999 rezultate për

statusi

Zvicra heq statusin “S” për refugjatët Statusi “S” është vendosur në vitin 1998 dhe ka qene i lidhur me refugjatët që asokohe vinin nga Ballkani, kryesisht nga
Ergys Kaçe sqaron të vërtetën e largimit nga kuqezinjtë Gjatë ditës së sotme u përfol për një largim të mundshëm të Ergys Kaçes nga Kombëtarja pasi përfundoi në tribunë në ndes
Statusi i veteranit të UÇK blihet me 5 mijë euro Vetëm 5 mijë euro kanë paguar kosovarët për të blerë statusin e veteranit të UÇK-së, gjë e cila ka bërë që veteranët e v
“Klement Balili kërkon nga Greqia të marrë statusin e të penduarit” Klemend Balili, i cilësuar si Eskobari shqiptar i Ballkanit, duket se është penduar për trafikun ndërkombëtar të lëndëve
Lotaria Amerikane, ja si do të njoftoheni nëse keni fituar Konsullata amerikane ka publikuar me todën se si të përz-gjedhurit e Lotarisë Amerikane do të njoftohen të vijojnë proce
Bosnjë-Hercegovina shumë pranë statusit kandidat për BE Këshilli i BE-së ka pranuar këtë të martë kërkesën e Bosnjë-Hercegovinës për anëtarësim në Bashkimin Evropian. Prite
Përmbytjet në Maqedoni, Berisha: Janë më shumë se 10 shqiptarë të vdekur Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar për përmbytjet dhe viktimat në Shkup, duke thënë se ndër to mbi 10 janë shqipta
Statusi i baterisë në celularin tuaj mund të jetë gjurmues Studiuesit nga Universiteti i “Princeton” thonë se treguesit e përqindjes së baterisë po përdoren për të gjurmuar pajisj
“Shqipëria shpartallimë, 21 mln euro u grabitën për Ramën” Ish-Kryeministri i vendit, Sali Berisha në rrjetin social Facebook me anë të një statusi ka reaguar lidhur për ngjarjet
Armela, viktima e dytë shqiptare nga sulmi terrorist në Munih Vëllai i Armela Segashit, Arbnori, pë rmes një statusi në "Facebook", ka njoftuar se motra e tij Armela, ndërroi jetë
Daçiç: Serbia pranon vetëm statusin neutral të Këshillit të Evropës në Kosovë Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçic sot në Sofje ka deklaruar se për Serbinë është i pranueshëm vetëm statusi-neut
FIFA "injoron" Zvicrën: Shqiptarët mund të luajnë me Kosovën, por ... FIFA ka lënë të hapur mundësinë që lojtarët kosovarë të Zvicrës t’i bashkohen Kosovës. Në komunikimin elektronik të zyrt
Statusi për Kullën/ Arbjola Halimi: Sa i dhembi Ramës psikoanaliza Deputetja demokrate, Arbjola Halimi vazhdon debatin ndaj Ramës dhe mediave për intepretimin e një statusi që ka publikua
333 350 persona kanë fituar azil në 2015, Shqipëria renditet e 16-ta Sipas raportit të fundit të Eurostat, plot 333 350 persona kanë fituar azil në vitin 2015. Këta shtetas në vitin 2015 ka
PD: Statusi i gruas është përkeqësuar nga varfëria "Statusi i gruas në Shqipëri është dobësuar në mënyrë dramatike, pasi ato po vuajnë varfërinë e thelluar, largimet e pad
Vogëlushja më inteligjente në botë (VIDEO) Një 3-vjeçare nga Arizona, ndryshe është cilësuar si personi me inteligjencën më të lartë se 99 % e popullsisë. Vogëlush
Rama dhe Blushi përplasen për statutin e PS-së Anëtarët dhe delegatët e Partisë Socialiste kanë votuar në parim lidhur me statutin e partisë dhe ku ka patur jo pak deb
Votohet statuti i ri i PS-së, tre vota kundër Kongresi i Partisë Socialiste ka votuar me votim të hapur statutin e ri të PS-së. Në votimin në fjalë ka patur vetëm
Haradinaj: Mësuesit, mes heronjve të Kosovës (FOTO) Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, me rastin e Ditës së Mësuesit, shkruan se, në kategorinë
Xhafaj: PS ka gati statusin e ri, ja si do të jetë Sekretari për Çështjet e Koordinimit në Partinë Socialiste, Fatmir Xhafaj, tha sot për mediat se komisioni për Reformën