijëra studentë janë mbledhur ditën e sotme para Kryeministrisë, për të kërkuar plotësim e 8 kërkesave të tyre. Ndër
“Nuk na nxë Kryeministria”, studentët i përgjigjen thirrjes së Ramës Para Kryeministrisës gjenden studentët të cilët vazhdojnë protestën e tyre. Pikërisht për këtë, Rama bëri një reagim
Studentët largojnë fonitë: Nuk i kemi marrë ne, forumet e Lulit dhe Monikës të mos na vjedhin protestën Forumet rinore të PD dhe LSI po tentojnë të vjedhin protestën e studentëve tek kryeministria. Ky fakt është vënë në p