999 rezultate për

standard

Meta për varrezat greke: Kemi standarde ndërkombëtare Kreu i Kuvendit, Ilir Meta, ndodhet për një vizitë zyrtare në Greqi. Gjatë kësaj vizite, Meta ka zhvilluar takime të
Kryqi në Butel/ Ekspertët: Kushtetuesja, me standarde të dyfishta Vendimi i djeshëm i Gjykatës Kushtetuese për të mos e vlerësuar kushtetutshmërinë e kryqit në Butel, është komentuar në
Maqedoni/ Integrimi në BE dëmton prodhuesit e vegjël Një shitës i thjesht i cili vjen në tregun e gjelbër në Shkup shpreh shqetësimin e tij në lidhje më të ardhmen e tregun
Kosova ka kapacitetet për ushtri moderne sipas standardeve të NATO-s Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, ka deklaruar se Kosova i ka kapacitetet e mjaftueshme për të
Manjani në Greqi: Standarde të përbashkëta ligjore Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, po zhvillon një vizitë zyrtare në Greqi, ku është takuar me homologun Paraskevopoul
Xhaka do luajë për Kosovën? Media e njohur britanike “Evening Standard” ka shkruar për mundësinë e pranimit të Xhakës, që të vesh fanellën e Kosovës
Vlerësimi i "Standard and Poors": Shqipëria me ekonomi të qëndrueshme Agjencia ekonomike "Standard and Poors" ka mbajtur të pandryshuar vlerësimin për kreditimin e Shqipërisë në nivelin B pl
Standardi i jetesës/ Maqedonia shteti më i keq në Evropë Maqedonia renditet në vendin e fundit në Evropë sipas “cilësisë së qëndrueshme të jetesës“, thotë firma konsulentë për m
Ja si të keni një marrëdhënie të lumtur në çift Për të pasur një martesë të lumtur është e rëndëishme që të ndiqni disa këshilla kryesore. Receta për një martesë të lum
Manjani: Nuk bëj komente mbi gjyqtarët! Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka deklaruar se vendimet e gjykatave nuk komentohen dhe ky është një standard kusht
LSI: Reforma në drejtësi, për të garantuar standarde evropiane Për Luan Ramën, klasa politike duhet të dëshmojë përpara opinionit publik dhe opinionit ndërkombëtar që dinë të bëjmë zg
Der Standard: FBI shqiptare do ta luftojë korrupsionin qeveritar Gazetarja Adelheid Wolfl e cila punon që nga viti 2004 për gazetën e madhe austriake "Der Standard" i ka kushtuar një ar
“Der Standard”: Kosova e Bosnja iu gëzuan zgjedhjes së liberalit në krye të Austrisë Gazeta “Der Standard” e Vjenës, në një artikull të fundit shkruan se në Kosovë dhe Bosnjë po merret frymë më lirshëm që
Lamborghini me 786 kuaj fuqi (FOTO LAJM) Novitec Torado është kompani për rregullimin e makinave që kohët e fundit ka prezantuar programin e ri për përforcimin e
Nesër në mesditë vendoset për liberalizimin e vizave Zëdhënësja e Komisionit Evropian, Mina Andreeva ka bërë me dije se nesër do të diskutojë gjendjen e fundit të Kosovës l
BE me rekomandime për zgjidhje, BDI me standarde të dyfishta Ambasadori i BE-së, Aivo Orav u ka sugjeruar liderëve nënshkrues të Marrëveshjes së Përzhinos, shtatë rekomandime për ri
Shuplaka e Vokshit për Ramën: Standarti i shqiptarëve është liria Deputetja e PD, Albana Vokshi, ka reaguar me anë të një statusi pas kallëzimit të bërë nga Policia e Tiranës për të dhe
Basha: The DP will have an American standard During his visit to the US, the Democratic Party leader, Lulzim Basha met with officials in the International Republican
Basha: PD me standard amerikan Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha gjatë vizitës në Shtetet e Bashkuara, ka zhvilluar një takim në Institutin Repu
Galaxy S7 dhe S7 Edge pa standard Lajmi se janë hedhur në treg celularët e rinj të Samsung bëri që shumë klient të vraponin drejt dyqaneve ku shiteshin, m